Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„20 LAT WSPÓLNIE” MIASTO ŁUKÓW. Minęło już 20 lat odkąd w Polsce istnieją samorządy terytorialne. Minęło już 20 lat odkąd w Polsce istnieją samorządy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„20 LAT WSPÓLNIE” MIASTO ŁUKÓW. Minęło już 20 lat odkąd w Polsce istnieją samorządy terytorialne. Minęło już 20 lat odkąd w Polsce istnieją samorządy."— Zapis prezentacji:

1 „20 LAT WSPÓLNIE” MIASTO ŁUKÓW

2 Minęło już 20 lat odkąd w Polsce istnieją samorządy terytorialne. Minęło już 20 lat odkąd w Polsce istnieją samorządy terytorialne. W naszej prezentacji postaramy się przedstawić jak ich utworzenie wpłynęło na rozwój Łukowa. W naszej prezentacji postaramy się przedstawić jak ich utworzenie wpłynęło na rozwój Łukowa.

3 SONDA Przeprowadziłyśmy sondę wśród dorosłych mieszkańców Łukowa na temat tego, co sądzą o pracy samorządu terytorialnego w ich mieście.

4 Uważam, że samorząd Łukowa spisuje się bardzo dobrze, przykładem tego jest np. odnowienie parku miejskiego w Łukowie – pani Małgorzata Uważam, że samorząd Łukowa spisuje się bardzo dobrze, przykładem tego jest np. odnowienie parku miejskiego w Łukowie – pani Małgorzata Osobiście nie mam żadnych zastrzeżeń do jego pracy, cieszę się, że moje dziecko ma gdzie grać w piłkę, a kompleks boisk „Orlik” powstał dzięki pracy łukowskiego samorządu- pan Marek Osobiście nie mam żadnych zastrzeżeń do jego pracy, cieszę się, że moje dziecko ma gdzie grać w piłkę, a kompleks boisk „Orlik” powstał dzięki pracy łukowskiego samorządu- pan Marek Podoba mi się to, że samorząd zwraca uwagę na estetyczny wygląd miasta i usunięte zostały pozostałości po dawnej stacji paliw, a na jej miejscu rosną ładne drzewka – pani Agnieszka Podoba mi się to, że samorząd zwraca uwagę na estetyczny wygląd miasta i usunięte zostały pozostałości po dawnej stacji paliw, a na jej miejscu rosną ładne drzewka – pani Agnieszka Myślę, że w mieście jest jeszcze wiele do zrobienia, ale cieszy mnie fakt, że na większe zakupy nie muszę jeździć do dużych miast jak kiedyś, ponieważ teraz supermarkety i hipermarkety są także w Łukowie – pani Beata Myślę, że w mieście jest jeszcze wiele do zrobienia, ale cieszy mnie fakt, że na większe zakupy nie muszę jeździć do dużych miast jak kiedyś, ponieważ teraz supermarkety i hipermarkety są także w Łukowie – pani Beata

5 PARK MIEJSKI W ŁUKOWIE Park miejski wcześniej składał się tylko z jednej alejki i kilku ławeczek, obecnie znajdują się tam dwa place zabaw, fontanna, skatepark, scena, wiele alejek i dużo ławeczek. Tym samym park stał się głównym miejscem wypoczynku mieszkańców Łukowa. Park miejski wcześniej składał się tylko z jednej alejki i kilku ławeczek, obecnie znajdują się tam dwa place zabaw, fontanna, skatepark, scena, wiele alejek i dużo ławeczek. Tym samym park stał się głównym miejscem wypoczynku mieszkańców Łukowa.

6 KOMPLEKS BOISK „ORLIK” PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5 Dzięki efektywnej pracy samorządu łukowskiego miasto skorzystało z programu „Orlik 2012”. W tym roku „Orlik” powstał także przy naszej szkole – I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie, za co wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni. Dzięki efektywnej pracy samorządu łukowskiego miasto skorzystało z programu „Orlik 2012”. W tym roku „Orlik” powstał także przy naszej szkole – I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie, za co wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni.

7 ZAKUPY W ŁUKOWIE Mieszkańcy Łukowa bez problemu mogą zrobić duże zakupy za niską cenę, a jeszcze nie dawno było to jedno z ich marzeń Mieszkańcy Łukowa bez problemu mogą zrobić duże zakupy za niską cenę, a jeszcze nie dawno było to jedno z ich marzeń

