Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

wychowawca: Krystyna Smarowska-Kostrzewa

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "wychowawca: Krystyna Smarowska-Kostrzewa"— Zapis prezentacji:

1 wychowawca: Krystyna Smarowska-Kostrzewa
Kronika klasy wychowawca: Krystyna Smarowska-Kostrzewa

2 klasa I a rok szkolny 2002/2003

3 Pierwszy dzień w nowej szkole
2 września 2002 r. Pierwszy dzień w nowej szkole Uroczystość rozpoczęła się o godz. 900 na dziedzińcu przed szkołą. Pani dyrektor Elżbieta Michałowicz serdecznie witając nas w nowym roku szkolnym życzyła nam samych sukcesów w nauce, sporcie i w życiu osobistym. Następnie przedstawiono nam naszą wychowawczynię, którą została pani Krystyna Smarowska-Kostrzewa. Z ciekawością obserwowaliśmy też wszystkich nauczycieli uczących w gimnazjum. Ogarniały nas mieszane uczucia: z jednej strony radość i zadowolenie, że znów jesteśmy razem wśród wielu przyjaciół, a z drugiej strony ciekawość, jacy będą nowi znajomi. Nieobca była także obawa przed nowymi wyzwaniami, które nas czekają. Później wraz z wychowawczynią poszliśmy do klasy, aby lepiej się poznać... Jest nas dwadzieścia sześcioro, trzynaście dziewcząt i trzynastu chłopców, przybyliśmy z dwóch różnych szkół podstawowych, ale teraz jesteśmy uczniami klasy I a Gimnazjum nr 2 w Turku.

4 Dziewczęta Chłopcy 1. Aneta Baranowska 1. Michał Araszkiewicz
2. Iga Dawidowska 3. Magdalena Gibasiewicz 4. Anna Grzesik 5. Agnieszka Kaźmierczak 6. Monika Lewandowska 7. Monika Majewska 8. Magdalena Pietrzak 9. Natalia Ratajczyk 10. Małgorzata Siekacz 11. Karolina Stawicka 12. Izabela Szczap 13. Justyna Zańko 1. Michał Araszkiewicz 2. Sebastian Jafra 3. Marcin Kochaj 4. Dominik Kowalczyk 5. Michał Matusiak 6. Mariusz Nowak 7. Erwin Oblizajek 8. Dawid Ratajczyk 9. Mariusz Rusek 10. Tomasz Stasiak 11. Błażej Urbaniak 12. Kamil Wilczyński 13. Dawid Witczak

5 Jest nas tak mało, bo zdjęcie zrobiono w grudniu, gdy aż 9 osób było chorych...

6 Wybór samorządu uczniowskiego naszej klasy
9 września 2002 r.   Wybór samorządu uczniowskiego naszej klasy Z niecierpliwością czekaliśmy na ten dzień, a właściwie na 7 lekcję – godzinę wychowawczą. Zgodnie z umową mieliśmy wybrać samorząd. Głosowanie było tajne. Na tablicy wypisano listę zgłoszonych kandydatów na gospodarza, jego zastępcę, skarbnika i dwóch kronikarzy. Następnie każdy uczeń na karteczce napisał imię i nazwisko swojego faworyta. Po podliczeniu głosów okazało się, że najwięcej ich zdobył Sebastian Jafra i on został gospodarzem klasy, a jego zastępcą Iga Dawidowska. Trzecie miejsce zajęły ex aequo Izabela Szczap i Justyna Zańko. Im więc powierzyliśmy funkcję skarbników. Nasi kronikarze to: Magdalena Pietrzak i Kamil Wilczyński.

