Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

RYNEK GŁÓWNY- to nasze ulubione miejsce, które zawsze tętni życiem. Spotkania ze znajomymi Parady i inne akcje organizowane przez młodzież typu,,Flash.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "RYNEK GŁÓWNY- to nasze ulubione miejsce, które zawsze tętni życiem. Spotkania ze znajomymi Parady i inne akcje organizowane przez młodzież typu,,Flash."— Zapis prezentacji:

1

2 RYNEK GŁÓWNY- to nasze ulubione miejsce, które zawsze tętni życiem. Spotkania ze znajomymi Parady i inne akcje organizowane przez młodzież typu,,Flash mob”,,,Free hugs” Akcje różnego typu Mnóstwo sklepów Wesoła atmosfera Wszędzie ludzi tłum wciąż pędzących

3

4 Często młodzież zbiera się i organizuje różne akcje typu „Free hugs”, „Flash Mob” i Parady np. równości Szczegóły takie jak miejsce i rozpoczęcie akcji są podane na wydarzeniu na Facebooku „Free Hugs” uściski za darmo Chodzimy i przytulamy się za darmo ^^

5 „Flash Moby”- mogą być różne np. O jakiejś pełnej godzinie umówionej wcześniej zastygamy bez ruchu w jednym miejscu albo padamy na siebie. Inni nie wiedzą o co chodzi. Innym rodzajem „Flash Mob” jest taniec. Jedna osoba tańczy za chwilę dołączają do niej następne i tworzy się widowisko taneczne.

6  Dla nas Rynek nie jest najważniejszy z powodu zabytków. Interesuje nas głownie dlatego, że to niecodzienne miejsce, w którym się widzimy, odpoczywamy jest ono takie ponieważ obcujemy tu z różnymi kulturami dzięki licznym turystom odwiedzającym nasze miasto.

7 Galeria Krakowska- najpopularniejszy sklep handlowy, położona niedaleko dworca PKP Po zakupach można w niej odpocząć, zjeść Jednak coraz częściej wybieramy „ nie firmowe” sklepy takie jak indyjskie-,,Shina” lub second-handy ostatnio bardzo popularne i tanie.

8 Coś na słono ?? Obiad ? Smacznie, szybko. Najczęściej jemy w Fast foodowych restauracjach takich jak: KFC Mcdonald Asia to Go Budki np. Kebab, można tam znaleść hot-dogi, zapiekanki, kebaby itp..

9

10 Czyli gdzie wybrać się na ciacho i kawę.

11 Goci, Metalowcy, Punki- subkultury, które lubią dobrą mocną muzykę. Płyty, koszulki, bluzy, kubki, naszywki itp. Ze swoimi ulubionymi zespołami mogą znaleźć w: Music Shop na ul. Gordziej 50 w Galerii Hetmańskiej na Rynku Głownym 17

12 Wiele osób zarabia grając na rynku Innym celem takiej gry publicznie jest spełnianie swojej pasji i pokazanie innym głębi muzyki

13  To hasło rozpoznawcze dzięki, któremu łatwiej się odnaleźć w tym ogromnym miejscu jak Rynek Krakowski. Odnosi się ono do Pomnika Adama Mickiewicza. Jest on oblegany przez młodzież jako miejsce do odpoczynku czy zdjęć.

14  Prowadzą wzdłuż murów dawnego Okołu.  Są świetnym miejscem na spacer bądź rekreację w postaci joggingu lub jazdy na rolkach czy rowerze.  Podobnie jest z Błoniami Krakowsk imi.  Idealne miejsce dla miłośników przyrody i marzycieli

15 Fontanna i mostek, z którego możemy doznać orzeźwienia.

16 Drzewa, dają cień, chronią przed upałem. Możemy odpocząć w cieniu ich koron.

17 Znajdzie się także coś dla miłośników kwiatów. Każdy z nas lubi dostawać kwiaty i podziwiać je na łąkach, w ogrodach.

18 Zakamarki, krzaki Idealne miejsce do schowania się przed światem. Można poczuć magię tego miejsca. Przeznaczone dla lubiących ciszę i spokój…

19 Idealne miejsce do siedzenia tak aby wszyscy mogli się widzieć nawzajem. Łatwo nawiązać kontakt i porozumieć się kiedy widzi się każdą twarz.