8 A TERAZ ZAPRASZAMY NA DALSZY CIĄG NASZEJ SONDY

9 Jestem matką dwóch chłopców, jeden trzy lata temu skończył swoją edukację w Gimnazjum nr 3, a drugi dopiero ją zaczął. Starszy ciągle zazdrości młodszemu, że teraz przy szkole znajdują się nowe boiska, dlatego praca samorządu kojarzy mi się przede wszystkim z tą inwestycją – pani Monika Jestem matką dwóch chłopców, jeden trzy lata temu skończył swoją edukację w Gimnazjum nr 3, a drugi dopiero ją zaczął. Starszy ciągle zazdrości młodszemu, że teraz przy szkole znajdują się nowe boiska, dlatego praca samorządu kojarzy mi się przede wszystkim z tą inwestycją – pani Monika Według mnie samorząd nie do końca wypełnia dane obietnice, ponieważ w tym roku miał zostać oczyszczony zalew nad Zajazdem Zimna Woda jednak nic w tym kierunku nie zostało poczynione i w te wakacje znowu będę musiał tłumaczyć dzieciom, dlaczego tam nie pojedziemy – pan Andrzej Według mnie samorząd nie do końca wypełnia dane obietnice, ponieważ w tym roku miał zostać oczyszczony zalew nad Zajazdem Zimna Woda jednak nic w tym kierunku nie zostało poczynione i w te wakacje znowu będę musiał tłumaczyć dzieciom, dlaczego tam nie pojedziemy – pan Andrzej Samorząd nie działa dobrze, ponieważ gdyby tak było to dworce pkp i pks byłyby już dawno odnowione. To, że dworzec pkp został z zewnątrz odmalowany nic nie znaczy, ponieważ w środku to ruina – pan Marcin Samorząd nie działa dobrze, ponieważ gdyby tak było to dworce pkp i pks byłyby już dawno odnowione. To, że dworzec pkp został z zewnątrz odmalowany nic nie znaczy, ponieważ w środku to ruina – pan Marcin

10 BOISKO PRZY GIMNAZJUM NR 3 W ŁUKOWIE Boisko powstało w ramach projektu „ Boisko Blisko”. Uczniowie Gimnazjum nr 3 z dumą spoglądają na nowy obiekt sportowy.

11 ZALEW PRZY ZAJEŹDZIE ZIMNA WODA Na zdjęciu widzimy Zalew wieczorem, wygląda pięknie, niestety tylko z daleka. Woda już od dawna straszy pływającymi w niej śmieciami i brzydkim zapachem. Czekamy, aż władze miasta zaczną działać w związku z tym problemem. Na zdjęciu widzimy Zalew wieczorem, wygląda pięknie, niestety tylko z daleka. Woda już od dawna straszy pływającymi w niej śmieciami i brzydkim zapachem. Czekamy, aż władze miasta zaczną działać w związku z tym problemem.

12 ŁUKOWSKIE DWORCE Łukowskie dworce są w opłakanym stanie i odstraszają podróżnych. Dworzec pkp tylko z zewnątrz wygląda ładnie, gdy się wejdzie do środka od razu czeka się na moment, kiedy w końcu stamtąd wyjdziemy. Natomiast dworzec pks straszy swoim wyglądem zarówno z zewnątrz jak i w środku, ale czego można się spodziewać po małym, metalowym blaszaku? Łukowskie dworce są w opłakanym stanie i odstraszają podróżnych. Dworzec pkp tylko z zewnątrz wygląda ładnie, gdy się wejdzie do środka od razu czeka się na moment, kiedy w końcu stamtąd wyjdziemy. Natomiast dworzec pks straszy swoim wyglądem zarówno z zewnątrz jak i w środku, ale czego można się spodziewać po małym, metalowym blaszaku?

13 TERAZ CZAS NA INFRASTRUKTURĘ

14 OBWODNICA ŁUKOWA Obwodnica wpłynęła na komfort podróży osób, które tylko przejeżdżają przez Łuków, a także w znacznym stopniu przyczyniła się do wzrostu bezpieczeństwa mieszkańców miasta. Obwodnica wpłynęła na komfort podróży osób, które tylko przejeżdżają przez Łuków, a także w znacznym stopniu przyczyniła się do wzrostu bezpieczeństwa mieszkańców miasta.

15 ŁUKOWSKIE RONDA W Łukowie w ostatnich latach powstało wiele rond, co początkowo nie spotkało się z dużym uznaniem mieszkańców, dzisiaj już chyba każdy widzi, że poprawiły one bezpieczeństwo w ruchu ulicznym. W Łukowie w ostatnich latach powstało wiele rond, co początkowo nie spotkało się z dużym uznaniem mieszkańców, dzisiaj już chyba każdy widzi, że poprawiły one bezpieczeństwo w ruchu ulicznym.

16 NASZA PREZENTACJA POKAZUJE, ŻE WŁADZE SAMORZĄDOWE W NASZEJ GMINIE NIE SPOCZYWAJĄ NA LAURACH ALE DZIAŁAJĄ. NASZA PREZENTACJA POKAZUJE, ŻE WŁADZE SAMORZĄDOWE W NASZEJ GMINIE NIE SPOCZYWAJĄ NA LAURACH ALE DZIAŁAJĄ. NASZA GMINA BEZ WĄTPIENIA JEST WARTA ZOBACZENIA NASZA GMINA BEZ WĄTPIENIA JEST WARTA ZOBACZENIA

17 PREZENTACJĘ WYKONAŁY: Blanka Głuchowska Blanka Głuchowska Ewa Janowska Ewa Janowska Mariola Mazurek Mariola Mazurek Marzena Redzik Marzena Redzik Anita Tyszko Anita Tyszko Ewelina Wierzchowska Ewelina Wierzchowska


Pobierz ppt "„20 LAT WSPÓLNIE” MIASTO ŁUKÓW. Minęło już 20 lat odkąd w Polsce istnieją samorządy terytorialne. Minęło już 20 lat odkąd w Polsce istnieją samorządy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google