Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

OLA/OKA WOJEWÓDZTWO Koordynator - Joanna Baj-Korpak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "OLA/OKA WOJEWÓDZTWO Koordynator - Joanna Baj-Korpak."— Zapis prezentacji:

1 OLA/OKA WOJEWÓDZTWO Koordynator - Joanna Baj-Korpak

2 Struktura OLA/OKA 2 Koordynator wojewódzki Biała Podlaska MKS ŻakAZS AWFLublin AZS UMCS ZamośćAgros**PuławyWisłaChełmAgrosTerespol*MKS ŻakSworyUKS Kusy - Ośrodek Kids Athletics w Zamościu - Ośrodek Kids Athletics w Lublinie *- MULKS Terespol nie prowadzi obecnie sekcji LA, trenerzy współpracują z MKS Żak Biała Podlaska ** - klub o wysokim potencjale

3 Struktura OKA Zamość 3 Janusz Stryjewski (trener główny) – nauczyciel kontraktowy wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Złojcu (powiat zamojski). Trener II klasy lekkiej atletyki współpracujący z KS Agros Zamość. Były lekkoatleta, skoczek wzwyż, reprezentujący barwy KS AZS-AWF Biała Podlaska. Specjalizuje się w skokach lekkoatletycznych. Jednym z jego wychowanków jest Szymon Kiecana – trzykrotny mistrz Polski w skoku wzwyż, szósty zawodnik Mistrzostw Europy oraz uczestnik Mistrzostw Świata, legitymujący się rekordem życiowym 2,31 m.

4 Struktura OKA Zamość 4 Wojciech Swatowski – pracownik OSiR w Zamościu. Instruktor lekkiej atletyki związany z KS Agros Zamość. Organizator lub współorganizator wielu imprez biegowych w regionie. Jego liczni wychowankowie zdobywali medale Mistrzostw Polski oraz reprezentowali Polskę w zawodach międzynarodowych. Specjalizuje się w biegach średnich i długich oraz chodzie sportowym. Grzegorz Baj – nauczyciel dyplomowany wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Zamościu. Wspólnie z uczniami systematycznie uczestniczy we wszystkich zawodach lekkoatletycznych w mieście oraz regionie, osiągając w nich znaczące wyniki. „Łowca talentów”, które szlifowane są w KS Agros Zamość. Jolanta Kunicka/Beata Karchut – nauczyciel dyplomowany wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 4 w Zamościu. Uwielbia pracę z dziećmi, co potwierdza ucząc w klasach sportowych na I etapie kształcenia, tzn. w klasach I-III szkoły podstawowej.

5 Struktura OKA Lublin 5 Roman Tustanowski (trener główny) - uprawiał lekkoatletykę w KS START Lublin (głównie bieg na 400m) na poziomie I kl. sportowej. Brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów w sztafecie 4x400m. Trener grup naborowych w AZS UMCS Lublin. Bierze czynny udział w organizowaniu Czwartków Lekkoatletycznych w Lublinie oraz uczestniczy z dziećmi w finałach ogólnopolskich. Systematycznie bierze udział w miejskich i wojewódzkich szkolnych zawodach LA. Od wielu lat społecznie prowadzi pozalekcyjne zajęcia sportowe w SP-50 w Lublinie. Posiada uprawnienia Instruktora LA oraz sędziego okręgowego LA.

6 Struktura OKA Lublin 6 Iwona Lipińska-Milaniuk - absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku Wychowanie Fizyczne oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku (studia podyplomowe trenerskie), nauczyciel dyplomowany wychowania fizycznego w ZSEl w Lublinie, instruktor sportu, trener lekkiej atletyki I klasy w AZS UMCS Lublin prowadzący grupę biegów średnich i długich, wykładowca lekkiej atletyki w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie Marta Plewa - zawodniczka i trenerka AZS UMCS Lublin /skok o tyczce – klasa mistrzowska/, brązowa medalistka Mistrzostw Polski Seniorów, wychowanka trenera dr Leszka Migda. Do 2009 roku reprezentowała barwy klubu KS OSoT w Gdańsku. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku z tytułem licencjata wychowania fizycznego. Uprawnienia trenera II klasy LA oraz sędziego LA. Doświadczenie zawodowe - nauczyciel i wychowawca klas sportowych w Zespole Szkół w Chwaszczynie.

7 Struktura OLA – trenerzy Kids Athletics 7 Paweł Stempel – wielokrotny reprezentant Polski na 100, 200m i w sztafecie 4x100m (Mistrzostwa Świata i Europy), 4 zawodnik Mistrzostw Świata Daegu w 2011r., Mistrz Polski na 100m w 2011r. Zawodnik i trener w klubie AZS AWF Biała Podlaska z osiągnięciami zarówno własnymi jak i podopiecznych na klasę M. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej z tytułem magistra Wychowania Fizycznego i licencjata kierunku Sport. Posiada uprawnienia trenera LA II klasy, instruktora LA oraz sędziego LA.

