Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Debata klasowa Klasa 4 KODEKS 2.0. Zestaw zasad wypracowanych przez ekspertów i rozwiniętych przez nauczycieli i uczniów. Główne punkty kodeksu: bezpieczeństwo.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Debata klasowa Klasa 4 KODEKS 2.0. Zestaw zasad wypracowanych przez ekspertów i rozwiniętych przez nauczycieli i uczniów. Główne punkty kodeksu: bezpieczeństwo."— Zapis prezentacji:

1 Debata klasowa Klasa 4 KODEKS 2.0

2 Zestaw zasad wypracowanych przez ekspertów i rozwiniętych przez nauczycieli i uczniów. Główne punkty kodeksu: bezpieczeństwo w sieci, korzystanie ze źródeł, prawa autorskie, szkolna codzienność a TIK, nowoczesne metody nauczania, sprawdzania wiedzy i komunikacji w szkole. Nauczyciele

3 1. Wykorzystujemy TIK na wszystkich przedmiotach w celu udoskonalenia procesu kształcenia

4 2 Nauczyciele korzystają z pomocy uczniów w przygotowywaniu środków dydaktycznych, przykładowych ćwiczeń, prezentacji itd. ułatwiających uczenie się i zaciekawienie lekcją

5 3 Nie wolno korzystać z TIK na sprawdzianach i egzaminach, ale warto używać nowych technologii w samodzielnej nauce w domu

6 4 Przekonujemy innych np. rodziców, rodziny, że TIK to nowoczesne narzędzia służące nauce, pracy i rozrywce.

7 5 Nie dajemy się oszukać w Internecie: - nie przesyłamy numerów telefonów, danych osobowych, haseł i loginów, - nie umawiamy się z osobami poznanymi w sieci, chyba że za zgodą opiekunów,

8 6 Uczniowie mają łatwy dostęp do szkolnych komputerów. W czasie przerw, na kołach zainteresowań i po zajęciach lekcyjnych korzystają z nich w sali ICIM i pracowni informatycznej.

9 7 Rodzice i uczniowie znają i często zaglądają na stronę internetową szkoły.

10 8 Uczniowie informują nauczycieli lub rodziców o niepokojących sytuacjach, których doświadczają w czasie korzystania z Internetu.

11 9 Nauczyciele posiadają adresy e-mailowe w celu sprawnego przekazywania ważnych informacji pomiędzy sobą i dyrekcją.

12 10 Uczniowie, komunikując się pomiędzy sobą za pomocą telefonów komórkowych korzystają z kodeksu etycznego (nie przesyłają zdjęć swoich kolegów i koleżanek bez ich zgody, nie wysyłają krzywdzących smsów, nie nagrywają filmików).

13 11 Uczniowie nie kopiują bezmyślnie tekstów zamieszczanych w Internecie, starają się zawsze porównać te informacje z innymi źródłami.

14 12 Uczniowie przestrzegają praw autorskich. Zamieszczając w swoich pracach informacje ze stron WWW zawsze zaznaczają, jakie jest ich źródło i kto jest ich autorem.

15 13 Dzieci i młodzież umiejętnie gospodarują czasem spędzanym przed monitorem

16 14 Szkolne komputery zabezpieczone są przed nieodpowiednimi i szkodliwymi dla młodzieży treściami.

17 15 Uczniowie naszej szkoły planują i ewentualnie prowadzą zajęcia dla chętnych osób starszych. (Korzystanie z Internetu i obsługa poczty).


Pobierz ppt "Debata klasowa Klasa 4 KODEKS 2.0. Zestaw zasad wypracowanych przez ekspertów i rozwiniętych przez nauczycieli i uczniów. Główne punkty kodeksu: bezpieczeństwo."

Podobne prezentacje


Reklamy Google