20 W drodze do Wisły możemy wstąpić do kawiarni znajdującej się na plantach. Uroki parku ujmują każdego, nie zależnie od wieku.

21 Podsumowując planty są Idąc, jadąc lub biegnąc dalej plantami znajdziemy się nad Wisłą, gdzie klimat całkowicie ulega zmianie.

22 To ciągnące się wzdłuż Wisły alejki spacerowe i rowerowe. Są świetnym miejscem do obserwacji różnych widowisk kulturowych, w których uczestniczymy np. Wianków. Dodatkowo to jedna z najszybszych i najprzyjemniejszych tras rowerowych łączących Nową Hutę z centrum miasta

23 Mewy Łabędzie i kaczki oczywiście krakowskie gołębie

24 Można skryć się przed deszczem. Są ostoją, w czasie upału dają ochłodę i cień. Potężne korony stwarzają romantyczny nastrój dla zakochanych par patrzących w stronę Wisły. Jest to bardzo nastrojowe miejsce szczególnie o zachodzie słońca widoki są naprawdę ujmujące.

25 Romantyczne rejsy, W celach wycieczki Ale najczęściej korzystamy z wieczornych imprez an statkach, tańców, konkursów karaoke. Niezapomniane noce na statkach. Statki…

26 Ale najpiękniejsze są wieczorne widoki Wisły… Falująca woda, puszyste obłoki… Idealne miejsce aby zapomnieć o wszystkim…

27 Zakochani zawieszają na niej kłódki z swoimi imionami, a kluczyki wrzucają do Wisły. Ten gest ma symbolizować wieczną miłość i jest on bardzo lubiany przez nas ale nie tylko.

28 Błonia to ogromna łąka praktycznie w samym centrum Krakowa. Jest ona otoczona alejkami rowerowymi i spacerowymi. To niezwykłe dla nas miejsce. Drobna ostoja spokoju w trakcie życia w ruchliwym mieście. Na Błoniach odbywają się różne imprezy np. Juwenalia.

29 Kiedy wiatr wieje, nie przejmujemy się rozwianymi włosami lecz najlepiej wyciągnąć latawiec i podziwiać jak prezentuje się na tle błękitnego nieba,,Oprócz błękitnego nieba… nic mi więcej nie potrzeba”

30 Spokój, cisza, mózg wypoczywa… Idealne miejsce do nauki, rozmyślania. Dużo tlenu i zieleni- kojącego koloru dla naszego wzorku.

31 CHODZENIE… W naszym życiu chodzimy cały czas Niektórzy wykorzystują do tego kijki* **Nordic Walking- idealny sposób wypoczynku, wzbogacenie chodzenie poprzez kijki, w ten sposób wprawiamy w ruch więcej cześć naszego ciała

32 Asfaltowy chodnik wokół Błoń jest idealny do uprawiania wszystkich sportów. Każdy z nas ma taki okres kiedy musi ‘’się poruszać”. Chcemy schudnąć lub mieć dobrą kondycję.

33 W każdym wieku można się bawić xD taki zamek to świetna okazja do powrotu beztroskich lat dzieciństwa

34 Piłka koszykowa- sport głownie dla wysokich osób. Szybkość, zwinność, ruch, atak i rzut za dwa punkty. To bardzo szybka gra dla zwinnych osób

35 Tenis ziemny prawie jak stołowy tylko trzeba mieć większy refleks. Większe pole manewru, większa siatka, paletka i piłka. Jest to sport skupiający się an koncentracji i szybkiej orientacji co do położenia piłki

36 Sport głównie męski. Trzeba mieć dobrą kondycje i silne nogi aby biegać po boisku..

37 Skejci jeżdżą na rampach i robią tricki. Każdy trick wymaga skupienia i precyzji skoku.

38 Sport głównie żeński. Nie wymaga dużo ruchu, ale trzeba mieć mocne ręce. Sport, w którym trzeba mieć także silne ręce.

