Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Upowszechnienie wiedzy na temat kultury, sztuki i historii Zamościa oraz promowanie czytelnictwa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Upowszechnienie wiedzy na temat kultury, sztuki i historii Zamościa oraz promowanie czytelnictwa."— Zapis prezentacji:

1

2 Upowszechnienie wiedzy na temat kultury, sztuki i historii Zamościa oraz promowanie czytelnictwa.

3 Organizatorki; Marta Margol Maria Mołdoch Beata Zdybel

4 Na tę jedyną noc w roku swoje piękne sale udostępniło Liceum Plastyczne im. B. Morando, a jej uczniowie, w przebraniu duchów, Białej Damy i mnichów stali się przewodnikami po starych murach szkoły.

5 Spotkanie z historią rozpoczęło się wernisażem uczniów klasy III liceum plastycznego w pracowni rysunku i malarstwa Marka Sołowieja. Przed gmachem liceum o godz. 21 słychać było salwy i pokaz walk Zamojskiego Bractwa Rycerskiego.

6 Na małych poszukiwaczy skarbów czekało mnóstwo atrakcji; - spotkanie ze Strażnikiem Przeszłości - p. dyr. Teresa Sołowiej, która opowiedziała historię powstania naszego miasta

7 - udział w pokazach strzelania z muszkietów w wykonaniu zamojskiego Bractwa Rycerskiego oraz pokaz broni i stroju z dawnych czasów

8 W czasie tej nocnej wędrówki po starych murach mali poszukiwacze wysłuchali legendy o Duchu Hetmana i prowadzeni przez swoich starszych przewodników, wśród odgłosów ukazujących się co jakiś czas duchów, bez trudu odnaleźli skarb, którym była książka o legendach zamojskich

9 Na zakończenie uczniowie spotkali się z malarzem Markiem Sołowiejem. Pod jego opieką i z cennymi wskazówkami narysowali to, co najbardziej utkwiło im w pamięci z usłyszanych opowieści i z pobytu w historycznych murach

10 Aby nie było wątpliwości, że zdarzenia ostatniej nocy działy się naprawdę, każdy uczestnik otrzymał dyplom niestrudzonego odkrywcy zagadek i pogromcy duchów.

11 Rok 2011 Organizatorki; Marta Margol Maria Mołdoch Beata Zdybel

12 W 2011 r0ku po raz drugi nasza szkoła wraz Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando zorganizowała projekt „O czym opowiada Zamość nocą” w ramach Międzynarodowej Nocy Muzeów oraz prowadzonej w szkole akcji „Cała Polska czyta dzieciom”

13 Uroczysta inauguracja rozpoczęła o godz. 20 na Rynku Wielkim. Ponad 220 uczniów obejrzało pokaz walk w wykonaniu Zamojskiego Bractwa Rycerskiego

14 Następnie - podzieleni na 2 grupy - udali się na nocne spotkania z historią. Pierwsza grupa w towarzystwie trzech przewodników zwiedzała Trasę Turystyczną Bastionu VII, by później w zabytkowych murach narysować swoje wrażenia.

15 Druga grupa udała się do Liceum Plastycznego. Młodzi uczniowie przy świetle latarek i świec - prowadzeni przez swoich starszych kolegów z Liceum Plastycznego – szukali skarbów ukrytych w starych murach, spotykając po drodze czarownice, duchy, tajemniczego skrzypka i inne postacie.

16

17 Następnie uczestniczyli w nocnym spotkaniu z artystą malarzem Markiem Rzeźniakiem oraz spotkali się z przedstawicielami Zamojskiego Bractwa Rycerskiego; słuchali opowieści rycerskich i poznali specyfikę stroju rycerskiego.

18

19 O godz. 22 obie grupy po raz kolejny spotkały się na Rynku Wielkim, by przy dźwiękach utworu Vangelisa 1492 - Conquest of Paradis W barwnym korowodzie przemaszerować po zabytkowych podcieniach.

20 Organizatorki; Marta Margol Beata Zdybel Anna Stabińska

21 W 2012 roku już po raz trzeci uczniowie najmłodszych klas Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu uczestniczyli w projekcie „O czym opowiada Zamość nocą”

22 Impreza w 2012 r. zorganizowana została wspólnie z Liceum Plastycznym i BWA - Galerią Zamojską, nosiła nazwę „Noc z radosnymi duchami książek czytanych”

23 Uczniowie "trójki" mieli okazję zajrzeć w zakamarki starych murów Liceum Plastycznego i odkrywać tajemnice BWA - Galerii Zamojskiej. Szukali ukrytych skarbów, brali udział w konkursach z nagrodami i w konkursie na najciekawszy strój wieczoru

24

25 Ponieważ była to magiczna noc z duchami książek czytanych - nie mogło zabraknąć miejsca na zajęcia czytelnicze. Uczniowie wysłuchali opowieści związanych z historią Zamościa, które snuli ich starsi koledzy z Liceum Plastycznego oraz nagrań wierszy Tuwima i Brzechwy, czytanych przez znane osoby ze świata kultury.

