Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

` Nasza pasja dodaje nam skrzydeł, unosi nas ponad wszystko..

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "` Nasza pasja dodaje nam skrzydeł, unosi nas ponad wszystko.."— Zapis prezentacji:

1 ` Nasza pasja dodaje nam skrzydeł, unosi nas ponad wszystko..
Siatkówka ` Nasza pasja dodaje nam skrzydeł, unosi nas ponad wszystko..

2 Zasady Śiatkówka - Siatkówka to sport drużynowy. Drużyna składa się z 6 zawodników : rozgrywającego, atakującego, dwóch środkowych i dwóch przyjmujących oraz libero. Zawodnicy odbijają piłkę tak by spadła ona na połowę boiska rywali. Każdy zespół wykonuje maksymalnie 3 odbicia. Punkty zdobywa się na wiele sposobów, np. po błędach przeciwników.

3 Gra toczy się do momentu zdobycia 25 punktów a kiedy jest remis lub mniej niż dwa punkty przewagi gra się do dwóch punktów przewagi. Każdy mecz składa się z maksymalnie 5 setów. 3 wygrane sety zapewniają zwycięstwo.

4

5 Historia Reguły tej gry wymyslił amerykański nauczyciel wychowania fizycznego William G. Morgan. Mintonette to początkowa nazwa siatkówki, pierwszy jej pokaz odbył się 9 lutego 1895 w Holyoke w stanie Massachusetts.

6

7 Boisko Boisko do piłki siatkowej jest prostokątem. Jego wymiary to 18m x 9m otoczonym strefą wolna o szerokości minimum 3m. Boisko podzielone jest linią na dwie równe części. Nas tą linią umieszczona jest siatka o wysokości 2,43m dla mężczyzn i 2,24m dla kobiet. Pozostałe linie zaznaczają granice strefy ataku.

8

9 Ubranie Ubiór zawodnika składa się z koszulki, spodenek, skarpet i obuwia sportowego. Koszulki, spodenki i skarpety muszą być jednakowe, czyste i tego samego koloru dla całego zespołu z wyjątkiem libero. Obuwie musi być lekkie, elastyczne, z podeszwą z gumy lub skóry.

10 Koszulki zawodników muszą być ponumerowane od 1 do 18
Koszulki zawodników muszą być ponumerowane od 1 do 18. Numery muszą być umieszczone po środku koszulki na piersiach i plecach. Kolor i jaskrawość numerów musi kontrastować z kolorem i jaskrawością koszulek. Kapitan zespołu oznaczony jest naszywką umieszczoną pod numerem na piersiach.

11

12 Obecnie powstaje wiele odmian siatkówki, najpopularniejsze to : halowa, plażowa i na siedząco .

13

14 Dziękuje za obejrzenie prezentacji


Pobierz ppt "` Nasza pasja dodaje nam skrzydeł, unosi nas ponad wszystko.."

Podobne prezentacje


Reklamy Google