Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt edukacyjny pt. "Odkrywanie przez działanie "

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt edukacyjny pt. "Odkrywanie przez działanie ""— Zapis prezentacji:

1 projekt edukacyjny pt. "Odkrywanie przez działanie "

2 Zanim zaczęła się nasza przygoda z dziennikarstwem nasi fotoreporterzy przeszli krótki instruktaż u pana dyrektora. Dowiedzieli się jak prawidłowo obsługiwać kamerę i nakręcić znakomite filmy

3 Teorię mamy już za sobą więc czas na ćwiczenia w praktyce. Nowo mianowani dziennikarze są już gotowi. Kto wie może to początek nowej pasji?

4 Jako pierwsza udzieliła nam wywiadu pani Marzena Kubiczek z Filii nr 25 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Wywiad z panią przeprowadzili: Dawid Krępecki i Ola Pszczoła.

5 Ależ tam było dużo interesujących książek...

6 Biblioteka nie pozostaje w tyle za nowoczesnością. Można w niej skorzystać także z komputerów. (zdjęcie)

7 Na koniec spotkała nas niespodzianka słodkie co nieco.

8 Najciekawszy strój zaprezentował Pan Krzysztof Kuchta lubelski kominiarz, z którym 18 kwietnia przeprowadziliśmy wywiad w czytelni biblioteki SP 28. Chcieliśmy co prawda na dachu ale nie wyszło...

9 Ela Kuchta - córka naszego Pana kominiarza z uwagą przysłuchiwała się Tacie, zastanawiając się czy kobiety tez mogą zostać kominiarzami? (zdjęcie)

10 Hm… prawdziwy kominiarski sprzęt. Kula, szczotka, lina i latarka… a gdzie zabezpieczenia ?!?

11 No tak jest i odznaka!

12 Rozmawialiśmy już z panem kominiarzem i panią bibliotekarką, przejdźmy teraz do zawodu artystycznego. Dnia, 21 maja 2013r. Uczennice klasy VIb Agata Kwiecińska i Maja Mazur przeprowadziły wywiad z panem choreografem Stanisławem Leszczyńskim jednocześnie patronem naszej szkoły.

13 Przedstawicielem rzadko wykonywanego zawodu był Pan Stanisław Leszczyński dyrektor, kierownik artystyczny i choreograf Zespołu Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. (zdjęcie zespołu)

14 Pan Stanisław bardzo dokładnie pamiętał historię swojej pasji i wojenne losy. Chętnie podzielił się z nami swoją wiedzą

15 Pan Stanisław Leszczyński także opowiadał nam o swoich wielokrotnych nagrodach i odznaczeniach, które wisiały na ścianach Jego pokoju.

16 I teraz podziękowania dla Pana Stanisława Leszczyńskiego za udzielony wywiad. Dziękujemy !

17 Wywiad odbył się w siedzibie zespołu, która mieści się w Akademickim Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka.

18 Członkowie Zespołu Tańca Ludowego zwiedzili niemal cały świat, zdobywając liczne nagrody, wyróżnienia, trofea, które mogliśmy podziwiać.

19 Ich występ uświetnił obchody XX-lecia nadania imienia naszej szkole. Zgromadzoną publiczność zachwyciły ciekawe układy taneczne i wspaniałe stroje.

20 Pan Leszczyński jako15-letni chłopiec wstąpił w szeregi Armii Krajowej, dlatego jest przedstawicielem zbiorowego patrona naszej szkoły Synów Pułku Ziemi Lubelskiej.

21 Wywiadu on-line udzielił nam znany lubelski poeta Zbigniew Dmitroca.

22 Zafascynowane poezją Pana Dmitrocy uczennice kl. VIb brawurowo wcieliły się w niezwykle barwne postacie z "Księgi czarownic"

23 Podczas spotkania z poetą w bibliotece szkolnej ustawiła sie dłuuuga kolejka po autografy.

24 Adam Szczerba z klasy IVc doskonale odnalazł sie w roli szkolnego fotoreportera.

25 A oto wprawdzie niewidoczni, lecz cały czas towarzyszący nam bohaterowie, bez których nie udałoby nam się nakręcić tych wszystkich filmików i zdjęć. Michał i Kacper są jak profesjonaliści: bardzo skupieni

26 Prezentację multimedialną wykonały Agata Kwiecińska, Maja Mazur i Julia Jastrzębska. Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Projekt edukacyjny pt. "Odkrywanie przez działanie ""

Podobne prezentacje


Reklamy Google