39

40 W Krakowie od ponad 100 lat prężnie rozwijają się kluby sportowe, a w szczególności piłkarskie. Krakowska piłka nożna może poszczycić się również wieloma sukcesami, szczególnie na arenie krajowej.

41 Najpopularniejsze krakowskie kluby piłkarskie: Wisła Kraków - 13 mistrzostw kraju Cracovia Kraków – 5 mistrzostw kraju Hutnik Kraków – 1 brązowy medal

42 W Krakowie istnieje wiele drużyn grających w siatkówę. Należy tu zaliczyć m.in. drużynę WKS Wawel (I liga), Cracovii (II liga), AZS AWF Kraków (II liga), AZS AGH Wisła Kraków (II liga) czy Armatura Kraków (III liga). Najlepszymi wynikami może pochwalić się jednak kobieca sekcja TS Wisła Kraków.

43 Pierwsze 9-ciodołkowe pole golfowe w okolicy Krakowa zostało otwarte w 1999 w Ochmanowie koło Wieliczki. Pole to do gry jest dostępne od 2001 roku. Drugie 6- ciodołkowe pole treningowe powstało w 2002 w Paczółtowicach koło Krzeszowic.

44 Pływanie jest bardzo rozpowszechnionym sportem w Krakowie. Wiele młodych osób uczęszcza na basen w celach rekreacyjnych. Są również tacy, którzy trenują pływanie każdego dnia i wiążą z tym sportem swoją przyszłość. W Krakowie znajduje się wiele basenów.

45 Otwiera się dla nas świat klubów. To wszystko oferują nam krakowskie kluby. Liceum- czas imprezowania. Każdy chce doświadczyć czegoś nowego, potańczyć i sprawdzić co to znaczy dobra zabawa. Jest ich mnóstwo, mimo to mamy swoje wybrane i ulubione, do których najczęściej chodzimy.

46 To największy klub muzyczny w Krakowie. Posiada 3 poziomy, a każdy z nich to osobny bar i parkiet. Panie mają tu wstęp bezpłatny przez całą noc! Darmowa rezerwacja loży dla grup żeńskich. OPEN BAR do 23:00. Godziny Otwarcia: Czw-Sob: 21:00-05:00

47

48  KARAOKE- codziennie od godziny 20.00 Muzyka: house, rnb, disco każda

49

50  Piwnica, w której gromadzą się fani rockowej muzy.  Specyficzna mroczna atmosfera, a atkże wiele imprez i promocji  Muzyka: wszystko wokół rocka, bluesa, metalu i nie tylko Imprezy: imprezy taneczne(czwartki, piątki, soboty), DJ(okazjonalnie), wieczory tematyczne, viewing parties, promocje

51

52  160 miejsc siedzących, na trzech poziomach, z dwoma barami i Rock Shop'em  Nowoczesne wnętrze wraz z znajdującymi się pamiątkami ikon Rocka z całego świata m.in. Johna Lennon‘a, Kiss, Prince'a czy The Who. Najbardziej wartościowe pamiątki to: haftowane poncho Jimi‘ego Hendrixa, srebrna harmonijka z autografem Boba Dylana, czy para czarnych rękawiczek z pomponami noszona przez Madonnę.

53

54 Na tle innych wyróżnia się bogatym i różnorodnym repertuarem, unikalnym klimatem oraz specyficzną- twórczą atmosferą. Koncerty, kabaretony, festiwale, imprezy z zakresu szeroko pojętej kultury to zdecydowanie jego mocna strona. Położony w sercu miasteczka studenckiego AGH stanowi stały punkt na mapie każdego imprezowicza.

55

56 Podsumowując: Kraków naszymi oczami jest postrzegany jako miejsce wiecznej rozrywki, ruchu i przepychu. Interesuje nas także przyroda np. planty błonia, a także aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Kraków jest też miejscem zabytków jednak na razie ich nie doceniamy, jednak wraz z wiekiem dostrzeżemy jeszcze więcej niezwykłych i przepięknych rzeczy w tym wspaniałym mieście. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do poznania magicznego Krakowa naszymi oczami.

