Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Państwo Kowalscy mają dwie córki: Agnieszkę i Dorotę. Wypełniając tabelkę przy pomocy kolejnych podpowiedzi ustal, który z członków rodziny Kowalskich.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Państwo Kowalscy mają dwie córki: Agnieszkę i Dorotę. Wypełniając tabelkę przy pomocy kolejnych podpowiedzi ustal, który z członków rodziny Kowalskich."— Zapis prezentacji:

1 Państwo Kowalscy mają dwie córki: Agnieszkę i Dorotę. Wypełniając tabelkę przy pomocy kolejnych podpowiedzi ustal, który z członków rodziny Kowalskich jeździ do dziadków nad morze co roku. Robi to, co najwyżej jedno z nich. Zadanie 1

2 1. Jeżeli ojciec jeździ do dziadków, to jeździ z nim też mama. OMAD O-ojciec; M-matka; A-Agnieszka; D-Dorota

3 OMAD Do dziadków jeździ co roku mama lub Agnieszka

4 3. Jeżeli do dziadków jeździ Agnieszka, to jeździ też ojciec i Dorota. OMAD

5 4. Do dziadków jeździ co roku mama albo Dorota. OMAD Czy wiesz już, kto co roku jeździ do babci?

6 Co roku jeździ do babci mama. OMAD

7 Zadanie 2 Ala, Bartek i Czarek zdawali w tym roku maturę. Ustal, którzy uczniowie ją zdali.

8 1.Jeżeli Bartek zdał maturę, to Ala lub Czarek też ją zdali. 2.Jeżeli Ala zdała, to zdał też Bartek. 3.Zdał Czarek lub Bartek ale nie oboje. 4.Jeżeli Bartek nie zdał matury, to Ala i Czarek ją zdali. ABC Uzupełnij samodzielnie tabelę.

9 ABC Jeżeli Bartek zdał maturę, to Ala lub Czarek też ją zdali. 2.Jeżeli Ala zdała, to zdał też Bartek. 3.Zdał Czarek lub Bartek ale nie oboje. 4.Jeżeli Bartek nie zdał matury, to Ala i Czarek ją zdali. Maturę zdali Ala i Bartek.

10 Zadanie 3 Ustal nazwiska i numer klasy, do której chodzą uczniowie technikum czteroletniego: Janek, Maciek, Piotrek i Kamil. Ich nazwiska to Cis, Irnak, Konar i Orusz. Każdy z uczniów chodzi do innej klasy. 1.Janek nie jest uczniem pierwszej klasy. 2.Maciek jest w klasie o jedną wyżej od Piotrka. 3.Janek razem z klasą przygotował w tym roku przedstawienie dla maturzystów. 4.Cis zdał w zeszłym roku egzaminy gimnazjalne. 5.Janek bardzo lubi Orusza, który w tym roku był u rodziców w Londynie. 6.Kamil mieszka z rodzicami w Warszawie.

11 CIKO J M P K I II III IV IIIIIIIV 1. Kamil nie jest uczniem pierwszej klasy. x

12 CIKO J M P K I II III IV IIIIIIIV x 2. Maciek jest w klasie wyżej od Piotrka. x

13 CIKO J M P K I II III IV IIIIIIIV x x 3. Janek przygotował w wakacje scenariusz przedstawienia dla maturzystów. o x x x Teraz wykorzystaj podpowiedź nr 2. o x x Zastanów się nad podpowiedzią nr 3. o x x o x x x

14 CIKO J M P K I II III IV IIIIIIIV x x o x x o x x o x x x x x x o 4. Cis zdał w zeszłym roku egzaminy gimnazjalne. o x x x x x x Wyciągnij wniosek z tego układu. o x x x x x x

15 CIKO J M P K I II III IV IIIIIIIV x x o x x o x x o x x x x x x o 5. Janek bardzo lubi Orusza, który w tym roku zatrudnił się u jego taty. o x x x x x x o x x x x x x Wyciągnij wniosek z tego układu. x x

16 CIKO J M P K I II III IV IIIIIIIV x x o x x o x x o x x x x x x o 6. Kamil nigdy jeszcze nie pracował. o x x x x x x o x x x x x x x x Wykorzystaj podpowiedź nr 5 i uzupełnij to, co możesz. x o o x x x x x

17 CIKO J x x M x x x o P o x x x K x x I o x x x II x x x o III x x IV x x IIIIIIIV x x o x x o x x o x x x x x x o 7. Irnak w tym roku nie zdaje matury. x o x o o x x o Teraz spróbuj uzupełnić tabelkę do końca. Zapisz odpowiedź.

18 1.Janek Irnak, klasa 3. 2.Maciek Orusz, klasa 2. 3.Piotrek Cis, klasa 1. 4.Kamil Konar, klasa 4. Sprawdź swoje odpowiedzi:

19 Praca domowa Spróbuj sam ułożyć zadanie, podobne do rozwiązywanych na lekcji.


Pobierz ppt "Państwo Kowalscy mają dwie córki: Agnieszkę i Dorotę. Wypełniając tabelkę przy pomocy kolejnych podpowiedzi ustal, który z członków rodziny Kowalskich."

Podobne prezentacje


Reklamy Google