Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sisi urodziła się 24 grudnia 1837 roku, o godz. 22.43, spod znaku koziorożca. z jednym ząbkiem mlecznym co miało przepowiadać, że będzie wielką, wspaniałą

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sisi urodziła się 24 grudnia 1837 roku, o godz. 22.43, spod znaku koziorożca. z jednym ząbkiem mlecznym co miało przepowiadać, że będzie wielką, wspaniałą"— Zapis prezentacji:

1

2 Sisi urodziła się 24 grudnia 1837 roku, o godz. 22.43, spod znaku koziorożca. z jednym ząbkiem mlecznym co miało przepowiadać, że będzie wielką, wspaniałą i godną podziwu osobą i tak jest do dziś. Wiele kobiet podziwia Sisi.

3 Cesarzowa pisała wspaniałe wiersze, pokazywała w nich swoje uczucia, myśli, smutki, radości Oto fragment jednego z nich : Raz jeden pokochałam szczerze, To był ten pierwszy raz. Rozkoszy mojej nie wymierzę. Lecz Bóg rozłączył nas. Łączyły nas więzy miłości, Wspólnie spędzane dnie; Śmierć go zabrała bez litości, Tak los doświadczył mnie.

4

5 Sisi dużo czasu spędzała na ćwiczeniach, chciała mieć zawsze w obwodzie pasu 47 cm., wiele czasu poświęcała jeździe konnej i szermierce, głównie podczas nieobecności w Wiedniu. Aż 3 godziny zajmowało jej plecenie pięknych orzechowych włosów, sięgających do kolan, mytych koniakiem z jajkami. kąpała się w gorącym kozim mleku, miodzie i oliwie. A na twarz zakładała maseczkę z rozgniecionych truskawek lub cielęciny, co dawało efekt gładkiej cery. Sisi prawdopodobnie była anorektyczką miała około 172 cm wzrostu, ważyła 50 lub 46 kg. W skład jej diety wchodziło 6 szklanek mleka lub soku, wywar mięsny, 2 kieliszki wina, surowe jajka z solą oraz lody i pomarańcze.

6 Tu widać figurę Sisi Cesarz i cesarzowa na koniach. Plan ćwiczeń Sisi

7 Języki znane przez cesarzową to: niemiecki, grecki, węgierski, angielski, oraz opanowała podstawy języka włoskiego, francuskiego i czeskiego Jej matką chrzestną była królowa Prus Cesarzowa nigdy nie lubiła biżuterii zakładała ją tylko na specjalne uroczystości np. : śluby, gale. Cesarz zachwycony młodzieńczym wdziękiem swojej żony która miała 16 lat podarował jej huśtawkę, papugi i diamenty, wiedział, że bardzo kochała zwierzęta ponieważ miała w Possenhofen ptaki, jelenia, psy, konie, którymi często się zajmowała.

8 W 1888 roku w wieku 51 lat wytatuowała sobie, na ramieniu kotwicę jako wyraz miłości do morza. Franciszek był tym faktem zdziwiony i oburzony. Ulubione kwiaty Sisi to czerwone róże, czerwone jaśminy, czerwone goździki, fiołki

9

10 Jego panowanie było bardzo długie, trwało 68 lat. Cieszył się szacunkiem poddanych. Miał w zwyczaju przyjmowanie audiencji w poniedziałki i czwartki. Było mu bardzo do twarzy w mundurze.

11

12

13

14

15 www.kaiserin-sissi.blog.onet.pl www.sisi-sisi-cesarzowa.blog.onet.pl www.edukacja-klasyczna.pl zdjęcia zaczerpnięte z www.kaiserin-sissi.blog.onet.pl


Pobierz ppt "Sisi urodziła się 24 grudnia 1837 roku, o godz. 22.43, spod znaku koziorożca. z jednym ząbkiem mlecznym co miało przepowiadać, że będzie wielką, wspaniałą"

Podobne prezentacje


Reklamy Google