Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SPORT TO ZDROWIE Był sobie chłopiec, który nie lubił uprawiać sportu. Uwielbiał tylko jeść chipsy, słodycze, frytki i chodzić do McDonald’s. Mama wciąż.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SPORT TO ZDROWIE Był sobie chłopiec, który nie lubił uprawiać sportu. Uwielbiał tylko jeść chipsy, słodycze, frytki i chodzić do McDonald’s. Mama wciąż."— Zapis prezentacji:

1

2 SPORT TO ZDROWIE

3 Był sobie chłopiec, który nie lubił uprawiać sportu. Uwielbiał tylko jeść chipsy, słodycze, frytki i chodzić do McDonald’s. Mama wciąż namawiała go, aby wyszedł z domu i pobawił się z kolegami. On jednak wolał grać na komputerze zjadając kolejną paczkę chipsów. W szkole koledzy mu dokuczali i wyśmiewali się z jego wyglądu. Nos miał jak kartofelek, a brzuszek jak piłeczka. Chodząc toczył się jak kuleczka. Na lekcji w-f nie lubił ćwiczyć, bo musiał dużo się ruszać, a przy tym bardzo się męczył.

4 Pewnego dnia zobaczył, że jacyś chłopcy grali w piłkę. Obserwował ich przez trzy dni, aż zrozumiał, że i on musi uprawiać sport. Zazdrościł chłopcom, że są tacy wysportowani. Po rozmowie z tatą podjął decyzję, że zacznie trenować bieganie. I tak ćwiczył codziennie przez pięć tygodni. Jego sylwetka zmieniła się. Brzuszek nie wyglądał już jak piłeczka, co zauważyli nawet jego koledzy.

5 Pewnego dnia jak zwykle biegł swoją ulubioną trasą. Przypadkiem usłyszał rozmowę dwóch chłopców, że organizowane będą zawody w bieganiu. Postanowił wziąć w nich udział i zapisał się. Minęło pięć dni i nadszedł dzień zawodów. Chłopiec wystartował razem z innymi. Czuł, że musi zwyciężyć. Słyszał doping swoich kolegów oraz rodziców. Biegł więc najszybciej jak potrafił. Chciał wszystkim udowodnić, że potrafi wygrać. Trudno było pokonać innych uczestników, a jednak stało się. Przybiegł na metę jako pierwszy.

6 Bardzo się z tego ucieszył. Po ogłoszeniu wyników stanął na podium. Dostał złoty medal i puchar za zajęcie I miejsca. Tata był z niego bardzo dumny. Tę uroczystą chwilę utrwalił robiąc chłopcu mnóstwo zdjęć. Koledzy w szkole nie mogli uwierzyć w jego zwycięstwo. Nawet mu trochę zazdrościli, ale od tej pory przestali się z niego naśmiewać.

7 Od czasu zawodów chłopiec dużo ćwiczył. Zamiast słodyczy często jadł warzywa oraz owoce. Czasem tylko, gdy padał deszcz siadał przed komputerem, aby pograć w swoją ulubioną grę. Zagryzał wtedy marchewkę, a nie chipsy. Starał się często spędzać czas na świeżym powietrzu. Każdemu kogo spotkał powtarzał: „Sport to zdrowie”.


Pobierz ppt "SPORT TO ZDROWIE Był sobie chłopiec, który nie lubił uprawiać sportu. Uwielbiał tylko jeść chipsy, słodycze, frytki i chodzić do McDonald’s. Mama wciąż."

Podobne prezentacje


Reklamy Google