Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SMAKI ROSJI w Szkole Podstawowej nr 100

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SMAKI ROSJI w Szkole Podstawowej nr 100"— Zapis prezentacji:

1 SMAKI ROSJI w Szkole Podstawowej nr 100
im. płk. Francesco Nullo w Warszawie

2 Warsztaty plastyczne i kulinarne
W ramach ursynowskich uroczystości: „Smaki Rosji”, których celem było przybliżenie historii, geografii, kultury i życia współczesnej Rosji, w Szkole Podstawowej nr 100 im. płk. Francesco Nullo w Warszawie zorganizowano: Występy Przedstawienia Zabawy Prezentacje Warsztaty plastyczne i kulinarne Gazetki

3 Biblioteka przygotowała gazetkę poświęconą wielkim pisarzom rosyjskim i ich dziełom, która wśród uczniów cieszyła się dużym zainteresowaniem.

4 Przygotowano również gazetkę poświęconą kulturze, architekturze i sztuce rosyjskiej.

5 Na zajęciach plastycznych uczniowie klas V pisali ikony inspirowane sztuką Andrieja Rublowa. Wystawione prace podziwiali nie tylko uczniowie, ale również rodzice.

6 Każda klasa miała możliwość poznania pięknych, klasycznych bajek rosyjskich. Dobrze, że zachowały się stare odtwarzacze kaset video.

7 W świetlicy także odbywały się prezentacje rosyjskich utworów dla dzieci.

8 Zaprosiliśmy uczniów z koła teatralnego Gimnazjum nr 11, którzy zaprezentowali nam inscenizację bajki pt. „Rzepka” w języku rosyjskim.

9 Gromkie oklaski świadczyły o tym, że przedstawienie bardzo się podobało.

10 Mieliśmy też okazję podziwiać solistów, którzy zaśpiewali oryginalne piosenki rosyjskie.

11 Na zakończenie szkolny chór pod kierownictwem Pani Izabeli Winiarskiej zaśpiewał: „Na polu kwiaty” Mikołaja Rimskiego-Korsakowa, „Żuraw” i „Jołoćka”.

12 Młodsze dzieci miały okazję obejrzeć ludowe tańce rosyjskie w wykonaniu przedszkolaków z Przedszkola nr 159.

13 Świetlica szkolna zorganizowała warsztaty kulinarne, w czasie których uczniowie mogli poznać niektóre potrawy rosyjskie. Samodzielnie też przygotowali wielowarstwowy kisiel i warzywną sałatkę. Odbyła się degustacja.

14 Na warsztatach plastycznych uczniowie malowali Matrioszki
Na warsztatach plastycznych uczniowie malowali Matrioszki. Wystawa była imponująca.

15 Nasze piękne Matrioszki zachwycały dzieci, rodziców i nauczycieli.

16 Przy okazji dowiedzieliśmy się, że nasza nauczycielka Sylwia Tyszka śpiewa w chórze „Nowe Rozśpiewania Warszawskie”, który w swoim repertuarze ma ludowe pieśni rosyjskie. Niektóre z nich zaprezentował uczniom „Setki”: „Zoriuszka”, „Ty zaria”, „Tam stojala w pole derewa”.

17 Chór nauczycieli z Warszawy zaśpiewał ludowe pieśni rosyjskie

18 Na koniec uczniowie, którzy biorą udział w ursynowskim konkursie recytatorskim zaprezentowali fragment „Rewizora” i „Ożenku” Mikołaja Gogola.

19 Do obchodów włączyli się też rodzice
Do obchodów włączyli się też rodzice. Przynieśli oryginalne rosyjskie eksponaty a nasi nauczyciele prawdziwe samowary. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali zgromadzone eksponaty.

20 Okazało się, że niektórzy uczniowie zdali sobie sprawę, że po raz pierwszy słyszeli język rosyjski i mogli zapoznać się z kulturą naszych sąsiadów. Kilkoro z nich deklarowało chęć nauki języka rosyjskiego.


Pobierz ppt "SMAKI ROSJI w Szkole Podstawowej nr 100"

Podobne prezentacje


Reklamy Google