Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czym jest Mantis? Mantis jest to system śledzenia błędów napisany w języku PHP. Współpracuje z SQL, MySQL oraz PostgreSQL. Można go zainstalować na systemach:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czym jest Mantis? Mantis jest to system śledzenia błędów napisany w języku PHP. Współpracuje z SQL, MySQL oraz PostgreSQL. Można go zainstalować na systemach:"— Zapis prezentacji:

1

2 Czym jest Mantis? Mantis jest to system śledzenia błędów napisany w języku PHP. Współpracuje z SQL, MySQL oraz PostgreSQL. Można go zainstalować na systemach: Windows Linux Mac OS OS/2 Został wypuszczony na licencji GPL (GNU General Public License)

3 Cechy Mantisa Jest w formie strony internetowej
Wspiera każdą platformę, która obsługuje PHP Proste i przejrzyste strony opisujące błędy Jeden serwer Mantisa może obsługiwać wiele projektów Wsparcie dla projektów, podprojektów oraz kategorii

4 Cechy Mantisa cd. Zapewnia podział użytkowników ze względu na poziom uprawnień Strona My View Rozbudowany system szukania błędów Wbudowane raportowanie Powiadomienia mailowe Możliwość monitorowania pewnych błędów

5 Cechy Mantisa cd. Załączniki Historia zmian RSS
Wsparcie dla sponsoringu Anonimowy dostep Możliwość eksportowania do csv, Microsoft Excel, Microsoft Word

6 Cechy Mantisa cd. Raportowanie błędów za pośrednictwem maili
Wbudowany CVS i SVN brak limitu na ilość użytkowników i zgłoszonych błędów Możliwość komentowania błędów Roadmap Prywatne i publiczne newsy/projekty/komentarze/błędy

7 Cechy Mantisa cd. Relacje miedzy błędami oraz grafy tych relacji
Sticky Issues Wiki (opcjonalne) Change Log Automatyczny podgląd załączników Często przeglądane błedy

8 Cechy Mantisa cd. Opcjonalny chat
Wsparcie dla wielu systemów zarządzania bazami danych: MySQL MS SQL PostgreSQL Oracle (eksperymentalne) DB2 (w trakcie prac)

9 Cechy Mantisa cd. interfejs webserwisowy (SOAP)
wsparcie dla urządzeń przenośnych (MantisWAP)

10 Jak Zainstalować? instalujemy i konfigurujemy: Apache PHP MySQL
konfigurujemy CVS/SSH konfigurujemy Mantisa dokładniejsze opisy:

11 O Nazwie Nazwa pochodzi od modliszki - zwierze
polujące na inne owady (bugs – można także rozumieć jako błędy). Początkowo myślano także o Dragonfly (ważka) jednak okazało się ze istnieje już pakiet WebMailowy o takiej nazwie.

12 Historia Projekt ten zapoczątkował Kenzaburo Ito z
przyjacielem, który stworzył system śledzenia błędów jako wewnętrzne narzędzie dla ich projektu. Początkowo szukali dobrych darmowych pakietów, jednak nie znaleźli nic godnego uwagi przez co postanowili napisać samemu taki system.

13 Historia cd. Po ukończeniu prac Mantis został wydany
na licencji GPL, ponieważ Ken uważał, że narzędzia służące do rozbudowy systemów powinny być darmowe bądź tanie. W 2002 do Kena dołączył Jeroen Latour, Victor Boctor i Julian Fitzell by administrować i rozbudowywać projekt.

14 Dodatkowe informacje strona domowa – http://www.mantisbt.org
najaktualniejsza stabilna wersja – 1.1.1


Pobierz ppt "Czym jest Mantis? Mantis jest to system śledzenia błędów napisany w języku PHP. Współpracuje z SQL, MySQL oraz PostgreSQL. Można go zainstalować na systemach:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google