Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Toksyczne miasto Sławek Piotrowski, Kasia Małachowska,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Toksyczne miasto Sławek Piotrowski, Kasia Małachowska,"— Zapis prezentacji:

1 Toksyczne miasto Sławek Piotrowski, Kasia Małachowska,
Justyna Zawiślak, Karolina Krawczyk

2 Główne przyczyny toksycznego miasta
Spalanie węgla kamiennego Skutkiem spalanie węgla jest skażanie atmosfery stałymi i gazowymi, toksycznymi i nietoksycznymi produktami spalania oraz produkcja odpadów szkodliwych dla środowiska. Prawie wszystkie składniki spalin można uznać za zanieczyszczające środowisko przyrodnicze. Zaprezentujemy Wam makietę…

3 Główne przyczyny toksycznego miasta
Brak nawyku segregacji śmieci Ludzie, którzy nie mają nawyku segregacji śmieci nie zdają sobie sprawy jaką krzywdę wyrządzają naszej planecie. Wkrótce możemy m.in. stracić dostęp do mórz, w których pełno jest groźnych odpadków pochodzących z laboratoriów. Musimy dbać o nasze środowisko, a nie je zanieczyszczać, jeśli nie chcemy mieszkać w „toksycznym mieście”.

4 Główne przyczyny toksycznego miasta
Przemysł Smutnym widokiem dla wielu ludzi jest zniszczona łąka, na którą zawsze miło się chodziło, zatrute bądź stopniowo wycinane lasy, z których grzyby smakowały najlepiej, bądź polana rozjeżdżona przez ciężki sprzęt, który miał wybudować kolejną toksyczną budowlę. To wszystko przez przemysł.

5 Główne przyczyny toksycznego miasta
Mało zadrzewień w przestrzeni miejskiej Co prawda Zabrze jest jednym z najbardziej zadrzewionych i zazielenionych miast (w samym centrum mamy kilka parków), jednak problem ten dotyka wiele polskich metropolii. Od niedawna, w celu zwalczenia tego problemu w Europie wymyślono projekt ,,Zielonych serc miast”

6 TRANSPORT Ten ostatni już, piąty podpunkt rozbudujemy najbardziej. Postanowiliśmy się skupić głównie na nim z jednej przyczyny: to właśnie transport jest najbardziej nieekologiczny a jednocześnie najbardziej rozpowszechniony. Jakie są jego wady? A jakie zalety? Aspekty te rozpatrzymy na przykładzie miasta Zabrze, jak również na przykładzie głośnej afery, o której za chwilkę.

7 POZYTYWY

8 ROZBUDOWANA SIEĆ TRAMWAJOWO -AUTOBUSOWA
Zabrze ma naprawdę dobrze rozbudowaną sieć tramwajowo-autobusową. Jesteśmy członkiem Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, co daje nam dobre połączenia między miastami ościennymi. Firmy transportowe (np. PKM Gliwice, TŚ S.A.) stawiają na modernizację taboru i infrastruktury, so sprawia, że komunikacja miejska staje się wygodniejszą, szybszą, bardziej ekologiczną i tańszą formą transportu.

9 Oto mapka naszej rozbudowanej sieci tramwajowej

10 Czy ludzie wybierają autobus dlatego, że jest ekologiczny?

11 KOLEJ W dniu 7. kwietnia w celu przeprowadzenia wywiadu udaliśmy się do salonu firmy RENAULT S.p. z.o.o w Zabrzu – jednego z największych dealerów samochodów w naszym mieście. Rozmowa dotyczyła ekologicznych sposobów transportu, a udzielił jej nam p. Marcin Bąk, specjalista do spraw ekologii.

12 Kolej O pociągach opowie nam p. Marcin Bąk, specjalista ds. ekologii Renault Dąbrowscy S.P. Z.O.O w Zabrzu.

13 NEGATYWY

14 Większość samochodów spalinowych
Przyczyny zanieczyszczeń powietrza przez spaliny samochodowe: zwiększająca się z roku na rok liczba samochodów SAMOCHODY PORA DNIA CENTRUM OSIEDLE GRANICE MIASTA OSOBOWE Rano 158 21 106 Południe 182 16 118 Wieczór 120 23 121 CIĘŻAROWE 3 7 6 9 1 13

15 Większość samochodów spalinowych
wysokie ceny samochodów ekologicznych i ich mała dostępność O silnikach hybrydowych opowie nam ponownie p. Marcin Bąk…

16 Większość samochodów spalinowych
koszty związane z tankowaniem paliw alternatywnych

17 50 DECYBELI? Hałas Czy wiecie, że…
Warkot silników samochodowych może mieć nawet  50 DECYBELI?

18 Jak to zmienić? I tutaj znów poprosimy o odpowiedź pana Marcina Bąka…

19 Naruszanie ekosystemów celem budowy nowych dróg
Ludzie budują nowe drogi , nie zdając sobie sprawy jak wielkie szkody wyrządzają dla środowiska. Wyznaczanie trasy przebiegu drogi ma z reguły ujemny wpływ na teren, przez który przebiega, ponieważ rozdziela ekosystemy i niszczy krajobraz.

20 Naruszanie ekosystemów celem budowy nowych dróg
Jednym z głośnych przykładów naruszenia cennego ekosystemu była chęć budowy obwodnicy Augustowa przez Dolinę Rospudy. Dzięki silnym protestom ekologów (którzy nieraz przywiązywali się do drzew), budowę wstrzymano.

21 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ Prezentacja została wykonana przez :
Sławka Piotrowskiego, Kasię Małachowską, Justynę Zawiślak, Karolinę Krawczyk, A ich poczynania dokładnie obserwowała: Kochana elita intelektualna Ekozespołów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 13 w Zabrzu I jeszcze projekt edukacyjny: ,,Czy człowiek może żyć w harmonii z przyrodą?” Aspekt ,,Toksyczne miasto”


Pobierz ppt "Toksyczne miasto Sławek Piotrowski, Kasia Małachowska,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google