Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

RECEPTA NA SZYBKI POWRÓT DO ZDROWIA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "RECEPTA NA SZYBKI POWRÓT DO ZDROWIA"— Zapis prezentacji:

1 RECEPTA NA SZYBKI POWRÓT DO ZDROWIA

2 ZASADA PIERWSZA: IDŹ DO ŁÓŻKA
Nawet jeśli temperatura to „tylko” 37 stopni. Musimy się położyć i porządnie wygrzać. Nie wolno narażać organizmu na wahania temperatury, a wysiłek fizyczny obciąża układ krążenia i układ oddechowy. Może spowodować spadek odporności, a nawet powikłania. Te w przypadku grypy są śmiertelnie niebezpieczne: zapalenie płuc i oskrzeli, ucha środkowego, zapalenie mięśnia sercowego albo opon mózgowo-rdzeniowych. WAŻNE 5 dni leżenia minimum. Nie wpadnijmy w pułapkę pozornej poprawy samopoczucia trzeciego dnia. Po kilku dniach objawy wrócą ze zdwojoną siłą albo zaczną się powikłania.

3 ZASADA DRUGA: LEKI? NIE OD RAZU!
Jeśli temperatura nie przekracza 38 stopni, nie bierzmy od razu czegoś przeciwgorączkowego. Gorączka to mechanizm obronny. Taka temperatura jest znakiem, że organizm walczy z infekcją, ma mu pomóc w pokonaniu zakażenia.

4 ZASADA TRZECIA: BEZ ANTYBIOTYKÓW
Z wirusami grypy czy przeziębienia nie wygramy dzięki antybiotykom, te na wirusy nie działają. Nie nadużywajmy też środków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Sięgajmy raczej po paracetamol lub ibuprofen, a nie środki zawierające kwas acetylosalicylowy. WAŻNE Zawsze czytajmy ulotki- różnie nazwane leki mogą zawierać tę samą substancję leczniczą, o przedawkowanie lub narażenie się na niepożądane działanie leków nietrudno.

5 ZASADA CZWARTA: OSTROŻNIE Z SYROPAMI
Jeśli po południu bierzemy syrop wykrztuśny, nie ma sensu łykanie wieczorem syropu przeciwkaszlowego. Ten pierwszy może znieść działanie tego drugiego.

6 ZASADA PIĄTA: WITAMINY I LEKKA DIETA
Pamiętajmy o lekkiej ale urozmaiconej diecie- „rozgorączkowany” organizm potrzebuje dużo płynów i więcej kalorii. I nie powinno zabraknąć mu witamin! WAŻNE Naturalne witaminy, np. w owocach, są dużo lepiej przyswajalne niż te z apteki, i tych nie przedawkujemy. A nadmiar witaminy C zakłóca pracę komórek organizmu i sprzyja powstaniu kamieni nerkowych.


Pobierz ppt "RECEPTA NA SZYBKI POWRÓT DO ZDROWIA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google