Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasza szkoła im. Jana Pawła II Postawiliśmy pomnik na jego cześć

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasza szkoła im. Jana Pawła II Postawiliśmy pomnik na jego cześć"— Zapis prezentacji:

1

2 Nasza szkoła im. Jana Pawła II

3 Postawiliśmy pomnik na jego cześć

4 JAN PAWEŁ II Był świetnym uczniem, pokazujemy to, że chcemy być tacy jak on, poprzez staranie się o jak najlepsze oceny i zdobywając tzw. Czerwone Tarcze.

5 Konkurs Papieski

6 Wystawki w bibliotece szkolnej

7 Nasze prace

8 Był doskonałym sportowcem, uwielbiał jeździć na nartach i pływać kajakiem Bajeczne spływy kajakowe, wycieczki rowerowe, wypady w Tatry. Dla młodych, ciekawych świata ludzi, których przez lata nauczał podczas tych eskapad, był po prostu wujkiem Karolem. Starszym kolegą, który potrafił pięknie i mądrze mówić o Bogu.

9 My też uprawiamy różne sporty

10

11 Wygrywamy konkursy

12 Wielka chwila Karol Wojtyła zostaje pierwszym polskim papieżem 16 października 1978r godzina 19.20. Na balkonie Bazyliki św. Piotra po raz pierwszy pojawił się Karol Wojtyła ubrany w papieskie szaty. Na ten moment Polacy czekali przez całą swoją historię ! Przepowiednie wieszczów spełniły się –papieżem został Słowianin, ksiądz z Krakowa.

13 Maryjo, Matko moja, to boli 13 maja 1981 roku, piąta po południu, Plac św. Piotra.Papież jedzie białym odkrytym jeepem. Nagle rozlega się huk dwóch wystrzałów. Zapada przerażająca cisza. Ojciec Święty osuwa się w ramiona swojego sekretarza. Na bieli papieskiej szaty czerwieni się krew.

14 Moc papieskiego miłosierdzia Piąty rok papieskiej posługi zasłynął dzięki wydarzeniu,gdy Jan Paweł II pokazuje moc swego miłosierdzia. W rzymskim więzieniu Rebibbia odwiedza swego niedoszłego kata Ali Agcę.

15 Uwielbiał podróżować,a najlepiej czuł się w górach Ojciec Święty bardzo lubił przebywać we włoskiej dolinie Aosty. Siedząc tam samotnie, obcował z Bogiem i rozmyślał o tym, co ma jeszcze do uczynienia w swej wielkiej misji apostolskiej.

16 Sportowe buty na nogach, zamiast laski narciarskie kije i w drogę na szlak. Papież wciąż udowadniał, że granice między starością a młodością jest bardzo umowna.

17 My też wyjeżdżamy w góry

18 Jan Paweł II kochał dzieci

19 My pomagamy dzieciom z Domu Dziecka i zbieramy dla nich pieniądze Był przyjacielem wszystkich ludzi. My bierzemy z niego przykład m.in. poprzez kwesty uliczne, szkolne koło TPD, loterie, z których zysk przeznaczany jest na rzecz chorych dzieci, zbieramy pieniądze na np. rehabilitacje naszych chorych kolegów.

20 Charakterystycznym elementem pontyfikatu Jana Pawła II były liczne podróże zagraniczne. Odbył ich 104, odwiedzając wszystkie zamieszkane kontynenty. * I pielgrzymka 2 – 10 czerwca 1979 * II pielgrzymka 16 – 23 czerwca 1983 * III pielgrzymka 8 – 14 czerwca 1987 * IV pielgrzymka 1 – 9 czerwca 1991,13 – 20 sierpnia – 1991 * V pielgrzymka 20 – 22 maja 1995 * VI pielgrzymka 31 maja – 10 czerwca 1997 * VII pielgrzymka 5 – 17 czerwca 1999 * VIII pielgrzymka 16 – 19 sierpnia 2002 Podróże apostolskie do Polski:

21 Wszędzie jest dobrze, ale w domu najlepiej Następnym przystankiem na papieskiej drodze musi być Polska. Od razu po konklawe Ojciec Święty zapowiedział rodakom,że odwiedzi ich na wiosnę.

22 Śmierć Jana Pawła II !!! Pogrzeb Jana Pawła II odbył się w piątek 8 kwietnia 2005 r. Trumnę ustawiono wprost na rozłożonym na bruku placu św. Piotra dywanie. Uczestniczyło w niej na placu św. Piotra ok. 300 tysięcy wiernych oraz 200 prezydentów i premierów, a także przedstawiciele wszystkich wyznań świata, w tym duchowni islamscy i żydowscy.

23 Uczestniczymy w mszach św. za Jana Pawła II

24

25 Koniec Autor: Łukasz Kasak kl VI b, 13 lat Jan Paweł II - Jesteśmy przyszłością i nadzieją tego świata Opiekun: Iwona Tomala Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II w Kraśniku Tel.0 81 825 87 83


Pobierz ppt "Nasza szkoła im. Jana Pawła II Postawiliśmy pomnik na jego cześć"

Podobne prezentacje


Reklamy Google