57 Źródło: wikipedia.pl Linki do zdjęć:  http://portalkibica.pl/images/gallery/full/20060312_C racovia___Wisa_Krakw_5.jpg http://portalkibica.pl/images/gallery/full/20060312_C racovia___Wisa_Krakw_5.jpg  http://historiawisly.pl/wiki/images/thumb/c/c1/Kad ra_siatk%C3%B3wka_2011.2012.JPG/500px- Kadra_siatk%C3%B3wka_2011.2012.JPG http://historiawisly.pl/wiki/images/thumb/c/c1/Kad ra_siatk%C3%B3wka_2011.2012.JPG/500px- Kadra_siatk%C3%B3wka_2011.2012.JPG  http://foto.rugby.info.pl/foto_2837_31473_793329069 http://foto.rugby.info.pl/foto_2837_31473_793329069  http://www.krakowgolf.pl/pl/images/stories/pole/n o1-putt-jp.jpg http://www.krakowgolf.pl/pl/images/stories/pole/n o1-putt-jp.jpg  http://marherc.lh.pl/plywalnie/images//basen_wado wice.jpg http://marherc.lh.pl/plywalnie/images//basen_wado wice.jpg  http://www.basenypolskie.pl/galeria/duze/51.jpg http://www.basenypolskie.pl/galeria/duze/51.jpg  http://sportowacracovia.files.wordpress.com/2010/10/ po-meczu_hokej.jpeg http://sportowacracovia.files.wordpress.com/2010/10/ po-meczu_hokej.jpeg  http://sportowacracovia.files.wordpress.com/2010/12/ zawodnicy-hokej.jpg?w=480&h=305 http://sportowacracovia.files.wordpress.com/2010/12/ zawodnicy-hokej.jpg?w=480&h=305

58  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d1/009Krak%C3%B3wRy nek.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d1/009Krak%C3%B3wRy nek.jpg  http://www.fotoz.pl/zdjecia/2008_09/large/img_6715_rermeixqc9.jpg http://www.fotoz.pl/zdjecia/2008_09/large/img_6715_rermeixqc9.jpg  http://onephoto.net/uploads/j/jaceksw/1224066169_gal_krakow_planty.jpg http://onephoto.net/uploads/j/jaceksw/1224066169_gal_krakow_planty.jpg  http://www.zdjecialotnicze.com/spgm/gal/zdjecia_lotnicze/01-1024.jpg http://www.zdjecialotnicze.com/spgm/gal/zdjecia_lotnicze/01-1024.jpg  http://plmalopolska.blox.pl/resource/bulwary2.jpg http://plmalopolska.blox.pl/resource/bulwary2.jpg  http://www.krajoznawcy.info.pl/wp- content/themes/opk/thumb/phpThumb.php?src=http://www.krajoznawcy.info.pl/foto/2012-02-07/Krakow-6-801- 008.jpg&w=600&q=90&bg=FFFFFF&hash=2363ffec9f448d26fe0a4e8b95e698b2 http://www.krajoznawcy.info.pl/wp- content/themes/opk/thumb/phpThumb.php?src=http://www.krajoznawcy.info.pl/foto/2012-02-07/Krakow-6-801- 008.jpg&w=600&q=90&bg=FFFFFF&hash=2363ffec9f448d26fe0a4e8b95e698b2  http://img.naszemiasto.pl/grafika2/nowy/a4/cc/4f7a058f20a24_g1.jpg http://img.naszemiasto.pl/grafika2/nowy/a4/cc/4f7a058f20a24_g1.jpg  http://www.klubstudio.pl/ http://www.klubstudio.pl/  www.gogle/grafika.pl


Pobierz ppt "RYNEK GŁÓWNY- to nasze ulubione miejsce, które zawsze tętni życiem. Spotkania ze znajomymi Parady i inne akcje organizowane przez młodzież typu,,Flash."

Podobne prezentacje


Reklamy Google