Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasza szkoła oferta naszej szkoły

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasza szkoła oferta naszej szkoły"— Zapis prezentacji:

1 Nasza szkoła oferta naszej szkoły
Szkoła wczoraj oferta naszej szkoły Szkoła dzisiaj Szkoła jutro Koniec pokazu osiągnięcia sportowe uczniów naszej szkoły

2 Szkoła wczoraj – czyli historia naszej szkoły
Jako datę założenia naszej szkoły przyjmuje się rok Z początku budynek nie był tak okazały jak dziś, ale istniał w latach bardzo ważnych dla Polski i ma też swoją historię. W latach pierwszej wojny światowej budynek ten wykorzystywano jako koszary. W 1934 r. szkole został przydzielony numer, dzięki zarządzeniu katowickiego wojewody, na mocy którego budynek szkolny został podzielony na dwie szkoły (nr.19 i nr.22). Po drugiej wojnie światowej szkoła wznowiła swoją działalność, lecz te lata były dla niej ciężkie. W małej szkole uczyło się ponad tysiąc uczniów. Kluczowym momentem dla atrakcyjności budynku szkolnego był generalny remont. Wybudowano m.in. budynek z ubikacjami (wcześniej znajdowały się one na dworze). Podczas remontu dzieci uczyły się w innych szkołach. Dopiero na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych utworzono z dwóch obecnych szkół jedną o numerze 22. W 2007 r. została ukończona budowa sali gimnastycznej, a jej oficjalne otwarcie odbyło się dnia 5 września. Powrót do strony głównej Przejście do slajdu „Szkoła dzisiaj”

3 Szkoła dzisiaj – czyli o codzienności w naszej szkole
W tej części naszej prezentacji, chcielibyśmy powiedzieć kilka słów o nauczycielach, którzy nas uczą i wychowują. p. Janusz Kuligowski p. Ewa Kudła p. Monika Kępa p. Bożena Wrzesień p. Małgorzata Matyja p. Sebastian Krupa p. Aneta Dyduch p. Joanna Rosół p. Beata Borys p. Tkaczewska p. Musioł p. Monika Barczyk p. Paweł Ochęcki p. Lucyna Münzer p. Barbara Droździk p. Dariusz Łebek Przejście do strony głównej Przejście do slajdu „Szkoła jutro”

4 Szkoła jutro – czyli nadanie jej imienia
22 października zostanie nadane Gimnazjum Integracyjnemu imię Karola Miarki. Przejście do strony głównej

5 p. Janusz Kuligowski Pan Janusz Kuligowski uczy nas historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Jest on bardzo spokojny i opanowany. Posiada bardzo dużą wiedzę. Lubi, gdy uczniowie na jego lekcji są przygotowani. Przejście do strony głównej Przejście do slajdu „Szkoła dzisiaj”

6 p. Ewa Kudła Pani Kudła jest nauczycielką chemii w naszej szkole oraz pełni w niej funkcję zastępcy dyrektora. Jest wymagająca, ale wyrozumiała. Cechuje ją wewnętrzny spokój, opanowanie i cierpliwość do swoich uczniów. Przejście do strony głównej Przejście do slajdu „Szkoła dzisiaj”

7 p. Monika Kępa Pani Monika Kępa w naszej szkole uczy matematyki. Jest osobą sympatyczną, żartobliwą, ale podczas jej lekcji bardzo surowo wymagana jest dyscyplina. Przejście do strony głównej Przejście do slajdu „Szkoła dzisiaj”

8 p. Bożena Wrzesień Pani Wrzesień jest nauczycielką fizyki w naszej szkole. Jest poważna lecz z poczuciem humoru, który najbardziej objawia się w piątki, ponieważ zbliża się weekend. Prowadzi lekcje w ciekawy sposób, oraz tłumaczy uczniom dane zagadnienia, jeżeli ich nie rozumieją. Przejście do strony głównej Przejście do slajdu „Szkoła dzisiaj”

