Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

* SPACER PO CANTERBURY Wykonały: Natalia Dąbrowska, Magdalena Maciejewska kl. IIe.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "* SPACER PO CANTERBURY Wykonały: Natalia Dąbrowska, Magdalena Maciejewska kl. IIe."— Zapis prezentacji:

1 * SPACER PO CANTERBURY Wykonały: Natalia Dąbrowska, Magdalena Maciejewska kl. IIe

2 * Canterbury to miasteczko liczące niewiele ponad 43 tysiące mieszkańców, będące równocześnie siedzibą arcybiskupstwa kościoła anglikańskiego i co za tym idzie – mającym charakter typowo katedralny. Znajduje się w odległości 90 km od Londynu w hrabstwie Kent. * Spośród wielu zabytków (głównie o charakterze sakralnym) szczególnie warte odwiedzenia są: Katedra wraz z przylegającymi do niej ogrodami, Ruiny Opactwa Świętego Augustyna, Kościół Świętego Marcina (najstarszy wciąż czynny kościół parafialny w Anglii) oraz Ruiny Zamku przy Castle Street. Wszystkie wspomniane budowle znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

3 * Katedra w Canterbury * Katedra w Canterbury – katedra w Canterbury w Wielkiej Brytanii, wpisana do księgi Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest jedną z dwóch formalnych siedzib arcybiskupa Canterbury, duchowej głowy Kościoła Anglii i całej Wspólnoty anglikańskiej. W 1982r. Jan Paweł II odwiedził katedrę w czasie wizyty w Wielkiej Brytanii. W Katedrze znajduje się biblioteka w której znajduje się ponad 30,000 książek wydrukowanych przez XX wiekiem. Zasoby biblioteki można przeglądać na stronie Uniwersytetu w Kent. * W trzech wieżach Katedry znajduje się w sumie 21 dzwonów, w tym dzwon z lekkiego krążownika HMS Canterbury zbudowanego w 1915 roku. * Warto także odwiedzić kryptę z XI wieku oraz zwiedzić ogrody wokół Katedry * Katedra jest także znana z XIV wieków tradycji muzycznych. Chór kościelny składa się z 37 chłopców w wieku od lat ośmiu do trzynastu. W trakcie tygodnia chór śpiewa podczas niektórych mszy, godziny sprawdzić można na stronie chóru.

4 Wstęp płatny, dorośli 7.50 GBP, otwarta od 9.00 do 17.00, 12.30 - 14.30 w niedziele

5 * Ruiny opactwa Św. Augustyna * Ruiny Opactwa Św. Augustyna to pozostałości po benedyktyńskim klasztorze założonym w 598r., który pełnił funkcje opactwa zanim zostało one rozwiązane w 1538r. na skutek reformacji religijnej w Anglii. Budynki klasztorne opactwa wybudowano z drewna. Kościół natomiast był murowany na wzór świątyń znanych Augustynowi z Rzymu. Budowa trwała około 15 lat, w tym samym roku (613) kościół konsekrowano. Opactwo zaczęto nazywać opactwem "Świętego Augustyna" po śmierci założyciela. Wstęp płatny, dorośli 4.30 GBP (w cenę wliczony jest audio przewodnik). Godziny otwarcia 11.00 -16.00 lub dłużej, w zależności od pory roku

6 * Kościół Świętego Marcina * Kościół Świętego Marcina przy North Holmes Road. Najstarszy wciąż czynny kościół parafialny w Anglii. Niewielki kościółek około 10 minut piechotą od ruin Opactwa Świętego Augustyna. * Katedra, ruiny opactwa i kościół Świętego Marcina, razem wchodzą w skład Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wstęp wolny.

7 Źródła: http://pl.wikipedia.org/wiki/Canterbury http://pl.wikipedia.org/wiki/Katedra_w_ Canterbury


Pobierz ppt "* SPACER PO CANTERBURY Wykonały: Natalia Dąbrowska, Magdalena Maciejewska kl. IIe."

Podobne prezentacje


Reklamy Google