Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Blaski i cienie bezwładności Opracowała: Elżbieta Gawron.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Blaski i cienie bezwładności Opracowała: Elżbieta Gawron."— Zapis prezentacji:

1 Blaski i cienie bezwładności Opracowała: Elżbieta Gawron

2 „Każde ciało trwa w swym stanie spoczynku lub ruchu prostoliniowego jednostajnego, jeżeli siły przyłożone nie zmuszą ciała do zmiany tego stanu.” „Każde ciało trwa w swym stanie spoczynku lub ruchu prostoliniowego jednostajnego, jeżeli siły przyłożone nie zmuszą ciała do zmiany tego stanu.” „ „Każde ciało trwa w swym stanie spoczynku lub ruchu prostoliniowego jednostajnego, jeżeli siły przyłożone nie zmuszą ciała do zmiany tego stanu.”

3 Pierwsza zasada dynamiki jest nazywana zasadą bezwładności. Bezwładność jest to taka właściwość ciała, która sprawia, że bez działania siły ciało to nie jest w stanie zmienić ani wartości, ani kierunku swojej prędkości. Bezwładność jest to taka właściwość ciała, która sprawia, że bez działania siły ciało to nie jest w stanie zmienić ani wartości, ani kierunku swojej prędkości. Pierwsza zasada dynamiki jest nazywana zasadą bezwładności. Bezwładność jest to taka właściwość ciała, która sprawia, że bez działania siły ciało to nie jest w stanie zmienić ani wartości, ani kierunku swojej prędkości. Bezwładność jest to taka właściwość ciała, która sprawia, że bez działania siły ciało to nie jest w stanie zmienić ani wartości, ani kierunku swojej prędkości.

4 I co z tego wynika? I co z tego wynika? A to, że mała wiedza na temat tej właściwości lub lekceważenie jej może być powodem wielu nieszczęść. A to, że mała wiedza na temat tej właściwości lub lekceważenie jej może być powodem wielu nieszczęść.

5 Wiosną wiele osób wsiądzie na rower. Gonieni podmuchem wiosennego wiatru zapomnimy o zasadach fizyki. Wystarczy na swojej drodze spotkać niewinną przeszkodę lub zahamować i nieszczęście gotowe. Złamana ręka, czy obojczyk, zdarta skóra z łokci a może nawet twarzy.

6 Nie dopuśćmy do tego! Pamiętajmy, że każde ciało „chce” pozostać w takim stanie w jakim jest. I nic na to nie poradzimy, ale mając tego świadomość możemy zachować zdrowy rozsądek i ostrożność. Pamiętajmy, że każde ciało „chce” pozostać w takim stanie w jakim jest. I nic na to nie poradzimy, ale mając tego świadomość możemy zachować zdrowy rozsądek i ostrożność.

7 Zapnij pasy bezwładnościowe, zwane słusznie pasami bezpieczeństwa !

8 Wejdź na stronę o podanym niżej adresie, a dowiesz się więcej na temat bezwładności. Wejdź na stronę o podanym niżej adresie, a dowiesz się więcej na temat bezwładności. http://www.pasybezpieczenstwa.pl/


Pobierz ppt "Blaski i cienie bezwładności Opracowała: Elżbieta Gawron."

Podobne prezentacje


Reklamy Google