Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Lasy w mojej okolicy. Jura Krakowsko Częstochowska to kraina, na terenie której mogę spotkać zarówno lasy liściaste, iglaste jak i mieszane. Bardzo podoba.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Lasy w mojej okolicy. Jura Krakowsko Częstochowska to kraina, na terenie której mogę spotkać zarówno lasy liściaste, iglaste jak i mieszane. Bardzo podoba."— Zapis prezentacji:

1 Lasy w mojej okolicy

2 Jura Krakowsko Częstochowska to kraina, na terenie której mogę spotkać zarówno lasy liściaste, iglaste jak i mieszane. Bardzo podoba mi się, że w okolicznych lasach często mogę zobaczyć skały, które nie występują na żadnym innym terenie. Interesujące jest również to, że to właśnie w mojej okolicy znajduje się znana Góra Zborów. Położona jest ona pomiędzy różnorodnymi lasami, dzięki którym miejsce jest pełne uroku. Bardzo podobają mi się widoki z tejże góry, a zachody i wschody słońca, które tam mogę zaobserwować są po prostu bajeczne. Uzupełnieniem krajobrazu Jury są rzeki, źródła i zalewy.

3 Lasy iglaste Większość lasów w mojej okolicy, to lasy iglaste. Wyróżniamy 3 rodzaje lasów iglastych: -bory sosnowe -bory jodłowe -bory świerkowe

4

5 Lasy liściaste Pozostałą część terenów w mojej okolicy stanowią lasy liściaste. Do głównych gatunków drzew w nich występujących należą: brzozy, buki i dęby. Dlaczego uważam, że właśnie te tereny są w mojej okolicy wartościowe? To dzięki nim zwierzęta leśne mają swoje schronienia, a my mamy czym oddychać.

6

7 Lasy mieszane Las mieszany, jest to las, gdzie występują zarówno drzewa iglaste jak i liściaste. Mogą to być brzozy, dęby, buki, sosny, świerki… Lasy tego typu powstają przeważnie na terenach ulegających samozalesieniu. W mojej miejscowości, w pobliżu lasu mieszanego znajduje się źródło rzeki Białki – lewego dopływu Krztyni. Jest to interesujące miejsce, które z chęcią odwiedzam.

8

9 Zwierzęta W okolicznych lasach można spotkać różnego rodzaju zwierzęta leśne, poczynając od tych najmniejszych, a kończąc na tych największych. Lisy, sarny, bobry, dziki, wiewiórki, zające czy jeże, to przykładowi mieszkańcy okolicznych lasów. Zwykłe, proste zwierzęta, a jednak wzbogacają las swoją obecnością. Sądzę, że to także im zawdzięczamy, że lasy w mojej okolicy są tak bardzo interesujące i wartościowe.

10 Wykonanie: Karolina Sobólska IIb


Pobierz ppt "Lasy w mojej okolicy. Jura Krakowsko Częstochowska to kraina, na terenie której mogę spotkać zarówno lasy liściaste, iglaste jak i mieszane. Bardzo podoba."

Podobne prezentacje


Reklamy Google