Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Lipa Drobnolistna to gatunek drzewa z rodziny lipowatych. Pochodzi z Europy i Azji Zachodniej.W Polsce występuje pospolicie na terenie całej Polski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Lipa Drobnolistna to gatunek drzewa z rodziny lipowatych. Pochodzi z Europy i Azji Zachodniej.W Polsce występuje pospolicie na terenie całej Polski."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Lipa Drobnolistna to gatunek drzewa z rodziny lipowatych. Pochodzi z Europy i Azji Zachodniej.W Polsce występuje pospolicie na terenie całej Polski.

5

6 Dąb Szypułkowy to gatunek typowy dla rodziny dębów obejmującego drzewa liściaste z rodziny bukowatych. Występuje w Europie ( z wyjątkiem północnej Skandynawii) oraz południowo- zachodniej Azji.

7

8

9  Wszystkie pomniki przyrody znajdują się na terenie Cieksyna. Jednym z najbardziej znanych dla wszystkich mieszkańców jest pomnik obok kościoła św. Rocha w Cieksynie. Jednak to nie jedyne miejsce gdzie można zobaczyć drzewa sprzed kilkuset lat znajdują się one także na terenie cieksyńskiego lasu.

10

11  Drzewo iglaste rosnące najczęściej na glebach piaszczystych.

12  Drzewo liściaste, liście trójkątne, kora biała lub szara.

13  Cieksyn należy do nadleśnictwa Płońsk.

14 Ewelina Strzeszewska Anna Szymańska Małgorzata Rączka


Pobierz ppt "Lipa Drobnolistna to gatunek drzewa z rodziny lipowatych. Pochodzi z Europy i Azji Zachodniej.W Polsce występuje pospolicie na terenie całej Polski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google