Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1 Konwersja klucza z formatu PEM (certyfikaty Gridowe) do PKCS12 Warsztaty promocyjne dla użytkowników usługi Michał Jankowski, PCSS.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1 Konwersja klucza z formatu PEM (certyfikaty Gridowe) do PKCS12 Warsztaty promocyjne dla użytkowników usługi Michał Jankowski, PCSS."— Zapis prezentacji:

1 1 Konwersja klucza z formatu PEM (certyfikaty Gridowe) do PKCS12 Warsztaty promocyjne dla użytkowników usługi Michał Jankowski, PCSS

2 2 Konwersja do PKCS12 Zastosowanie: import do przeglądarek Narzędzie: openssl Do pobrania: – Windows: http://www.openssl.org/related/binaries.html http://www.openssl.org/related/binaries.html – Linux: zainstalować pakiet openssl (zależnie od dystrybucji). W większości wypadków pakiet jest już zainstalowany.

3 3 Terminal tekstowy w Windows Wpisać: cmd Do przechodzenia między katalogami służy polecenie cd

4 4 Konwersja W terminalu przejść do katalogu, gdzie znajduje się certyfikat (w przykładzie: usercert.pem) i klucz (w przykładzie: userkey.pem). Dla użytkowników Grid jest to typowo: ~/.globus. Pliki z certyfikatem i kluczem muszą mieć odpowiednie prawa dostępu: openssl pkcs12 -export -out usercert.p12 -inkey userkey.pem -in usercert.pem Wydać polecenie (usercert.p12 to nazwa wyjściowego pliku z certyfikatem i kluczem prywatnym): -rw-r--r-- usercert.pem -rw------- userkey.pem


Pobierz ppt "1 Konwersja klucza z formatu PEM (certyfikaty Gridowe) do PKCS12 Warsztaty promocyjne dla użytkowników usługi Michał Jankowski, PCSS."

Podobne prezentacje


Reklamy Google