7 Pasowanie uczniów klas pierwszych na gimnazjalistów
12 września 2002 r.   Pasowanie uczniów klas pierwszych na gimnazjalistów Dzień ten był pełen emocji i podniecenia. Uczniowie klas pierwszych o godzinie 1600 przybyli do szkoły ubrani wyjątkowo odświętnie. Dziewczęta założyły białe bluzki i czarne spódnice, a chłopcy ciemne spodnie i białe koszule. Głowy wszystkich pierwszaków zdobiły granatowe birety. Uczniowie ślubowali godnie reprezentować, zarówno w nauce jak i w sporcie, swoją szkołę, czyli Gimnazjum numer 2 w Turku. Przedstawiciele klas pierwszych symboliczną czerwoną różą zostali pasowani przez panią dyrektor na gimnazjalistów. W naszym imieniu na środek sali wystąpiła Magda Pietrzak. Uroczystość uświetniła część artystyczna, w której brało udział dwoje uczniów z naszej klasy: Natalia Ratajczyk i Dawid Ratajczyk. Piosenki w ich wykonaniu spotkały się z gorącym przyjęciem widowni. Po ślubowaniu odbyła się dyskoteka w Koloseum. Tam beztrosko bawiliśmy się przy dźwiękach ulubionych melodii.

8 W imieniu naszej klasy ślubowanie złożyła Magda Pietrzak.
Występ Dawida Ratajczyka został nagrodzony gromkimi brawami.

9 Wycieczka integracyjno-zapoznawcza
13 września 2002 r. Wycieczka integracyjno-zapoznawcza Pogoda w ten dzień nam szczególnie dopisała, gdyż świeciło piękne słońce, a na niebie nie było żadnej chmury. O godz. 830 zebraliśmy się przed szkołą i ruszyliśmy na wycieczkę do lasu. Po błyskawicznym zdobyciu Góry Grebera zasiedliśmy na polanie, blisko szosy. Było bardzo sympatycznie. Wszyscy śmiali się, rozmawiali, śpiewali. Pani wychowawczyni bardzo dobrze zagospodarowała nam czas, dlatego też prowadziliśmy rozmowy na ciekawe tematy. Graliśmy w piłkę i kometkę, zajadaliśmy łakocie. Czas szybko płynął i trzeba było wracać.

10 Dzięki tej wycieczce, nasza klasa lepiej się poznała i stała się bardziej zżyta.

11 26 września 2002 r. Dzień Chłopaka
Dzień ten zapowiadał się bardzo interesująco, gdyż na dwóch ostatnich godzinach lekcyjnych miała się odbyć, zabawa z okazji święta naszych chłopaków. Na początku dziewczyny przygotowały salę: ustawiły stoliki, ułożyły na serwetkach i talerzykach poczęstunek dla chłopców. Przyozdobiły też odpowiednio tablicę umieszczając na niej okolicznościowe rysunki i napisy, co zrobiło na wszystkich duże wrażenie. Po złożeniu kolegom życzeń i rozdaniu prezentów nastąpiła część rozrywkowa. Wszystkich zaproszono na parkiet, gdzie wspólnie tańczyliśmy. Później odbyły się różne konkursy z nagrodami, w których chętnie brali udział zarówno chłopcy, jak i dziewczyny. Jedna z konkurencji, polegała na jak najszybszym zjedzeniu jabłka wiszącego na sznurku. Bezkonkurencyjny okazał się Dawid Witczak, który zjadł jabłko czterema gryzami w przeciągu 10 sekund!!! Rozstaliśmy się w wesołych nastrojach zadowoleni, że tak miło upłynął nam czas.

12 Naprawdę świetnie się bawiliśmy!

13 Dzień Edukacji Narodowej
14 października 2002 r. Dzień Edukacji Narodowej W naszej szkole Dzień Nauczyciela był obchodzony 11 października. Jak co roku uczciliśmy go, dziękując nauczycielom za trud włożony w naszą edukację i wychowanie. Wręczyliśmy im symboliczne wiązanki kwiatów i złożyliśmy życzenia wszelkiej pomyślności w pracy zawodowej i w życiu osobistym. Na każdej lekcji uczniowie naszej klasy odśpiewali swoim nauczycielom „Sto lat”. Oczywiście nie zapomnieliśmy o naszej wychowawczyni. Była wyraźnie wzruszona i ucieszona. Odbył się również uroczysty apel, w którym występował także nasz kolega – Dawid Ratajczyk. Jak zwykle zaśpiewał on kilka piosenek. Był to dzień miły, zarówno dla nas jak i dla naszych nauczycieli obchodzących swoje święto.

