Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1.Jesteśmy twórczy, a nie odtwórczy. 2.Jesteśmy uczciwi. 3.Jesteśmy bezpieczni 4.Uczymy bezpieczeństwa. 5.Przestrzegamy netykiety. 6.Używamy nowych technologii.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1.Jesteśmy twórczy, a nie odtwórczy. 2.Jesteśmy uczciwi. 3.Jesteśmy bezpieczni 4.Uczymy bezpieczeństwa. 5.Przestrzegamy netykiety. 6.Używamy nowych technologii."— Zapis prezentacji:

1

2 1.Jesteśmy twórczy, a nie odtwórczy. 2.Jesteśmy uczciwi. 3.Jesteśmy bezpieczni 4.Uczymy bezpieczeństwa. 5.Przestrzegamy netykiety. 6.Używamy nowych technologii. 7.Szanujemy nasz sprzęt. 8.Wiemy, gdzie szukać pomocy. 9.Nie nadużywamy telefonów. 10.Komunikujemy się.

3

4 Nie kopiujemy bezmyślnie informacji znalezionych w Internecie bez sprawdzenia czy są one wiarygodne. Informacje te traktujemy jako punkt wyjścia do dalszej, samodzielnej pracy. Wzbogacamy je własnymi przemyśleniami i wiedzą. Wiemy, co to plagiat i unikamy go w naszej pracy.

5

6 Wykorzystując znalezione w Internecie informacje czy też zdjęcia podajemy ich źródło. Nie fotografujemy innych osób, ani nie nagrywamy ich bez ich zgody.

7

8 Wiemy jak utworzyć bezpieczne hasło i nie podajemy go innym osobom. Nie podajemy w Internecie naszych danych osobowych, czy też innych prywatnych informacji. Nie umawiamy się z osobami poznanymi w Internecie. Nie wysyłamy swoich zdjęć. Wzbogacamy naszą wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci uczestnicząc w zajęciach opartych o materiały ze strony Fundacji Dzieci Niczyje.

9

10 Wykorzystując naszą wiedzę jak być bezpiecznymi w Internecie przekazujemy zasady bezpieczeństwa młodszym kolegom lub też starszym osobom, które poznają Internet.

11

12 Zachowujemy się wobec innych osób w Internecie w myśl powiedzenia: „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Nie gnębimy innych w Internecie, używamy słów grzecznościowych, nie odpowiadamy na zaczepki w sieci.

13

14 Wykorzystujemy technologię komunikacyjno- informatyczne do przygotowania się do lekcji- tworzymy prezentacje multimedialne, nagrywamy filmiki. Również nasi nauczyciele wykorzystują technologię do urozmaicenia lekcji, dzięki czemu uczymy się szybciej i nasze lekcje są dla nas przyjemnością.

15

16 Nie niszczymy sprzętu szkolnego. Z pracowni komputerowej korzystamy tylko pod opieką nauczyciela. Pamiętamy, że sprzęt ten ma służyć nie tylko nam, ale również młodszym pokoleniom uczniów.

17

18 Jeśli nie potrafimy wykonać jakiegoś zadania za pomocą nowoczesnego sprzętu lub też w sytuacji, gdy zaniepokoi nas jakaś wiadomość otrzymana w Internecie, gdy ktoś nęka nas mailami lub wiadomościami zwracamy się z prośbą o pomoc do osoby dorosłej. Wiemy, że taką pomoc zawsze otrzymamy.

19

20 Nasze telefony komórkowe podczas lekcji są wyłączone. W razie pilnej potrzeby nasi rodzice mogą skontaktować się z nami poprzez sekretariat szkoły. My również możemy wykonać pilny telefon do rodziców z sekretariatu szkoły.

21

22 W naszej klasie stworzyliśmy bazę adresów internetowych uczniów i wychowawcy klasowego, do której mają dostęp wszyscy uczniowie naszej klasy. W razie nieobecności w szkole lub w przypadku pilnej konieczności możemy uzyskać informacje w szybki sposób. Staramy się jak najszybciej odpisywać na nasze wiadomości.


Pobierz ppt "1.Jesteśmy twórczy, a nie odtwórczy. 2.Jesteśmy uczciwi. 3.Jesteśmy bezpieczni 4.Uczymy bezpieczeństwa. 5.Przestrzegamy netykiety. 6.Używamy nowych technologii."

Podobne prezentacje


Reklamy Google