Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ciśnienie zewnętrzne wywierane na ciecz lub gaz znajdujące się w naczyniu zamkniętym rozchodzi się jednakowo we wszystkich kierunkach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ciśnienie zewnętrzne wywierane na ciecz lub gaz znajdujące się w naczyniu zamkniętym rozchodzi się jednakowo we wszystkich kierunkach."— Zapis prezentacji:

1

2 Ciśnienie zewnętrzne wywierane na ciecz lub gaz znajdujące się w naczyniu zamkniętym rozchodzi się jednakowo we wszystkich kierunkach.

3 Podnośnik hydrauliczny Układ hamulcowy Młot pneumatyczny Prasa hydrauliczna Śluzy Siłowniki : Zamki centralne Pompy wodne

4

5

6

7

8

9

10

11

12 Co najmniej dwa naczynia skonstruowane tak, że ciecz może swobodnie między nimi przepływać, na przykład przez połączenie znajdujące się w dnie każdego z nich.

13 Rurki wodowskazowe Czajniki Umywalki Studnie artezyjskie

14

15

16

17

18

19 Ciśnienie hydrostatyczne jest to ciśnienie jakie wywiera na otaczające ciała ciecz nie będąca w ruchu. p - ciśnienie hydrostatyczne g - przyspieszenie grawitacyjne (ziemskie h - głębokość zanurzenia w cieczy

20

21 1013hPa – jest to naturalne i najlepsze ciśnienie atmosferyczne dla człowieka Ciśnienie atmosferyczne jest to nacisk jaki swoim ciężarem wywiera słup powietrza na jednostkę powierzchni. Wraz ze wzrostem grubości warstwy powietrza rośnie ciśnienie.

22

23 Barometr Aneroid Barograf

24

25

26


Pobierz ppt "Ciśnienie zewnętrzne wywierane na ciecz lub gaz znajdujące się w naczyniu zamkniętym rozchodzi się jednakowo we wszystkich kierunkach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google