14 5 listopada 2002 r. „Dziady” w liceum
Uczniowie naszej szkoły otrzymali zaproszenie na spektakl pt. „Dziady” przygotowany przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Turku. Przedstawienie odbyło się w Miejskim Domu Kultury. Środki pieniężne, jakie zebrali uczniowie ze sprzedaży biletów, zostały przekazane na szczytny cel, tj. na rzecz osób bezdomnych zamieszkałych w „Barce”. Widowisko bardzo nam się podobało, wzbudziło dreszczyk emocji. Jednak najbardziej podziwialiśmy zaangażowanie i trud licealistów, którzy sami wykonali scenografię, uszyli kostiumy, no i przede wszystkim zagrali jak profesjonaliści. Dobrze, że obejrzeliśmy ten spektakl, łatwiej nam będzie na lekcjach polskiego (już wkrótce) omawiać utwór Adama Mickiewicza.

15 14 listopada 2002 r. Wieczór poetycki
W naszej szkole odbył się wieczór poetycki poświęcony twórczości księdza Jana Twardowskiego. Uczniowie klas pierwszych i drugich zaprezentowali publiczności wybrane przez siebie wiersze. Panował miły nastrój, bowiem wokół paliły się świece i panowała cisza, ponieważ wszyscy w skupieniu słuchali recytowanych utworów. Naszą klasę reprezentowali: Michał Araszkiewicz, Monika Majewska, Aneta Baranowska, Magdalena Gibasiewicz, Natalia Ratajczyk, Justyna Zańko i Magdalena Pietrzak. Spośród wielu uczestników konkursu jury (czyli panie: Smarowska, Trembasiewicz, Stefańska) wyłoniło zwycięzców. Możemy być dumni: II miejsce zajęła Magda Pietrzak. Gratulacje! Po wręczeniu dyplomów wszystkim uczestnikom zrobiono pamiątkowe zdjęcie i rozdano symboliczne upominki.

16 Uczestnicy konkursu z naszej klasy
Uczestnicy konkursu z naszej klasy. Wśród nich Magda dumna z otrzymanego dyplomu.

17 2 grudnia 2002 r. Wycieczka do kina
Dzisiaj uczniowie naszej klasy wybrali się do kina na ekranizację komedii pt. „Zemsta” Aleksandra Fredry w reżyserii Andrzeja Wajdy. Film ten wywołał wiele komentarzy. Nie wszystkim się spodobał, jednak większość widzów doceniła grę aktorską Romana Polańskiego jako Papkina, Janusza Gajosa jako Cześnika i Andrzeja Seweryna w roli Rejenta. Obejrzenie tego filmu z pewnością bardzo się nam przyda, bowiem niebawem będziemy omawiać z wychowawczynią na lekcji polskiego ten utwór Fredry.

18 9 grudnia 2002 r. Mikołajki Kilka dni wcześniej na lekcji wychowawczej losowaliśmy karteczki z imieniem i nazwiskiem osoby, której sprawimy mikołajkowy upominek. Dzisiaj przyszliśmy z przygotowanymi prezentami, które na lekcji wychowawczej wręczał nam „Mikołaj”, czyli Justyna ubrana w piękny czerwony kostium. Zapanowała radość i zadowolenie z otrzymanych upominków. Dziewczęta w większości otrzymały upragnioną srebrną biżuterię, a chłopcy płyty CD.

