Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Porządki na dysku Patrycja Galik III B. Defragmentacja dysków Dane, które zapisujemy na dysku twardym początkowo umieszczają się kolejno po sobie. Jednak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Porządki na dysku Patrycja Galik III B. Defragmentacja dysków Dane, które zapisujemy na dysku twardym początkowo umieszczają się kolejno po sobie. Jednak."— Zapis prezentacji:

1 Porządki na dysku Patrycja Galik III B

2 Defragmentacja dysków Dane, które zapisujemy na dysku twardym początkowo umieszczają się kolejno po sobie. Jednak jeżeli skasujemy jakiś plik na partycji powstanie wolna luka, którą system wypełni przy następnym kopiowaniu pliku. Jest mało prawdopodobne, że zbiór, który będziemy wgrywać będzie miał taką samą wielkość jak ten, którego usunęliśmy. Dlatego też Windows XP umieści część pliku w pustym miejscu a następny fragment w innej wolnej lokalizacji na dysku twardym. Powoduje to podzielenie pliku na dwie lub więcej części czyli fragmentacje.

3 Sprawdzanie dysku na obecność błędów Używając komputera zapisujemy na nim wiele informacji. Czasami zdarza się, że podczas pracy dysku twardego nieopatrznie kopniemy naszą jednostkę. Może to spowodować powstanie na powierzchni talerzy dysku tzw. złych sektorów. Są to takie miejsca na partycji, które nie nadają się użycia. Zapisane w nich dane są tracone nieuchronnie. Windows XP został na szczęście wyposażony w narzędzie służące do odnajdywania takich sektorów oraz próby ich naprawy.

4 Konwersja FAT32 na NTFS Środowisko Windows XP obsługuje trzy formaty zapisu plików: FAT, FAT32 oraz NTFS. Pierwszy oraz drugi typ jest starszy i jest obsługiwany przez Windows XP aby pozostać zgodnym z wcześniejszymi wersjami systemu. Format plików NTFS jest nowszy i bardziej uniwersalny. Pozwala mianowicie nadać prawa dostępu do poszczególnych danych oraz nie powoduje powstawania błędów.


Pobierz ppt "Porządki na dysku Patrycja Galik III B. Defragmentacja dysków Dane, które zapisujemy na dysku twardym początkowo umieszczają się kolejno po sobie. Jednak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google