Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Śniadania moc” prezentacja przedstawia

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Śniadania moc” prezentacja przedstawia"— Zapis prezentacji:

1 „Śniadania moc” prezentacja przedstawia
uczniów klasy IIc szkoły podstawowej z Zespołu Szkół nr 3 im. Lotników Polskich w Pile podczas akcji Dzień Zdrowego Śniadania

2 Nasza wychowawczyni p. Ola kilka dni wcześniej opowiedziała nam o tej akcji.
Dużo rozmawialiśmy o konieczności jedzenia śniadania i to codziennie, a nie tylko w sobotę czy niedzielę (jak przypilnują nas rodzice). Bez tego posiłku może nas boleć brzuch, głowa, możemy się źle czuć a nawet gorzej uczyć !!!

3 Na lekcjach rozwiązaliśmy „śniadaniową krzyżówkę” i napisaliśmy listy do rodziców, które opowiadają o tej akcji. Poznaliśmy też 12 zasad prawidłowego żywienia.

4 Zrobiliśmy „smaczne” prace plastyczne, przedstawiające menu tego posiłku.

5 Każdy z nas napisał jadłospis swojego ulubionego śniadania i zrobił rysunek. Dzięki temu poznaliśmy gusta smakowe koleżanek i kolegów z klasy oraz bogactwo tego posiłku.

6 I wreszcie … nadszedł 8 listopada DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA
I wreszcie … nadszedł 8 listopada DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA !!! Wyciągnęliśmy produkty, założyliśmy fartuchy no i oczywiście umyliśmy ręce. Zaczęło się wielkie szykowanie !!! Bo przecież śniadanie to najważniejszy posiłek dnia !!!

7 Już wiemy, że przygotowanie śniadania dla całej klasy z bogatym menu wcale nie jest łatwe. Ale dla chcącego, nic trudnego. Pomagały nam nasze babcie i tata Krzysia. I bardzo Im za to dziękujemy !

8 Na półmiskach pojawiły się: gwiazdeczki z żółtego sera, wędliny, warzywa i owoce. Było też kilka rodzajów ciemnego pieczywa, domowe dżemy i soki, rogaliczki własnego wypieku.

9 Nasze smaczne klasowe śniadanie – wszystko było pyszne i bardzo nam smakowało !!!

10 Na koniec dostaliśmy od naszej pani dyplomy i odznaki za udział w akcji !!! Obiecaliśmy sobie, że wspólne śniadanie zjemy w szkole nie raz !!! prezentację przygotowała Aleksandra Schoen-Kamińska wychowawca klasy IIc z Zespołu Szkół nr 3 im. Lotników Polskich w Pile


Pobierz ppt "„Śniadania moc” prezentacja przedstawia"

Podobne prezentacje


Reklamy Google