19 Dzisiaj wyraźnie poczuliśmy, że Boże Narodzenie już wkrótce!

20 19 grudnia 2002 r. Klasowa Wigilia
Dzisiaj urządziliśmy razem z naszą wychowawczynią klasową Wigilię.Na zsuniętych ławkach ustawiliśmy świece, napoje, owoce, ciastka i cukierki. W sali roznosił się zapach siana przyniesionego przez Justynę Zańko. Każdy miał swój opłatek. Łamiąc się nim składaliśmy sobie serdeczne życzenia. Później, zajadając łakocie, miło rozmawialiśmy. Czuliśmy, jak ogarnia nas radość z powodu nadchodzących świąt i dni wolnych od szkoły.

21 Konkurs tańca współczesnego
24 stycznia 2002 r. Konkurs tańca współczesnego To ostatni dzień przed feriami zimowymi. Na szóstej lekcji odbył się konkurs tańca współczesnego. Uczennice z naszej klasy: Magda Pietrzak, Iza Szczap i Natalia Ratajczyk razem z koleżankami z I c stworzyły dwie grupy taneczne. Dwa tygodnie ciężkiej pracy zostały uwieńczone występem artystycznym na forum szkoły. Wszystkie uczestniczki otrzymały dyplomy. Niestety koleżanki z naszej klasy nie zdobyły nagród, jednak nam ich występ bardzo się podobał.. Tańczył także Dawid Witczak. Będzie on reprezentował naszą szkołę w innych konkursach tanecznych. Gratulujemy!

22 Wywiadówka – podsumowanie I semestru
24 stycznia 2003 r. Wywiadówka – podsumowanie I semestru Nim rozpoczną się ferie, będzie wywiadówka. Minął pierwszy wspólnie spędzony semestr w nowej szkole. Czas na podsumowania. Średnia naszej klasy 3,94 jest najwyższa wśród klas pierwszych i trzecia w szkole. Najlepsi nasi uczniowie to: Justyna Zańko 5,23 Dawid Ratajczyk 5,15 Dominik Kowalczyk 5,08 Magdalena Pietrzak 5,0 Sebastian Jafra 4,8 Czternaścioro uczniów uzyskało średnią powyżej 4,0. Oceny celujące zdobyło aż 15 osób, głównie z plastyki, muzyki i wychowania fizycznego. Gratulujemy!!! Niestety trojgu uczniom nie powiodło się w tym semestrze, gdyż z matematyki, języka niemieckiego i biologii otrzymali oceny niedostateczne. Miejmy nadzieję, że na koniec roku będzie jeszcze lepiej.

23 Wycieczka do Domu Kultury
24 lutego 2003 r. Wycieczka do Domu Kultury Dzisiaj wybraliśmy się z wychowawczynią do Miejskiego Domu Kultury na wystawę grafiki komputerowej Lecha Lamenta. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy prace turkowskiego artysty, ale wzbudziły w nas mieszane uczucia. Szczególnie spodobały się one naszym kolegom... Jednak była to bardzo miła forma spędzenia lekcji wychowawczej. Jedna z prac artysty.

24 Spóźniony Dzień Kobiet
17 marca 2003 r. Spóźniony Dzień Kobiet Równe 9 dni po Dniu Kobiet, chłopcy nas zaskoczyli. Nie zapomnieli o naszym święcie – jak myślałyśmy – tylko czekali aż wyzdrowieje nasza wychowawczyni. Dzisiaj złożyli nam życzenia i wręczyli upominki. Doskonale też zorganizowali czas, wymyślali różne konkursy i gry. Młodym kobietkom bardzo miło upłynęło 45 minut w towarzystwie sympatycznych kolegów.

25 21 marca 2003 r. Pierwszy dzień wiosny
Dzień był słoneczny i ciepły, jak przystało na początek najpiękniejszej pory roku. Dzisiaj nie mieliśmy lekcji, tylko szkolną rywalizację. Naszym zadaniem było zaprojektowanie kostiumów do wiosennej rewii mody oraz wykonanie plakatu na temat „Młodzież polska – kwiatem Europy”. Nasze wysiłki oceniało surowe jury i spontaniczna publiczność. Rewia mody wiosennej – Iza Szczap, Iga Dawidowska, Dawid Ratajczyk, Dominik Kowalczyk i Mariusz Rusek świetnie zaprezentowali przygotowane kostiumy

26 Po podliczeniu punktów za plakat, kostiumy i naszą frekwencję okazało się, że zajęliśmy drugie miejsce, przegrywając tylko o jeden punkt z klasą I c. Jaka szkoda!!! Warto dodać, że spotkanie na sali gimnastycznej uatrakcyjnił występ Magdy Pietrzak i Dawida Ratajczyka, którzy śpiewali piosenki o wiośnie. A to nasz plakat.

