Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zestawienie wyników dwukrotnych pomiarów zużycia zasobów naturalnych w gospodarstwach domowych uczniów Analiza pomiarów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zestawienie wyników dwukrotnych pomiarów zużycia zasobów naturalnych w gospodarstwach domowych uczniów Analiza pomiarów."— Zapis prezentacji:

1 Zestawienie wyników dwukrotnych pomiarów zużycia zasobów naturalnych w gospodarstwach domowych uczniów Analiza pomiarów

2 Odpady stałe

3 Wnioski Powyższy wykres przedstawia ilość wytwarzanych odpadów na osobę w sześciu badanych gospodarstwach domowych uczestników Ekozespołów. Najwięcej odpadów w swoim domu zanotował Michał - aż 3.5 kg tygodniowo na osobę. Po udziale w akcji oszczędzania w jego domu poczyniono największe oszczędności. Najmniejsze oszczędności poczyniono w gospodarstwie Patrycji i Oli. Oszczędności całego zespołu wyniosły 1.56kg, średnio 0.26 kg na osobę. Powyższy wykres przedstawia ilość wytwarzanych odpadów na osobę w sześciu badanych gospodarstwach domowych uczestników Ekozespołów. Najwięcej odpadów w swoim domu zanotował Michał - aż 3.5 kg tygodniowo na osobę. Po udziale w akcji oszczędzania w jego domu poczyniono największe oszczędności. Najmniejsze oszczędności poczyniono w gospodarstwie Patrycji i Oli. Oszczędności całego zespołu wyniosły 1.56kg, średnio 0.26 kg na osobę.

4 Woda

5 Wnioski Powyższy wykres przedstawia średnie zużycie wody na osobę w tygodniu w sześciu gospodarstwach domowych uczestników Ekozespołu. Największe oszczędności uzyskała rodzina Michała – 200 litrów na osobę w ciągu tygodnia. Żadnych oszczędności nie poczyniono w domu Patrycji, znikome w domach Oli i Magdy. Ekozespół średnio zaoszczędził 40 litrów na osobę, co też jest pewnym sukcesem. Powyższy wykres przedstawia średnie zużycie wody na osobę w tygodniu w sześciu gospodarstwach domowych uczestników Ekozespołu. Największe oszczędności uzyskała rodzina Michała – 200 litrów na osobę w ciągu tygodnia. Żadnych oszczędności nie poczyniono w domu Patrycji, znikome w domach Oli i Magdy. Ekozespół średnio zaoszczędził 40 litrów na osobę, co też jest pewnym sukcesem.

6 Energia

7 Wnioski Powyższy wykres przedstawia zużycie energii elektrycznej na gospodarstwo domowe w miesiącu w sześciu badanych rodzinach. Największe zużycie energii zanotowała rodzina Patrycji, ale również poczyniono w tej rodzinie największe oszczędności energii, bo aż 40kWh w miesiącu. Najmniej oszczędności poczyniono w gospodarstwie domowym Łukasza. Jednocześnie średnie oszczędności w gospodarstwach domowych uczniów wyniosły 105 kWh miesięcznie. Powyższy wykres przedstawia zużycie energii elektrycznej na gospodarstwo domowe w miesiącu w sześciu badanych rodzinach. Największe zużycie energii zanotowała rodzina Patrycji, ale również poczyniono w tej rodzinie największe oszczędności energii, bo aż 40kWh w miesiącu. Najmniej oszczędności poczyniono w gospodarstwie domowym Łukasza. Jednocześnie średnie oszczędności w gospodarstwach domowych uczniów wyniosły 105 kWh miesięcznie.

8 Gaz

9 Wnioski Powyższy wykres przedstawia średnie zużycie gazu na gospodarstwo domowe w miesiącu w sześciu badanych rodzinach uczestników Ekozespołu. Patrycja nie jest uwzględniona na wykresie, ponieważ rodzina korzysta z 1 butli gazowej miesięcznie, żadnych oszczędności zatem nie poczyniono. Największe oszczędności uzyskano w gospodarstwach domowych Wiktorii i Oli, mianowicie zaoszczędzono 2m3. Natomiast najmniej zaoszczędzono gazu w gospodarstwach Łukasza i Michała – po 0.5 m3. Powyższy wykres przedstawia średnie zużycie gazu na gospodarstwo domowe w miesiącu w sześciu badanych rodzinach uczestników Ekozespołu. Patrycja nie jest uwzględniona na wykresie, ponieważ rodzina korzysta z 1 butli gazowej miesięcznie, żadnych oszczędności zatem nie poczyniono. Największe oszczędności uzyskano w gospodarstwach domowych Wiktorii i Oli, mianowicie zaoszczędzono 2m3. Natomiast najmniej zaoszczędzono gazu w gospodarstwach Łukasza i Michała – po 0.5 m3.

10 Podsumowanie Udział dzieci w Programie Ekozespołów zmusił ich samych i ich rodziny, do zastanowienia się nad bardziej przyjaznymi zachowaniami wobec środowiska w którym żyją. Zmobilizował do oszczędnego gospodarowania zasobami naturalnymi podczas wykonywania codziennych czynności np. mycia się, zmywania naczyń, prania, gaszenia światła po wyjściu z pokoju, zwracania uwagi na kupowanie zdrowej żywności, ograniczanie używania reklamówek czy zbierania makulatury. Udział dzieci w Programie Ekozespołów zmusił ich samych i ich rodziny, do zastanowienia się nad bardziej przyjaznymi zachowaniami wobec środowiska w którym żyją. Zmobilizował do oszczędnego gospodarowania zasobami naturalnymi podczas wykonywania codziennych czynności np. mycia się, zmywania naczyń, prania, gaszenia światła po wyjściu z pokoju, zwracania uwagi na kupowanie zdrowej żywności, ograniczanie używania reklamówek czy zbierania makulatury.


Pobierz ppt "Zestawienie wyników dwukrotnych pomiarów zużycia zasobów naturalnych w gospodarstwach domowych uczniów Analiza pomiarów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google