Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pogórze Regiel górny Nad reglem dolnym znajduje się regiel górny, który sięga do ok.1550 m n. p m. Panujące w tym terenie surowe warunki sprawiają,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pogórze Regiel górny Nad reglem dolnym znajduje się regiel górny, który sięga do ok.1550 m n. p m. Panujące w tym terenie surowe warunki sprawiają,"— Zapis prezentacji:

1

2 Pogórze

3

4 Regiel górny Nad reglem dolnym znajduje się regiel górny, który sięga do ok.1550 m n. p m. Panujące w tym terenie surowe warunki sprawiają, że jest on porośnięty prawie wyłącznie odpornymi na zimno świerkami.

5 Kosodrzewina

6 Hale Ponad zaroślami kosodrzewiny, do ok.2300 m n. p m., rozciąga się piętro hal. Warunki są tu trudniejsze niż na piętrze kosodrzewiny więc rośnie tu tylko trawa i krzewinki.

7 Turnie Nad halami znajduje się piętro turni, gdzie panują najtrudniejsze w Tatrach warunki do życia i przetrwania roślin. Rosną tu np. przytulone do nagich ścian lepnice bezłodygowe i dzwonek alpejski.

8 Koniec Dziękujemy za obejrzenie


Pobierz ppt "Pogórze Regiel górny Nad reglem dolnym znajduje się regiel górny, który sięga do ok.1550 m n. p m. Panujące w tym terenie surowe warunki sprawiają,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google