Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

A noreksja. Anoreksja (jadłowstręt psychiczny) jest to zaburzenie percepcji, dotykające zwykle młode kobiety, polegające na tym, że osoba chora odbiera.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "A noreksja. Anoreksja (jadłowstręt psychiczny) jest to zaburzenie percepcji, dotykające zwykle młode kobiety, polegające na tym, że osoba chora odbiera."— Zapis prezentacji:

1 A noreksja

2 Anoreksja (jadłowstręt psychiczny) jest to zaburzenie percepcji, dotykające zwykle młode kobiety, polegające na tym, że osoba chora odbiera siebie jako osobą otyłą, gdy w rzeczywistości może być bardzo szczupła.

3 Objawy zmiana wyglądu osoby chorej. chudnięcie. nieprzyjmowanie jedzenia.

4 Typy anoreksji: Po pierwsze anoreksja to dążenie do idealnej sylwetki poprzez ograniczenie jedzenia oraz nieprzyjmowanie pokarmów.

5 Drugim typem jest bulimia, która polega na spożywaniu przez osobę chorą dużych ilości jedzenia, a następnie wymiotowanie.

6 Charakterystyczną cechą anoreksji jest dążenie do bycia chudszym i chudszym oraz postrzeganie siebie jako osobę grubą.

7 10% osób chorych na anoreksję umiera.

8

9 Project wykonały Julia Fontańska i Anna Miszczak. xD


Pobierz ppt "A noreksja. Anoreksja (jadłowstręt psychiczny) jest to zaburzenie percepcji, dotykające zwykle młode kobiety, polegające na tym, że osoba chora odbiera."

Podobne prezentacje


Reklamy Google