8 Struktura OLA – trenerzy Kids Athletics 8 Kinga Dylawerska - Wójtowicz – uprawiała biegi w MKS Żak. Czynny nauczyciel wychowania fizycznego w SP 3 Biała Podlaska. Aktywna sportowo od początku swojej pracy w szkole. Prowadzi zajęcia pozalekcyjne i bierze udział we wszystkich zawodach lekkoatletycznych na terenie miasta. Organizuje również zgrupowania w okresie ferii zimowych i wakacji letnich. Współpracuje z UKS Olimpia przy SP 3 w Białej Podlaskiej.

9 Struktura OLA – trenerzy Kids Athletics 9 Kamil Ostapczuk – do czerwca 2014 czynny zawodnik AZS AWF /400mppł/, wychowanek MKS Żak. Do tej pory nie prowadził samodzielnie grupy. Natomiast wspierał systematycznie prowadzących zajęcia treningowe: Joannę Baj-Korpak i Janusza Wilczka w MKS Żak Biała Podlaska. Posiada uprawnienia sędziowskie – organizuje obsadę sędziowską na większości organizowanych zawodach w Białej Podlaskiej. Prowadzi obsługę zawodów w Internetowym systemie PZLA – DOMTEL.

10 Struktura OLA - trenerzy 10 1.Grzegorz Machnowski - były Mistrz Polski Juniorów w biegu na 800m, reprezentant klubów LKS Terespol i AZS AWF Biała Podlaska. Od 10 lat nauczyciel wychowania fizycznego oraz trener Lekkiej Atletyki. Jego podopieczną była m. in. Iza Trzaskalska wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów oraz dwukrotna Rekordzistka Polski w biegu na 5000m. Jako trener współpracuje z klubem MKS Żak Biała Podlaska. 2. Marcin Starzak – czynny zawodnik Lekkiej Atletyki (skok w dal), wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, reprezentant Kadry Narodowej. Olimpijczyk – Pekin 2008. Trener LA. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, kierunek Wychowanie Fizyczne (mgr). Współpracuje AZS AWF Biała Podlaska.

11 Struktura OLA - trenerzy 11 3. Rafał Hodun - były zawodnik MKS Żak Biała Podlaska. Absolwent AWF (Biała Podlaska), obecnie nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznym Gimnazjum w Sworach. Zajęcia z lekkiej atletyki prowadzi od 2001 roku. Posiada uprawnienia trenerskie II klasy. Współpraca z UKS „Kusy” Swory oraz MKS ŻAK Biała Podlaska. Jego podopieczni osiągają zadowalające wyniki na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej, trafiają do kadr wojewódzkich oraz centralnych. W dotychczasowym dorobku trenerskim zdobył trzy medale Mistrzostw Polski. 4. Wojciech Bikowski – nauczyciel dyplomowany wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 6 w Zamościu, a także trener II klasy lekkiej atletyki współpracujący z KS Agros Zamość. Specjalizuje się w konkurencjach szybkościowo-siłowych. W swojej karierze trenerskiej wychował wielu medalistów Mistrzostw Polski oraz uczestników Mistrzostw Europy w kategoriach młodzieżowych.

12 Struktura OLA - trenerzy 12 5. Dariusz Piróg – nauczyciel dyplomowany wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 2 w Zamościu. Instruktor Lekkiej Atletyki współpracujący z KS Agros Zamość. Specjalizuje się w konkurencjach rzutowych. Jego zawodnicy z powodzeniem startują w Mistrzostwach Polski w kategoriach młodzieżowych. 6. Ewelina Sętowska-Dryk – wielokrotna Mistrzyni Polski oraz reprezentantka Polski na 800m oraz w sztafecie 4x400m. Brązowa medalistka Mistrzostw Europy w Geteborgu z 2006 roku. Była zawodniczka i trener w klubie AZS-AWF Warszawa. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie z tytułem magistra Wychowania Fizycznego. Posiada uprawnienia trenera LA II klasy, instruktora pływania oraz sędziego LA. Czynny nauczyciel wf w Zespole Szkół Technicznych w Puławach. Współpraca z Klubem Wisła Puławy.

