Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JAN PAWEŁ II czyli o tym jak Karolek został papieżem Karolek został papieżem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JAN PAWEŁ II czyli o tym jak Karolek został papieżem Karolek został papieżem."— Zapis prezentacji:

1 JAN PAWEŁ II czyli o tym jak Karolek został papieżem Karolek został papieżem

2 Karol Wojtyła- trochę podstaw Karol Wojtyła (właśc. Karol Józef Wojtyła) Urodził się 18 maja 1920r. Przy ulicy kościelnej 2. W swoim życiu dokonał wielu cudów Został ochrzczony 20 czerwca 1920r. W wadowickim kościele. I Komunię Św. Przyjął 25 maja 1929r. Zmarł jako papież Jan Paweł II 2 kwietnia 2005r.

3 RODZINA Mama- Emilia ur. 26 III1884r. w Krakowie zm.13 IV 1929r. W Wadowicach. Tata- Karol ur. 18 lipca 1879 w Lipniku zm. 18 lutego 1941 w Krakowie. Brat- Edmund ur. 27 sierpnia 1906 w Krakowie zm. 4 grudnia 1932 w Bielsku Rodzice chrzestni: Józef Kuśmierczyk i Maria Wiadrowska. Nie wiele o nich wiadomo, jak podają niektóre książki byli to po prostu znajomi rodziców Lolka.

4 ZDJĘCIA Edmund Wojtyła Rodzice Karola po ślubie Z lewej Emilia Wojtyła Z prawej Karol Wojtyła (senior) Mały Karolek Karol I Komunia Św. w dziewczęcych butach

5 Co to jest KANONIZACJA? Kanonizacja – (łac. canonizatio ogłoszenie świętym) to oficjalne uznanie przez Stolicę Apostolską świętości lub przez zatwierdzenie przez Święty Synod w Kościele prawosławnym danej zmarłej osoby z racji osiągnięcia przez nią doskonałości moralnej w stopniu heroicznym lub uznanie jej za męczennika. Poprzez akt kanonizacji, papież uznaje ją za osobę godną kultu publicznego w Kościele powszechnym i wpisania jej do katalogu świętych. Akt ten poprzedzony jest procesem kanonizacyjnym.Kanonizacja – (łac. canonizatio ogłoszenie świętym) to oficjalne uznanie przez Stolicę Apostolską świętości lub przez zatwierdzenie przez Święty Synod w Kościele prawosławnym danej zmarłej osoby z racji osiągnięcia przez nią doskonałości moralnej w stopniu heroicznym lub uznanie jej za męczennika. Poprzez akt kanonizacji, papież uznaje ją za osobę godną kultu publicznego w Kościele powszechnym i wpisania jej do katalogu świętych. Akt ten poprzedzony jest procesem kanonizacyjnym.

6 Co lubił papież Papież, kiedy był dzieckiem najbardziej lubił: grać w piłkę nożną i zamieniać się w aktora. Jako papież lubił: piesze wycieczki w góry, spływy kajakowe itd.

7 Ciekawostki Pewnego dnia papież miał mieć Mszę Św. w kościele w górach. Wszyscy czekali na niego, a on zjeżdżał właśnie na nartach. Po chwili wjechał wprost do świątyni. Jak Karol Wojtyła był księdzem bardzo lubił wycieczki. Na jedną z nich zaprosił swoich uczniów. Miał problem, bo nie chciał, żeby go nazywano księdzem. Jedna dziewczyna wymyśliła, aby księdza Karola nazywać... wujkiem.

8 Quiz O papieżu.

9 Kiedy umarła mama Karola? 13 IV 1929r.15.02.1924r.12.12.1912r.1.08.1928r. Kiedy urodził się tata Karola? 12 kwietnia 187818 lipca 187907 marca 195025 listopada 2010 Co to jest Kanonizacja? Ogłoszenie kogoś błogosławionym BierzmowanieUrodzinyOgłoszenie kogoś świętym Co lubił Karol Wojtyła jak był dzieckiem? BadmintonaMalarstwoAktorstwoKolarstwo Czy Papież lubił szpinak? TakNieNie wiadomoMożliwe W jakich butach Karol przystąpił do sakramentu Komunii Św.? tenisówkitrampkiButy dziewczęceadidasy Kim był z zawodu brat Karola? policjantemlekarzemaktoremmuzykiem Ile jest ciekawostek w prezentacji? 11132

10

11

12 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ! Wykonała: Agata Kierznikowicz Va


Pobierz ppt "JAN PAWEŁ II czyli o tym jak Karolek został papieżem Karolek został papieżem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google