27 27 marca 2003 r. Światowy Dzień Poezji
Dzisiaj w szkole uroczyście obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji. Podczas spotkania nasza wychowawczyni przedstawiła wyniki szkolnych konkursów literackich na najlepsze wiersze o tematyce miłosnej i o przyrodzie polskiej. Pierwsze miejsce zajął Michał Matusiak. Jego nagrodzone utwory przeczytały Iga Dawidowska, Magda Pietrzak. Natomiast Justyna Zańko odczytała wyróżniony wiersz Marcina Kochaja. Gratulujemy naszym kolegom!

28 Dwudniowa wycieczka do Gniewu i Malborka
22 i 23 kwietnia 2003 r. Dwudniowa wycieczka do Gniewu i Malborka W poświąteczny wtorek (mimo że był to ostatni dzień ferii) około godziny 500 wszyscy spotkaliśmy się przed szkołą. Razem z wychowawczynią oraz paniami Rajczyk i Spychalską wyruszyliśmy na wycieczkę. Zmierzaliśmy do Gniewu. Przed południem dotarliśmy tam i od razu wyruszyliśmy do miasta. Następnie rozpoczęliśmy zwiedzanie tej średniowiecznej budowli. Pod opieką przewodnika odwiedziliśmy też warsztaty: płatnerski, kowalski, garncarski, drukarski z prasą Gutenberga, mincerski oraz Strzelnicę Zamkową, gdzie zapoznaliśmy się z budową kuszy i łuku. Mogliśmy spróbować swych sił w różnych pracach.Z przyjemnością podziwialiśmy rycerzy, jak również naszych kolegów podczas żywej lekcji historii. W chwili wolnego czasu odbyliśmy spacer nad Wisłę. Wieczorem, po kolacji udaliśmy się na zorganizowaną w karczmie zamkowej dyskotekę, na której świetnie się bawiliśmy. Spaliśmy się w zamkowych komnatach, na piętrowych łożach stylizowanych na dawne prycze zakonników. Warto dodać, że około godz odwiedził nas (i niektórych bardzo wystraszył!) duch.

29 Następnego dnia musieliśmy obudzić się bardzo wcześnie, aby dostać się do Malborka. Po przybyciu na miejsce pani przewodnik oprowadziła nas po komnatach braci rycerzy, pomieszczeniach gospodarskich, różnych muzeach i innych miejscach. Naszą ciekawość wzbudziły także ciekawie zorganizowane toalety, mosty zwodzone i ogromne bramy. Po przejściu zamku niskiego, średniego i wysokiego każdy miał inne zdanie o tym, co było najbardziej interesujące. W czasie drogi powrotnej do domu zatrzymaliśmy się w Toruniu, bo bardzo chcieliśmy zobaczyć to miasto, jak również kupić słynne pierniki. Dostrzegliśmy krzywą wieżę i dom Kopernika, jego pomnik, katedrę i ratusz oraz ruiny zamku. Przy fontannie poprosiliśmy żaby o spełnienie życzeń. Po odpoczynku w McDonaldzie z przykrością opuściliśmy to przepiękne miasto. Po długiej podróży około godz dotarliśmy wreszcie, witani przez rodziców, do Turku. Dzięki tej wycieczce na pewno przybliżyliśmy sobie obyczaje rycerskie i warunki życia w zamkach krzyżackich. Na długo pozostanie ona w naszej pamięci.

