Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Hotel Travelodge Tower Bridge*** - blisko historii

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Hotel Travelodge Tower Bridge*** - blisko historii"— Zapis prezentacji:

1 Hotel Travelodge Tower Bridge*** - blisko historii
Prezentacja: Marta Dylewska i Zuzanna Kaczmar Projekt numer: ESF – 1 – PL1 – LEO01 – 37042 „Uczniowie z Malborka wybierają zawody z przyszłością” Projekt: „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”, realizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w ramach Priorytetu III Wysoka jakość systemu oświaty, Działania Otwartość systemu oświaty w kontekście uczenia się przez całe życie, Poddziałanie Upowszechnianie uczenia się prze całe życie.

2 Hotel Travelodge Tower Bridge***
Swój staż odbywałyśmy w hotelu Travelodge Tower Bridge położonym tuż obok największych atrakcji Londynu – Twierdzy Tower oraz mostu Tower Bridge. Przy hotelu znajdowała się również stacja metra, co dodatkowo zachęcało turystów, aby wybrać go, jako miejsce noclegu w Londynie.

3 Nasza podróż do pracy Kiedy pierwszego dnia dostałyśmy do ręki mapę Londynu przeraziłyśmy się drogą, którą musiałyśmy pokonać, aby dotrzeć do pracy. Jednak już po pierwszej podróży przekonałyśmy się, że strach ma tylko wielkie oczy, a komunikacja w Londynie wcale nie jest taka skomplikowana. Podróż zaczynałyśmy na stacji Harrow &Wealdstone docierając metrem do Westminster. Tam przesiadałyśmy się i podjeżdżałyśmy kilka przystanków do Tower Hill gdzie znajdował się nasz hotel.

4 Hotel Travelodge Tower Bridge***
Hotel Travelodge Tower Bridge jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą zanurzyć się w mieście. Niektóre z najlepszych atrakcji Londynu, takich jak Tower Bridge, London Tower Hill, Westminster, Katedra Świętego Pawła są w odległości krótkiego spaceru od hotelu. Komplet gości świadczył o tym najlepiej.

5 Hotelowy Team! Przyjazna i miła atmosfera czekała na nas codziennie! Wchodząc do hotelu o nic się nie martwiłyśmy, a praca była prawdziwą przyjemnością. Nasi opiekunowie i pracownicy, troszczyli się o nas jak o członków rodziny. Okazywali wiele serdeczności, byli wyrozumiali i cierpliwi.

6 Hotelowy Team! Byłyśmy traktowane, jak pozostali pracownicy hotelu, a nasze zdjęcie z całym zespołem znalazło się w folderze hotelu i na jego stronie internetowej.

7 Do naszych obowiązków należało:
Dbanie o czystość w kuchni i na zapleczach

8 Do naszych obowiązków należało:
Uzupełnianie bufetu śniadaniowego Pomaganie gościom podczas śniadań Obsługa gości podczas serwowania śniadań

9 Do naszych obowiązków należało:
Dbanie o czystość sali konsumenckiej: uzupełnianie wykładników na stolikach w restauracji, porządkowanie stolików zwolnionych przez gości, sprzątanie sali po zakończonym śniadaniu

10 Bar Hotelowy Pracowałyśmy także w hotelowym barze. Parzyłyśmy gościom kawę, herbatę i przygotowywałyśmy koktajle według receptur. Bar prezentował się wygodnie i przyjaźnie. To prawdziwy raj dla fanatyków mocniejszych trunków z całego świata.

11 A po śniadaniu pracy ciąg dalszy...
Po zakończonym śniadaniu, kiedy posprzątałyśmy restaurację, pełniłyśmy rolę supervisorek, czyli sprawdzałyśmy czystość i pracę pań pokojowych. Musiałyśmy być bardzo dokładne, bo wymagający goście zawsze zwracali uwagę na drobne niedociągnięcia.

12 Travelodge Tower Bridge, to hotel sieciowy, wszystkie pokoje urządzono według ustalonych standardów, dlatego wyglądały bardzo podobnie. Prezentowały się bardzo ładnie i elegancko, wykończone detalami w kolorach niebieskim i czerwonym.

13 W każdym pokoju znajdowała się bardzo dobrze wyposażona łazienka z wanną lub prysznicem. Tu także panował wzorowy porządek, chociaż jej sprzątanie nie należało do prostych, bo goście potrafili zostawić po sobie niezły bałagan.

14 „Małe królestwo Pań pokojowych”
Pracując jako supervisorki kontrolowałyśmy również czystość stanowisk pracy, pań pokojowych. Zarówno wózki jak i zaplecze oraz szatnia, także musiały lśnić czystością. W Travelodge Tower Bridge z uśmiechem pracował nawet odkurzacz.

15 Same także byłyśmy odpowiedzialne za sprzątanie – codziennie odkurzałyśmy i czyściłyśmy hall hotelowy i schody prowadzące z lobby na wyższe piętra.

16 Po wykonaniu obowiązków związanych ze sprzątaniem, pomagałyśmy pracownikom na recepcji. Początkowo, kiedy się uczyłyśmy jak przyjmować i wymeldować gościa, obserwowałyśmy pracę recepcjonistów, a potem wykonywałyśmy te zadania samodzielnie.

17 Podczas miesięcznych praktyk w Londynie…
nauczyłyśmy się inaczej patrzeć na ludzi o odmiennym kolorze skóry, wcześniej obawiałyśmy się kontaktów z obcokrajowcami, bo nie miałyśmy takich doświadczeń, teraz wiemy, że nasze obawy były bezpodstawne, bo narodowość nie ma nic wspólnego z tym, jakim się jest człowiekiem stałyśmy się bardziej otwarte i komunikatywne, łatwiej nawiązujemy nowe znajomości, bo praca w hotelu nas ośmieliła podszkoliłyśmy swoją znajomość języka angielskiego zdobyłyśmy nowe doświadczenia zawodowe i przekonałyśmy się, że praca w hotelu to świetne zajęcie poznałyśmy Londyn i zakochałyśmy się w tym mieście

18 Staż w Londynie to była niezwykła przygoda i cieszymy się, że przytrafiła się właśnie nam  Dziękujemy za uwagę! Marta Dylweska, Zuzanna Kaczmar klasa III H


Pobierz ppt "Hotel Travelodge Tower Bridge*** - blisko historii"

Podobne prezentacje


Reklamy Google