Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Animacje/rożne orientacje slajdów power point 2013

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Animacje/rożne orientacje slajdów power point 2013"— Zapis prezentacji:

1 Animacje/rożne orientacje slajdów power point 2013
Nikodem szewczyk

2 Gdzie one są? Animacje możemy znaleźć w zakładce „ANIMATIONS” w panelu górnym. Możemy tam wybrać spośród wielu rodzajów i użyć tego, który akurat nam pasuje. Na mały wybór nie będziemy mogli narzekać, ponieważ jest tego naprawdę dużo, od zwykłych po te bardziej wymagające.

3 Power Point 2013

4 Jak używać? Aby użyć animacji, należy w wybranym slajdzie w którym chcemy je umieścić kliknąć na element, który chcemy zaanimować i po prostu wybrać animację, która będzie nam pasowała. Animacje można także ze sobą łączyć. Jest to równie proste, wystarczy, że po wybraniu jednej animacji, klikniemy w panelu obok „Add Animation” i wybierzemy następną. Wtedy nasz wybrany fragment będzie posiadał kilka wariantów.

5 Zaawansowane opcje Animacje mogą być także dopasowane do naszych potrzeb – możemy bawić się czasem ich trwania oraz wybierać kolejność w jakiej mają się ukazywać. Wszystko to znajdziemy w zakładce „Animation Pane”. Gdy w to klikniemy, po prawej stronie ukażą nam się wybrance animacje jakich użyliśmy na danym slajdzie. Wtedy wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy, aby dowolnie edytować opcje, np. Wybierając „effect options” możemy dodać różne dźwięki, bądź zmienić czas trwania efektu. Aby usunąć niechcianą animację, przy kliknięciu PPM znajdziemy na samym dolę opcję „remove”.

6 Animation Pane

7 Orientacje slajdów W programie Microsoft PowerPoint 2010 układ slajdów jest domyślnie skonfigurowany do używania orientacji poziomej. Aby zmienić orientację wszystkich slajdów w prezentacji na pionową, na karcie Design w grupie Customize kliknij przycisk Slide size, a następnie kliknij pozycję Custom Slide Size. Otworzy nam się nowe okienko, w którym po prawej stronie będziemy mieli napis „orientation” i dwie opcje „portrait” ( or. Pionowa ) oraz „landscape” ( or. Pozioma ).

8 Tak to wygląda:

9 Do czego to się przyda? Zmiana orientacji slajdów przydaje się przede wszystkim do sytuacji w jakiej chcemy wyświetlić naszą pracę. Jeśli zamierzamy pokazywać ją na projektorze itp. Lepiej zmienić orientację na poziomą, zamiast pionowej.

10 Czas na ćwiczenia! ( o nie  )
Ćwiczenie 1. Zrób 5 slajdów w których wpiszesz dowolnych tekst. - w pierwszych 3 slajdach ustaw po jednej animacji - w czwartym slajdzie użyj co najmniej 2 animacji pod rząd - w ostatnim slajdzie zrób to co w czwartym dodając także efekt dźwiękowy

11 Cd. Ćwiczenie 2. Utwórz 3 slajdy o dowolnym tekście, zmieniając ich orientację na pionową, oraz dowolnie je zaanimuj ( każdy slajd powinien posiadać co najmniej 2 animacje i efekt dźwiękowy ).

12 To już koniec! To już wszystko co powinniście wiedzieć na temat animacji, oraz orientacji slajdów. Dziękuję za uwagę.


Pobierz ppt "Animacje/rożne orientacje slajdów power point 2013"

Podobne prezentacje


Reklamy Google