30 24 kwietnia 2003 r. Omnibus 2003

31 Konkurs Ortograficzny
15 maja 2003 r. Konkurs Ortograficzny

32 Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej
23 maja 2003 r. Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej Dzisiaj w naszym gimnazjum odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Brali w niej udział wybrani uczniowie z dziewięciu klas (dwie najlepsze z każdego poziomu). Wysoka średnia, jaką uzyskaliśmy na półrocze sprawiła, ze braliśmy w nim udział. Reprezentowali nas: Magda Pietrzak, Dominik Kowalczyk i Dawid Ratajczyk. Wykazali się dobrą znajomością zagadnień związanych z Unią. Zajęli III miejsce. Gratulujemy!

33 25 maja 2003 r. Parada Ambasadorów
Niedziela powitała nas wspaniałą słoneczną pogodą, która sprzyjała rywalizacji pomiędzy szkołami. Dzisiaj odbyła się Parada Ambasadorów Państw Europejskich odbywająca się w ramach obchodów święta ulicy Kaliskiej. Poprzedziła ja żakinada przedstawicieli wszystkich szkół. Nasze gimnazjum prezentowało Niemcy. Wybrani uczniowie maszerowali w pochodzie w pięknych bawarskich strojach. Naszą klasę reprezentowało aż 12 osób: Aneta, Iga, obie Magdy, Ania, Dominik, obie Moniki, Dawid Ratajczyk, Małgosia, Karolina oraz Iza. Pięknie zatańczyli niemiecki taniec ludowy. Niestety główna nagroda, czyli komputer, przypadła Szkole Podstawowej nr 1. Nie straciliśmy jednak dobrego samopoczucia, doskonale bawiliśmy się do samego końca imprezy.

34 28 maja 2003 r. Pomoc Łukaszowi  Uczniowie naszej klasy i szkoły zostali zaproszeni dzisiaj do do Domu Kultury na przedstawienie, z którego dochód przeznaczono na pomoc dla niepełnosprawnego Łukasza. Po raz drugi w tym roku oglądaliśmy „Dziady” Mickiewicza, mogliśmy więc porównać efekt pracy licealistów oraz uczniów z Gimnazjum nr 1. potem przypomnieliśmy sobie historię Śpiącej Królewny w widowisku prezentowanym przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1. Bardzo podobały się nam przedstawienia, ponadto jesteśmy dumni, że mogliśmy w tak miły sposób przyczynić się do pomocy choremu chłopcu.

35 Piknik Europejski i Dzień Dziecka
31 maja 2003 r.  Piknik Europejski i Dzień Dziecka   Dzień ten był poświęcony zarówno nam, młodzieży, jak i państwom Unii Europejskiej. Klasy drugie i trzecie przedstawiły kulturę i obyczaje wybranych krajów unijnych. Prezentacja polegała na tańcu, śpiewie, obrzędach, co przybliżało nam te państwa. Klasy pierwsze przygotowały informacje na temat regionów Polski. My opowiadaliśmy o Wielkopolsce. Spisaliśmy się na celujący. Przygotowaliśmy stoisko, na którym zgromadziliśmy pocztówki, herb, strój ludowy, przewodniki, mapy, foldery i książki o tym regionie naszej ojczyzny. Było bardzo gorąco, więc lody i zimne napoje, którymi nas poczęstowano bardzo się przydały. Dzień ten zakończył się meczem piłki nożnej pomiędzy nauczycielami a uczniami. Zwyciężyli uczniowie 3:2. W drużynie gimnazjalistów oczywiście wystąpił nasz największy klasowy miłośnik futbolu Dawid Ratajczyk. Z przyjemnością oklaskiwaliśmy jego grę.

36 11 czerwca 2003 r. Z wizytą w przedszkolu

37 18 czerwca 2003 r. Dzień Laureata

38 20 czerwca 2003 r. Koniec roku szkolnego


Pobierz ppt "wychowawca: Krystyna Smarowska-Kostrzewa"

Podobne prezentacje


Reklamy Google