Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Opracowała: Dominika Linke. Temat: Gdy się baba rozpanoszy, to i diabła wypłoszy – „Pani Twardowska” Adama Mickiewicza. Podręcznik do języka polskiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Opracowała: Dominika Linke. Temat: Gdy się baba rozpanoszy, to i diabła wypłoszy – „Pani Twardowska” Adama Mickiewicza. Podręcznik do języka polskiego."— Zapis prezentacji:

1 Opracowała: Dominika Linke

2 Temat: Gdy się baba rozpanoszy, to i diabła wypłoszy – „Pani Twardowska” Adama Mickiewicza. Podręcznik do języka polskiego. Teksty i zadania dla klasy VI. To lubię!, s. 160- 162.

3 Ilustrował Janusz Stanny

4 Ilustrowała: D. Kozłowska

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14  Pojawienie się Mefistofelesa.  Podstęp szlachcica.  Pani Twardowska jako „żona” diabła.  Ucieczka czarta.  Jazda Twardowskiego na malowanym koniu.  Zamiana ludzi w zwierzęta.  Strach Twardowskiego.  Czarcia kąpiel w wodzie święconej.  Hulanki Twardowskiego w karczmie.  Tańce i zabawa.  Wytoczenie alkoholu z głowy szewca.  Powitanie z Twardowskim.  Areszt na szlachcica.  Negocjacje szlachcica.  Zadania diabła.  Biczyk z piasku.  Gmach z ziarenek orzecha.  Ucieczka Mefistofelesa przez dziurkę od klucza.  Kontrakt i jego warunki Ułóż chronologicznie podane punkty planu wydarzeń.

15 1. Hulanki Twardowskiego w karczmie. 2. Tańce i zabawa. 3. Zamiana ludzi w zwierzęta. 4. Wytoczenie alkoholu z głowy szewca. 5. Pojawienie się Mefistofelesa. 6. Powitanie z Twardowskim. 7. Areszt na szlachcica. 8. Strach Twardowskiego. 9. Kontrakt i jego warunki. 10. Negocjacje szlachcica. 11. Zadania diabła. 12. Jazda Twardowskiego na malowanym koniu. 13. Biczyk z piasku. 14. Gmach z ziarenek orzecha. 15. Czarcia kąpiel w wodzie święconej. 16. Podstęp szlachcica. 17. Pani Twardowska jako „żona” diabła. 18. Ucieczka czarta. 19. Ucieczka Mefistofelesa przez dziurkę od klucza.

16 Wydarzenia realistyczneWydarzenia fantastyczne Wydarzenia, które mogą mieć miejsce w realnym świecie. Wydarzenia nierzeczywiste, takie, które nie mogą mieć miejsca w realnym świecie. ……………… ………………

17


Pobierz ppt "Opracowała: Dominika Linke. Temat: Gdy się baba rozpanoszy, to i diabła wypłoszy – „Pani Twardowska” Adama Mickiewicza. Podręcznik do języka polskiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google