9 p. Małgorzata Matyja Pani Matyja to nauczycielka języka polskiego, jest wyjątkowa, potrafi świetnie nauczyć, wytłumaczyć i pouczyć. Jej sposób prowadzenia lekcji, wiedza i podejście do uczniów są wyjątkowe. Jest dla młodzieży autorytetem. Jej lekcje są ciekawe i pouczające. Pani Matyja jest miłą, wyrozumiałą i pogodną osobą, często jest uśmiechnięta, lecz nie da sobie wejść na głowę. Według nas jest wzorem nauczyciela. Przejście do strony głównej Przejście do slajdu „Szkoła dzisiaj”

10 p. Sebastian Krupa Pan Krupa prowadzi lekcje WF-u, na których zawsze wykonujemy ciekawe ćwiczenia, gramy w różne gry sportowe. Często z nami żartuje, dzięki czemu lubimy jego lekcje. Przejście do strony głównej Przejście do slajdu „Szkoła dzisiaj”

11 p. Aneta Dyduch Pani Dyduch jest nauczycielką języka francuskiego w naszej szkole. Pasjonuje się Francją. Na swoich lekcjach stara się w jak najlepszym świetle ukazać nam ten właśnie kraj poprzez ciekawe opowiadania o nim. To wszystko sprawia, że prowadzone przez nią zajęcia są bardzo ciekawe. Przejście do strony głównej Przejście do slajdu „Szkoła dzisiaj”

12 p. Joanna Rosół Pani Rosół jest wyrozumiała. Jeżeli ktoś czegoś nie potrafi lub nie rozumie, to potrafi cierpliwie wytłumaczyć zawiłości języka angielskiego. Osobom, które są skierowane na nauczanie specjalne, daje pomoce naukowe. Prowadzi ciekawe lekcje w formie dyskusji z uczniami. Przejście do strony głównej Przejście do slajdu „Szkoła dzisiaj”

13 p. Beata Borys Pani Borys w naszej szkole jest katechetką. Jej charakterystyczną cechą jest to, iż kiedy się denerwuje, to używa w swej mowie gwary śląskiej. W swojej pracy jednak zawsze stara się być opanowana. Przejście do strony głównej Przejście do slajdu „Szkoła dzisiaj”

14 p. Tkaczewska Pani Tkaczewska uczy nas biologii. Potrafi wszystko w jasny, prosty i przejrzysty sposób wytłumaczyć uczniom, oraz zmotywować ich do nauki, a efekty tego widać po dobrych ocenach. Przejście do strony głównej Przejście do slajdu „Szkoła dzisiaj”

15 p. Musioł Pani Musioł uczy nas przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie w zastępstwie pana Dariusz Łebka. Jest ona przyjazna uczniom, ale również dosyć wymagająca. Przejście do strony głównej Przejście do slajdu „Szkoła dzisiaj”

16 p. Monika Barczyk Pani Barczyk jest bardzo miłą nauczycielką języka angielskiego. Lekcje z nią są bardzo dobrze zorganizowane, ciekawe oraz prowadzone z humorem. Przejście do strony głównej Przejście do slajdu „Szkoła dzisiaj”

17 p. Paweł Ochęcki Pan Ochęcki prowadzi lekcje informatyki. Jest on spokojny, dokładnie tłumaczy wszystkie zadania, oraz pomaga, tym, którzy mają z nimi problemy, a efektem tego jest mnóstwo świetnych ocen zdobywanych przez uczniów. Przejście do strony głównej Przejście do slajdu „Szkoła dzisiaj”

18 p. Lucyna Münzer Pani Münzer uczy techniki. Na jej lekcjach zawsze możemy dowiedzieć się czegoś ciekawego. Pani Münzer wyróżnia się tym, że zawsze jest uśmiechnięta i radosna. Przejście do strony głównej Przejście do slajdu „Szkoła dzisiaj”