13 Struktura OLA - trenerzy 13 7. Aneta Wdowiak – absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach (mgr). Trener drugiej klasy LA oraz instruktor rekreacji ruchowej. Obecnie jest czynnym nauczycielem wychowania fizycznego w SP nr 4 w Chełmie. Jako zawodniczka KS „Wisła’’ Sandomierz była medalistką Mistrzostw Polski, a później w AZS AWF Katowice osiągała sukcesy specjalizując się w biegu na 400 m przez płotki. Od 2011 r. rozpoczęła współpracę z MKS „Agros” Chełm. 8. Dorota Czerniekiewicz – była mistrzyni województwa lubelskiego w skoku wzwyż oraz w biegu na dystansie 100m ppł juniorów młodszych (lata 1978/79). Nauczyciel wychowania fizycznego w ZSO nr 7 w Chełmie. Systematycznie prowadzi zajęcia lekkoatletyczne w szkole, uczniowie uczestniczą we wszystkich imprezach lekkoatletycznych SZS oraz w Czwartkach LA (w ubiegłym roku Karol Rzepecki został wicemistrzem Ogólnopolskiego Finału Czwartków LA w Łodzi w skoku wzwyż) Od niemal 20 lat współpraca z MKS AGROS Chełm. Absolwentka AWF Biała Podlaska. Uprawnienia trenera LA II klasy, instruktora LA.

14 Struktura OLA - trenerzy 14 9. Piotr Kitliński - reprezentant Polski na 800, 1500m, Mistrz Polski na 1500m w 1994r. (wiele medali w młodszych kategoriach wiekowych). Zawodnik Unii Hrubieszów i AZS UMCS Lublin od 2 lat trener w klubie AZS UMCS Lublin z podopiecznymi z wieku juniora, juniora młodszego, młodzika. Od początku swojej pracy w szkole (1996 roku) aktywnie i sportowo prowadzi zajęcia pozalekcyjne i bierze udział we wszystkich zawodach lekkoatletycznych na terenie miasta. Od 2007 roku trener amatorskich Ścieżek Biegowych odbywających się w Lublinie. Posiada uprawnienia instruktora LA oraz sędziego LA. 10. Agata Kantorska – była zawodniczka KS „Wisła” Puławy – wieloboistka. Absolwentka AWF Biała Podlaska - mgr Wychowania Fizycznego oraz Turystyki i Rekreacji, ponadto nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz oligofrenopedagog. Posiada uprawnienia instruktora LA, sędziego LA. Od 2014r. członek zarządu Okręgowego Kolegium Sędziów w Puławach. Nauczycielka wychowania fizycznego w klasach sportowych. Współpracuje z KS „Wisła” Puławy. Od IX 2015

15 Struktura OLA - trenerzy 15 11. Rafał Frończuk – dyplomowany nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznym Gimnazjum nr 6 w Białej Podlaskiej. Trener II klasy Lekkiej Atletyki. Współpracuje z MKS Żak Biała Podlaska. Były zawodnik – biegi średnie i długie. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Jego podopiecznym był m.in. Mateusz Biegajło – Mistrz Polski Juniorów na dystansie 200 m, uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów. Od IX 2015

16 Podjęte działania w 2015 r. 16  Pozyskanie środków z UM Biała Podlaska na organizację imprez sportowych w ramach programu (10 000 zł)  Nieodpłatne udostępnienie stadionu lekkoatletycznego  Nawiązanie współpracy z Zakładem Lekkiej Atletyki AWF w Białej Podlaskiej (w ramach specjalizacji)

17 Podjęte działania w 2015 r. 17 Propozycja imprez w ramach programu "Lekkoatletyka Dla Każdego" Stadion AWF Biała Podlaska w godz. 13.00 - 15.00 6 majagimnazja 13 majaszkoły podstawowe 20 majatermin rezerwowy* 27 majaszkoły podstawowe 10 czerwcagimnazja 17 czerwcatermin rezerwowy* 23 wrześniaszkoły podstawowe 30 wrześniagimnazja 7 październikatermin rezerwowy* *termin rezerwowy, gdyby warunki pogodowe nie pozwoliły na rozegranie w wyznaczonym terminie

18 Podjęte działania w 2015 r. 18  Biegi Przełajowe (07.03.2015) – park miejski w Białej Podlaskiej  (zgłoszonych 45 – wystartowało 26)  Zgoda Prezydenta BP i Dyrekcji Publicznego Gimnazjum nr 6 w Białej Podlaskiej na utworzenie klasy sportowej

19 Wnioski i sugestie  Czy uda nam się „zebrać” wymaganą liczebność klasy? Co w sytuacji, jeśli w czerwcu okaże się, że NIE  Czy projekt przewiduje zatrudnienie drugiego nauczyciela – trenera LA, specjalisty od innego bloku?  Czy istnieje szansa na „dołączenie” ucznia do klasy sportowej np. w kl. II? 19

20 20 Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt "OLA/OKA WOJEWÓDZTWO Koordynator - Joanna Baj-Korpak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google