Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pan Tadeusz Nasz Wychowawca. Tadeusz Pochodzenia hebrajskiego, od słowa taddai (odważny, mądry), lub aramejskiego, od słowa thad-daj (mężczyzna o szerokim.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pan Tadeusz Nasz Wychowawca. Tadeusz Pochodzenia hebrajskiego, od słowa taddai (odważny, mądry), lub aramejskiego, od słowa thad-daj (mężczyzna o szerokim."— Zapis prezentacji:

1 Pan Tadeusz Nasz Wychowawca

2 Tadeusz Pochodzenia hebrajskiego, od słowa taddai (odważny, mądry), lub aramejskiego, od słowa thad-daj (mężczyzna o szerokim torsie). W Polsce notowane od XIII wieku, również jako Tadaj, Tadej, Tadzik, Thaddaeus. Na wschodzie występuje w formie Fadej. Zdrobnienia: Tadek, Tadzik, Tadzio, Tadeuszek. Obce formy: Thaddaeus, Taddaeus (łac.), Thaddeus (ang.), Thaddäus, Thadde (niem.), Thaddée (fr.), Tadeo (hiszp.), Taddeo (wł.), Fadej, Tadeuš (ros.), Tadeáš (czes., słowac.), Tadija, Tadej, Tado (połud.-słow.).

3 Tadeusz Tadeusz, pierwotne imię Judy Apostoła, brata Jakuba. Św. Juda Tadeusz przebywał w Libanie, potem w Persji, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Patron w sprawach beznadziejnych. (Wspomnienie 28 października).

4 I zobaczcie, że w sprawie pozornie beznadziejnej dał sobie radę Tu prowadzi bardzo skupioną trzódkę. Cechy charakterystyczne: Okulary ( jeszcze nie na nosie i reklamówka z pomocami naukowymi).

5 Z życia wychowawcy Tak!! Zachęcał nas do aktywności fizycznej i FIZYCZNEJ – przykładem własnym To On!!

6 Tu spogląda czujnie Baczy na niebezpieczeństwa, które mogły nam potencjalnie zagrażać. Wzrok skryty za ciemnymi okularami, postawa czujna Na funkcji, Albo na etacie, Wszędzie dziś Tadeuszy macie. Więc udowadniać Wam nie muszę, Że są potrzebni Tadeusze. (...) W szkole, w zakładzie, w domu, w biurze Tadeusz ma znaczenie duże. Szczególnie kiedy ma takie hobby, Że „na zastępstwie" za nas coś robi. Ludwik Jerzy Kern

7 Przystojny i w szortach Dobrym także bywa pedagogiem, dobrym sędzią, lecz nie dosyć na tem, gdy inne zawiodą profesje, może także być wybitnym katem. Kazimiera Iłłakowiczówna, „Tadeusz"

8 Pięknie się prezentował w lesie nie potrafi się podobać w salonie, za to błyszczy wśród uczonych, mężów wojny, ulubiony wielce od przyjaciół: bystry, czujny, pracowity, hojny. K. Iłlakowiczówna „Tadeusz” M. Witkowski T. Sypek

9 I nawet 10 lat po maturze.. Jest się czym pochwalić

10 No dobrze, ale prawie 25 lat minęło Trochę obcięliśmy powierzchni biurka. bo tam bardzo niezdrowo pełna popielniczka. Niech Pan dba o siebie Panie Profesorze.

11 I konkurs nieustający: Kto to jest Franek Purcel? Odpowiedzi prosimy kierować SMS-em na nr 7723 ze wszystkich sieci, Cena za SMS 15zł +Vat W prezentacji wykorzystano fotografie Antka, Leszka i Mirka


Pobierz ppt "Pan Tadeusz Nasz Wychowawca. Tadeusz Pochodzenia hebrajskiego, od słowa taddai (odważny, mądry), lub aramejskiego, od słowa thad-daj (mężczyzna o szerokim."

Podobne prezentacje


Reklamy Google