19 p. Barbara Droździk Pani Barbara Droździk uczy nas geografii. Na jej lekcjach zawsze dowiadujemy się ciekawych rzeczy dzięki ciekawym sposobom nauczania, jakimi nas niejednokrotnie zaskakuje. Jest bardzo spokojna i zawsze wysłuchuje uczniów. Przejście do strony głównej Przejście do slajdu „Szkoła dzisiaj”

20 p. Dariusz Łebek Pan Łebek jest nauczycielem biologii oraz wychowania do życia w rodzinie. Prowadzi interesujące lekcje, na których podaje różne ciekawostki. Jest bardzo spokojny i cierpliwy, rozmawia z uczniami „po przyjacielsku” oraz lubi z nimi pożartować, dlatego jest przez wszystkich lubiany. Przejście do strony głównej Przejście do slajdu „Szkoła dzisiaj”

21 Oferta edukacyjna naszej szkoły
Nasza szkoła oferuje m.in. wysoko wykwalifikowana i  zaangażowana kadra nauczycieli, opieka pedagoga, psychologa i logopedy, dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe, nowoczesna sala gimnastyczna, współpraca z niemiecką szkołą w Iserlohn- wymiana uczniowska, eTwinning- udział w unijnym programie pod patronatem Komisji Europejskiej, współpraca z bliźniaczą szkołą i realizacja projektów szkolnych przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych, zerówka dla młodszych dzieci, dostęp do Internetu w pracowni komputerowej i w multimedialnej bibliotece, liczne zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania uczniów i przygotowujące ich do konkursów przedmiotowych, wycieczki zapewniające uczniom kontakt ze sztuką, historią i przyrodą, interesujące formy spędzania czasu wolnego w świetlicy szkolnej, imprezy integrujące społeczność szkolną: zabawy andrzejkowe i karnawałowe, mikołajki, wigilie klasowe, smaczne obiady w stołówce szkolnej, sklepik szkolny. Przejście do strony głównej

22 1 2 MENU GŁÓWNE

23 DALEJ DALEJ

24 2 miejsce Tenis stołowy DALEJ

25 1 miejsce Tenis stołowy DALEJ

26 Wielobój Sprawnościowy
1 miejsce Wielobój Sprawnościowy DALEJ

27 1 miejsce Tenis stołowy DALEJ

28 1 miejsce Tenis stołowy DALEJ

29 1 miejsce Tenis stołowy DALEJ

30 1 miejsce Tenis stołowy DALEJ

31 1 miejsce Wielobój Sprawnościowy DALEJ

32 4 miejsce Piłka ręczna DALEJ

33 1 miejsce Tenis stołowy DALEJ

34 1 miejsce Tenis stołowy DALEJ

35 DALEJ

36 1 miejsce Tenis stołowy DALEJ

37 4 miejsce Wielobój Sprawnościowy Dzielnic DALEJ

38 1 miejsce Piłka nożna DALEJ

39 1 miejsce Tenis stołowy DALEJ

40 1 miejsce Tenis stołowy DALEJ

41 Turniej minisiatkówki z okazji Dnia Niepodległości
1 miejsce Turniej minisiatkówki z okazji Dnia Niepodległości DALEJ

42 4 miejsce Wielobój Sprawnościowy Dzielnic DALEJ

43 2 miejsce Piłka nożna DALEJ

44 osób niepełnosprawnych intelektualnie
3 miejsce Spartakiada osób niepełnosprawnych intelektualnie „ruch to zdrowie” DALEJ

45 2 miejsce Kategoria taneczna DALEJ

46 3 miejsce Kategoria taneczna DALEJ

47 osób niepełnosprawnych intelektualnie
1 miejsce Spartakiada osób niepełnosprawnych intelektualnie „ruch to zdrowie” DALEJ

48 1 miejsce Tenis stołowy DALEJ

49 Turniej minisiatkówki chłopców
1 miejsce Turniej minisiatkówki chłopców DALEJ

50 1 miejsce Tenis stołowy DALEJ


Pobierz ppt "Nasza szkoła oferta naszej szkoły"

Podobne prezentacje


Reklamy Google