Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Śladami bohaterów „Quo Vadis” AUTOR: ALEKSANDRA WIÓRKIEWICZ.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Śladami bohaterów „Quo Vadis” AUTOR: ALEKSANDRA WIÓRKIEWICZ."— Zapis prezentacji:

1 Śladami bohaterów „Quo Vadis” AUTOR: ALEKSANDRA WIÓRKIEWICZ

2 Palatyn…  … to jedno z siedmiu wzgórz Rzymu. Nawiązując do legendy, w grocie zwanej Lupercal, wilczyca karmiła własnym mlekiem Romulusa i Remusa – przyszłych założycieli miasta. W starożytności Palatyn był dzielnicą bogatych willi. Budowano tu między innymi pałace cesarskie, w tym jeden z pałaców Nerona, którego nazwano Złotym Domem. Został on zaprojektowany przez architektów Celera i Sewerusa, którzy wzorowali się na ówczesnych, mieszczańskich willach.

3 Ruiny jednego z pałaców na Palatynie

4 Dom Petroniusza  W powieści Henryka Sienkiewicza, akcja rozgrywa się między innymi w domu jednego z bohaterów – Petroniusza. Willa urządzona jest z przepychem oraz otoczona z trzech stron pięknym ogrodem. To właśnie w tym miejscu Petroniusz spędza ostatnie chwile swego życia wraz ze swoją ukochaną – Eunice.

5 Możliwym jest, że to właśnie tutaj znajdowała się wspaniała willa Petroniusza

6 Ancjum…  …jest to niewielka miejscowość nieopodal Rzymu, położona na zachodnim wybrzeżu Włoch. W tym miasteczku cesarz Neron wybudował willę, w której spędzał czas w okresie letnim. Według „Quo Vadis” w Ancjum została podjęta decyzja o podpaleniu Rzymu.

7 W dzisiejszych czasach w Ancjum znajduje się port rybacki oraz turystyczny

8 Amfiteatr…  …został zbudowany na planie koła, otoczony był wznoszącymi się schodkowo rzędami siedzeń dla widzów. Przeznaczano go głownie do walk gladiatorów lub walk z dzikimi zwierzętami. W amfiteatrze Rzymianie pod przewodnictwem Cezara zorganizowali krwawe igrzyska. Zginęło w nich tysiące niewinnych chrześcijan, którzy zostali posądzeni przez Nerona o podpalenie imperium.

9 Najsłynniejszym amfiteatrem jest rzymskie Koloseum

10 Serdecznie dziękuję Państwu za uwagę i poświęcony czas ALEKSANDRA WIÓRKIEWICZ


Pobierz ppt "Śladami bohaterów „Quo Vadis” AUTOR: ALEKSANDRA WIÓRKIEWICZ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google