Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CHOROBY WEKTOROWE. Choroby wektorowe… Terminem chorób wektorowych określa się choroby wywoływane przez patogeny (wirusy, bakterie), które są przenoszone.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CHOROBY WEKTOROWE. Choroby wektorowe… Terminem chorób wektorowych określa się choroby wywoływane przez patogeny (wirusy, bakterie), które są przenoszone."— Zapis prezentacji:

1 CHOROBY WEKTOROWE

2

3 Choroby wektorowe… Terminem chorób wektorowych określa się choroby wywoływane przez patogeny (wirusy, bakterie), które są przenoszone m.in. przez owady, pajęczaki.

4 Choroby wektorowe… Poprzez wędrówkę i kontakt z otoczeniem (np. w trakcie pobierania pokarmu) przenoszą groźne drobnoustroje na inne organizmy, także na ludzi. W ten sposób mogą przyczynić się do wywołania chorób, które zagrażają zdrowiu a nawet życiu człowieka.

5 Choroby wektorowe… Do chorób przenoszonych przez wektory zalicza się miedzy innymi kleszczowe zapalenie mózgu, boreliozę (wektorem jest kleszcz), malarię, Gorączkę Zachodniego Nilu, Gorączka Denga (wektorem jest komar).

6 BOLERIOZA

7 OBJAWY CHOROBY…

8 MOŻESZ TEGO UNIKNĄĆ

9 DZIĘKUJEMY ZA UWAGE LO0WELOWLOELOLWOELOWLOE

10 KLESZCZ

11 FAZY ŻYCIA KLESZCZA

12 JAK ROZPOZNAĆ


Pobierz ppt "CHOROBY WEKTOROWE. Choroby wektorowe… Terminem chorób wektorowych określa się choroby wywoływane przez patogeny (wirusy, bakterie), które są przenoszone."

Podobne prezentacje


Reklamy Google