Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Albowiem wol ą Bo żą jest wasze u ś wi ę cenie… 1Tes 4,3.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Albowiem wol ą Bo żą jest wasze u ś wi ę cenie… 1Tes 4,3."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Albowiem wol ą Bo żą jest wasze u ś wi ę cenie… 1Tes 4,3

5

6

7 Stanisław ze Szczepanowa

8 Św. Stanisław urodził się ok. 1030 r. w Szczepanowie. Studiował teologię w Paryżu, a po ukończeniu nauki otrzymał święcenia kapłańskie. W 1072 roku został biskupem krakowskim. Był gorliwym duszpasterzem, dbał o swoich diecezjan, zwłaszcza o ubogich, a także o kapłanów. W 1079 r. zginął śmiercią męczeńską na rozkaz króla Bolesława Śmiałego.

9 Jan Kanty

10 Św. Jan Kanty urodził się 24 czerwca 1390 r. w Kętach. Jest on czczony przede wszystkim jako patron uczącej się i studiującej młodzieży. Poświęcił jej przecież prawie całe swoje życie, aż 55 lat profesury. Jest także patronem Polski, archidiecezji krakowskiej i Krakowa; profesorów, szkół katolickich i "Caritasu".

11 Urszula Ledóchowska

12 Julia Ledóchowska urodziła się 17 IV 1865 w Loosdorf (Austria). W 1883 rodzina przeniosła się do Lipnicy Murowanej, niedaleko Krakowa. W 1886 Julia wstąpiła do klasztoru urszulanek w Krakowie. Tu, już jako m. Urszula, zajęła się przede wszystkim pracą pedagogiczną. M. Urszula formowała siostry do umiłowania Boga ponad wszystko, pragnąc, aby żyły w prostocie, były pokorne, a równocześnie pełne poświęcenia i twórcze w służbie innym, zwłaszcza dzieciom i młodzieży. Uśmiech, pogodę ducha i dobroć uważała za szczególnie wiarygodne świadectwo więzi z Chrystusem. Spalała się miłością do Jezusa Chrystusa i ta miłość pozwalała jej kochać każdego człowieka, bez względu na wyznanie, przekonania, pozycję. Gdy umarła w Rzymie, 29 V 1939, ludzie mówili, że zmarła święta..

13 Wojciech, biskup

14 Św. Wojciech urodził się ok. roku 956 w Libicach, w Czechach. Św. Wojciech jest obok Matki Bożej Królowej Polski (święto 3 maja) i św. Stanisława Biskupa-Męczennika (święto 8 maja) głównym patronem Polski. Dlatego dzień jego rocznicy obchodzi się w naszym kraju w randze uroczystości. Nadto jest on głównym patronem archidiecezji gnieźnieńskiej oraz diecezji gdańskiej, koszalińsko- kołobrzeskiej i warmińskiej. Św. Wojciech należy do najpopularniejszych świętych w Polski

15 Królowa Jadwiga

16 Św. Jadwiga urodziła się na Węgrzech w lutym 1374r. Gorąco kochała Chrystusa ukrzyżowanego. Jako pokorna służebnica Boga, pełna roztropności i mądrości, służyła ziemskiemu Królestwu Chrystusa. Dla chorych zakładała szpitale, biednym nie szczędziła pomocy. Głębia jej życia wewnętrznego znajdowała wyraz w ofiarnej służbie każdemu potrzebującemu. Była przykładem harmonii modlitwy i czynu.

17 Stanisław Kostka

18 Św. Stanisław Kostka, herbu Dąbrowa (ur. 28 października 1550 w Rostkowie, zm. 15 sierpnia 1568 w Rzymie) - polski jezuita, czczony w Kościele katolickim jako święty, patron Polski a także ministrantów oraz polskich dzieci i młodzieży.

19 Albert Chmielowski

20 Św. Brat Albert urodził się, 20 sierpnia 1845 r. w Igołomii w diecezji krakowskiej. Nie mówił nigdy o swoim heroizmie i umartwieniach. Nigdy nie chciał posiadać dóbr materialnych. Bowiem, jak sam mówił, chciał być wolny w miłości Boga i bliźniego.

21 Maksymilian Kolbe

22 Św. Maksymilian Kolbe urodził się 8 stycznia 1894 w Zduńskiej Woli, należącej wówczas do zaboru rosyjskiego. 28 maja 1941 trafił do obozu koncentracyjnego Auschwitz, gdzie otrzymał numer 16670. W obozie dobrowolnie wybrał śmierć głodową w zamian za skazanego współwięźnia Franciszka Gajowniczka. Patron elektryków, energetyków, elektroników, Honorowych Dawców Krwi, rodzin, uzależnionych od narkotyków, dziennikarzy, osób więzionych, ruchu pro-life, krótkofalowców.

23 Faustyna Kowalska

24 Św. Faustna Kowalska, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, stygmatyczka i wizjonerka. Jest „darem Boga dla naszych czasów”, wielkim mistykiem, mistrzynią życia duchowego, prorokiem, który przypomniał biblijną prawdę o miłości miłosiernej Boga do każdego człowieka i wzywa do głoszenia jej światu świadectwem życia, czynem, słowem i modlitwą.

25 Moja droga świętości

26 Prezentację wykonali uczniowie z klasy IV i V. Materiały wykorzystane do prezentacji pochodzą z następujących stron: www.jankanty.info.pl www.swieci.pl www.brewiarz.pl www.deon.pl www.kul.pl www.duszpasterski.pl www.adonai.pl www.kolbe.pl www.faustyna.pl


Pobierz ppt "Albowiem wol ą Bo żą jest wasze u ś wi ę cenie… 1Tes 4,3."

Podobne prezentacje


Reklamy Google