Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KATALOG PRODUKTÓW DRZWI. Drzwi Dowiedz się więcej !

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KATALOG PRODUKTÓW DRZWI. Drzwi Dowiedz się więcej !"— Zapis prezentacji:

1 KATALOG PRODUKTÓW DRZWI

2 Drzwi Dowiedz się więcej !

3 Do wewnątrz czy na zewnątrz ? Jak się powinny otwierać drzwi do domu – do wewnątrz czy na zewnątrz ? Oba rozwiązania mają wady i zalety. Jeśli drzwi otwierają się na zewnątrz z pewnością mamy więcej miejsca w przedsionku, jednak musimy pomyśleć również o zadaszeniu, bo jeśli zimą napada dużo śniegu, możemy mieć problem z ich otworzeniem. W blokowiskach możemy zastosować wariant otwierania na zewnątrz, czyli na klatkę schodową, lecz wpierw sprawdźmy, czy przy otwieraniu nie będziemy blokować sąsiadów i łatwo jest o zderzenie.

4 Szyba bezpieczna czy antywłamaniowa ? Szyba bezpieczna 01 i 02P1 i P2. Szyba bezpieczna w momencie rozbicia pęka, czyli chroni nas przed zranieniem odłamkami szkła. Bezpieczne szyby to szyby w klasie 01 i 02 oraz P1 i P2. Szyby antywłamaniowe to P3, P4 i P5 Szyby antywłamaniowe to P3, P4 i P5, najczęściej ze szkła laminowanego (3 lub 4 warstwy folii) albo żywicowego. Przy uderzeniu zachowują się podobnie jak szyby bezpieczne, ale o wiele trudniej jest je uszkodzić – szyby klasy P4 są w stanie wytrzymać uderzenie pięciokilogramowym młotem.

5 Wymiar ma znaczenie Wymiar ma znaczenie To od szerokości drzwi zależy czy wygodnie będzie nam się przez nie wchodziło oraz czy łatwo będzie wnieść większe meble czy sprzęty. jednodzielnych Przy drzwiach jednodzielnych zewnętrzny wymiar drzwi wynosi 1020 x 2100 mm, co daje światło przejścia 900 x 2008 mm. dwudzielnych W przypadku drzwi dwudzielnych zewnętrzny wymiar wynosi 1520 x 2100 mm, a światło przejścia 1400 x 2008 mm. Oczywiście są to standardowe wymiary, można jednak zamówić drzwi szersze lub węższe w zależności od potrzeb. Ważna jest także wysokość progu – z wiadomych względów im niższa tym lepsza.

6 Ciesz się ciszą Ciesz się ciszą Rw 30 dB Jeśli ważna jest dla nas cisza w mieszkaniu powinnyśmy zwrócić uwagę na współczynnik akustyczności izolacyjności akustycznej drzwi – Rw, wyrażany w decybelach, im wyższa jest wartość Rw, tym drzwi będą mniej przepuszczać hałasu z zewnątrz. Drzwi mają najczęściej izolacyjność na poziomie 30 dB. Zwróćmy uwagę także na to, czy drzwi wyposażone są w uszczelkę, która zwiększa ich właściwości akustyczne i korzystnie wpływa na szczelność drzwi oraz ciszę przy zamykaniu i otwieraniu.

7 Prawe czy lewe ? Jak odróżnić drzwi prawe od lewych ? – uwaga – Stańcie przed drzwiami, koniecznie musicie widzieć zawiasy – uwaga – drzwi powinny być zamknięte. Jeśli zawiasy widzicie po prawej stronie, to drzwi są prawe, a jeśli po lewej stronie, to drzwi są lewe.

8 Co to jest fornir ? Fornir Fornir to okleina z cienkich pasków drewna, która pokrywa twardą i mocną płytę HDF. Drzwi fornirowane do złudzenia przypominają drewniane. Fornir może być z usłojeniem pionowym Fornir, lub pionowo – poziomym Fornir Plus. Polecamy także nowoczesny fornir modyfikowany, który podlega specjalnej obróbce. Jej efekty możemy podziwiać w oryginalnych wzorach rysunku drewna. Ciekawie wyglądają także drzwi ryflowane – najprościej mówiąc podrapane. Niektóre ich elementy wykonane są z płyciny o wypukłej i nierównej strukturze. Ryfel połączony z płaskimi częściami drzwi nadaje im efekt trójwymiaru i przestrzenności.

9 Co to jest okleina ? Okleina Okleina zwana również folią jest najbardziej popularnym materiałem wykończenia drzwi. Im grubsza okleina tym bardziej odporna na czynniki zewnętrzne. Wizualnie okleiny niczym się od siebie nie różnią. Najważniejszą kwestią są ich parametry techniczne, a te dobieramy zgodnie z miejscem przeznaczenia drzwi. Grubsza okleina – Mikroflex – doskonale sprawdzi się w budynkach użyteczności publicznej, szkołach, szpitalach czy firmach. Nieco cieńsza okleina to Lamisoft – stosowany w hotelach, mieszkaniach i domach. Najcieńsza okleina Decor, doskonale sprawdza się w warunkach domowych. Jej zaletą jest dobra jakość, duża wytrzymałość, bogata kolorystyka i atrakcyjna cena.

10 SZYBY CHINCHILAORNAMENT BEZBARWNY MASTER CARRE MASTER LINGECREPIDELTA MLECZNE, bezpieczneSATINATO


Pobierz ppt "KATALOG PRODUKTÓW DRZWI. Drzwi Dowiedz się więcej !"

Podobne prezentacje


Reklamy Google