Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak uniknąć napadu na drodze. Ogólne zasady kontroli pojazdów: - w obszarze zabudowanym do rutynowej kontroli każdy pojazd może zatrzymać tarczą – "lizakiem"

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak uniknąć napadu na drodze. Ogólne zasady kontroli pojazdów: - w obszarze zabudowanym do rutynowej kontroli każdy pojazd może zatrzymać tarczą – "lizakiem""— Zapis prezentacji:

1 Jak uniknąć napadu na drodze

2 Ogólne zasady kontroli pojazdów: - w obszarze zabudowanym do rutynowej kontroli każdy pojazd może zatrzymać tarczą – "lizakiem" (w dzień) lub latarką z czerwonym światłem (w nocy) umundurowany lub nieumundurowany policjant - w obszarze zabudowanym do rutynowej kontroli każdy pojazd może zatrzymać tarczą – "lizakiem" (w dzień) lub latarką z czerwonym światłem (w nocy) umundurowany lub nieumundurowany policjant

3 Ogólne zasady kontroli pojazdów: - w obszarze niezabudowanym do rutynowej kontroli każdy pojazd może zatrzymać tarczą – "lizakiem" (w dzień) lub latarką z czerwonym światłem (w nocy) wyłącznie umundurowany policjant - w obszarze niezabudowanym do rutynowej kontroli każdy pojazd może zatrzymać tarczą – "lizakiem" (w dzień) lub latarką z czerwonym światłem (w nocy) wyłącznie umundurowany policjant

4 Ogólne zasady kontroli pojazdów: Sygnał do zatrzymania może być również podany z jadącego radiowozu przez krótkotrwałe włączenie niebieskiego światła i sygnału dźwiękowego o zmiennym tonie. Sygnał do zatrzymania może być również podany z jadącego radiowozu przez krótkotrwałe włączenie niebieskiego światła i sygnału dźwiękowego o zmiennym tonie.

5 Inne ostrzeżenia: Wątpliwości powinna wzbudzić próba zatrzymania do rutynowej kontroli poza obszarem zabudowanym przez osoby poruszające się samochodem cywilnym wyposażonym jedynie w lampę błyskową lub przez osoby w ubraniu tylko zbliżonym wyglądem do munduru policyjnego. W takiej sytuacji należy kontynuować jazdę do najbliższej jednostki Policji albo do miejsca gdzie można spotkać inne osoby (stacja paliw, przydrożny bar lub zajazd itp.) i zadzwonić do najbliższego komisariatu (tel: 112 lub 997).

6 Inne ostrzeżenia: Każdy kierowca nie powinien zatrzymywać się w odludnych miejscach i reagować na dawane przez innych znaki świadczące o tym, że rzekomo coś złego dzieje się z autem. W razie podejrzeń należy telefonicznie lub osobiście poinformować policję.


Pobierz ppt "Jak uniknąć napadu na drodze. Ogólne zasady kontroli pojazdów: - w obszarze zabudowanym do rutynowej kontroli każdy pojazd może zatrzymać tarczą – "lizakiem""

Podobne prezentacje


Reklamy Google