Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pakiet edukacyjny do lekcji Gdzie i kiedy toczy się akcja Zemsty? Autor projektu:Jan Kizielewicz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pakiet edukacyjny do lekcji Gdzie i kiedy toczy się akcja Zemsty? Autor projektu:Jan Kizielewicz."— Zapis prezentacji:

1 Pakiet edukacyjny do lekcji Gdzie i kiedy toczy się akcja Zemsty? Autor projektu:Jan Kizielewicz

2 Wprowadzenie Proponowany scenariusz jest pierwszą lekcją,wprowadzeniem do interpretacji Zemsty Aleksandra Fredry. Temat: Gdzie i kiedy toczy się akcja utworu Zemsta? Kl. I gimnazjum. Zajęcia mają na celu udowodnienie, że analiza tekstu pozwala trafnie wyciągnąć wnioski, zrozumieć, tekst. Uczniowie powinni dojść do wniosku,że nie powinniśmy bezgranicznie wierzyć gotowym opracowaniom.

3 Spis dokumentów Podstawa programowa: -omawianie związku treści dzieła z okolicznościami jego powstania i biografią autora. -wyszukiwanie informacji w tekście -wartościowanie tekstów kultury pod ważnymi względami merytorycznymi, etycznymi, estetycznymi. Scenariusz zajęć

4 Materiały dydaktyczne Prezentacje: Główni bohaterowie, sentencje. Kreacje bohaterów w przedstawieniu Inne materiały: Obraz Jana Matejki Rejtan Plakat przedstawienia teatralnego.

5 Bibliografia 1. Poradnik metodyczny Przygoda z nauczaniem-uczeniem się 2.Internet y/artykul/ida/3695/ y/artykul/ida/3695/

6 Ciekawe adresy w Internecie 1. tykul/ida/4418/ tykul/ida/4418/


Pobierz ppt "Pakiet edukacyjny do lekcji Gdzie i kiedy toczy się akcja Zemsty? Autor projektu:Jan Kizielewicz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google