Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Uczniowie naszej szkoły włączyli się do udziału w projekcie Etnolog- zaloguj się na ludowo pod hasłem –Malowane Kwiaty Małopolski. W ramach projektu chcemy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Uczniowie naszej szkoły włączyli się do udziału w projekcie Etnolog- zaloguj się na ludowo pod hasłem –Malowane Kwiaty Małopolski. W ramach projektu chcemy."— Zapis prezentacji:

1

2 Uczniowie naszej szkoły włączyli się do udziału w projekcie Etnolog- zaloguj się na ludowo pod hasłem –Malowane Kwiaty Małopolski. W ramach projektu chcemy przybliżyć historię oraz tradycję malowniczego miejsca jakim jest Zalipie.

3

4

5 Odkrywcą Zalipia był Władysław Hickel, który w 1905 roku zobaczył nad łóżkiem służącego dwie malowane na papierze makatki. Zaciekawiony motywami postanowił odwiedzić Powiśle Dąbrowskie, z którego pochodził służący. W ten sposób odkrył oryginalny region sztuki ludowej, głównie zlokalizowany w miejscowości Zalipie i Borusowa.

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19 Zaproszenie na nasze warsztaty przyjęli nie tylko uczniowie szkoły, ale również : Pani Urszula Gieroń - starszy kustosz Muzeum Okręgowego w Tarnowie,

20

21

22

23 Podczas warsztatów uczniowie naszej szkoły skorzystali z okazji spróbowania swych sił w malowaniu zalipiańskich kwiatów.

24 Wysiłki plastyczne uczniów ocenili nasi zaproszeni eksperci. Jury wyłoniło trzech laureatów szkolnego konkursu Malowane Kwiaty Małopolski.

25 Wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.

26 Malowane przedmioty codziennego użytku w Zalipiu to już tradycja tego wyjątkowego miejsca,

27 Nasz zespół postanowił zalipiańskie motywy przenieść na drewnianą biżuterię. Efekty naszej pracy oceńcie sami.

28

29 Nasza grupa postanowiła zaprezentować Malowane Kwiaty szerszemu gronu- udając się na finał Szkolnej Prezentacji Kultury Ludowej Etno Show, zorganizowanym w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

30 Wizyta w Państwowym Muzeum Etnograficznym w warszawie nie tylko dała nam możliwość zapoznania się ze sztuką ludową z różnych regionów Polski, ale również była to doskonała szansa by zaprezentować i rozbudzić zainteresowanie zalipiańskimi kwiatami.

31


Pobierz ppt "Uczniowie naszej szkoły włączyli się do udziału w projekcie Etnolog- zaloguj się na ludowo pod hasłem –Malowane Kwiaty Małopolski. W ramach projektu chcemy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google