26 Ostatnią część wieczoru wypełniły zajęcia plastyczne. Uczniowie poznawali tajniki malowania portretu oraz przedstawiali ulubionego bohatera z bajki. Każdy uczeń otrzymał Medal Nieustraszonego Czytelnika

27

28 Magiczną noc zakończył barwny korowód po Rynku Starego Miasta.

29 Noc Biurze Wystaw Artystycznych

30

31

32

33 Organizatorki; Marta Margol Beata Zdybel

34 Już po raz czwarty uczniowie najmłodszych klas Zespołu Szkół nr 3 w Zamościu uczestniczyli w projekcie "O czym opowiada Zamość nocą"

35 Tym razem Zamość nocą opowiadał o kulturze Dalekiego Wschodu

36 Impreza została zorganizowana - tak jak wszystkie dotychczasowe - wspólnie z Liceum Plastycznym im. Bernarda Morando

37 Magiczną noc rozpoczął barwny korowód uliczkami Starego Miasta. Uczniowie odwiedzili Galerię „Ściana" artysty malarza Marka Sołowieja i wysłuchali informacji o malarstwie plenerowym.

38 Kolejnym punktem programu był pokaz sztuk walki w wykonaniu uczestników Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego.

39 Następnie uczniowie wyposażeni w latarki, prowadzeni przez starszych kolegów i koleżanki, odkrywali tajemnice murów Liceum Plastycznego, w których czekały na nich niespodzianki ze świata Dalekiego Wschodu.

40 Natrafili na trzy orientalne stacje. Pierwsza "świat z papieru - przygoda z orgiami" była próbą wyczarowania z kolorowej kartki papieru fantastycznego świata roślin i zwierząt.

41 W drugiej "japońskie kompozycje kwiatowe ikebana" uczniowie spotkali się z florystyką Bożeną Rak i wspólnie układali kompozycje kwiatowe z zachowaniem reguł japońskiego poczucia piękna

42 Ostatnia stacja "namaluję świat obrazów czy kaligrafia dla najmłodszych" była nauką pisania pismem japońskim.

43 Na zakończenie wieczoru uczniowie wysłuchali "Bajki o pięciu elementach", którą przeczytały ich starsze koleżanki z Liceum Plastycznego. Nie zabrakło również konkursów z nagrodami.

44 Rok 2014 Organizatorki imprezy; Marta Margol Beata Zdybel Prezentację wykonała: Maria Mołdoch

45 Już po raz piaty uczniowie klas 1 – 4 uczestniczyli w projekcie „O czym opowiada Zamość nocą” z okazji Międzynarodowej Nocy Muzeów.

46 Tegoroczna impreza nosiła nazwę „Five o'clock In Loughborough” czyli Noc Muzeów w stylu brytyjskim i odbyła się 16.05.2014 w murach zamojskiego Ratusza.

47

48

49 W trakcie wieczoru uczniowie mieli okazję obejrzeć pokaz walca angielskiego w wykonaniu uczniów naszej szkoły: Daniela Mazurka i Darii Żywickiej.

50 Kolejnym punktem programu był pokaz scenki (w j. angielskim) tradycyjnego "Five o'clock - tea time" - czyli angielskie picie herbaty w wykonaniu uczniów klasy 1a; godzina siedemnasta to najbardziej znana na świecie godzina - "five o' clock" to legenda sama w sobie.

51

52 Uczniowie wysłuchali również książki o przygodach misia Paddingtona - ulubieńca Brytyjczyków, którą przeczytała radna – p. Marta Pfeifer

53 Nie zabrakło konkursu na najciekawsze i oryginalne przebrania w stylu angielskim. Uczniowie i ich rodzice wykazali się dużą pomysłowością; wśród gości zamojskiego Ratusza nie zabrakło królowej Elżbiety, dam dworu, dżentelmenów, Charlie Chaplina, księżnej Kate, uczennic brytyjskiej szkoły, Harry Pottera i Hermiony, Sherlocka Holmes’a i stroju szkockiego.

54

55

56

57

58 Tego wieczoru nie mogło zabraknąć informacji o mieście partnerskim –Loughborough. Uczniowie obejrzeli również prezentację o dotychczasowych spotkaniach z kulturą, sztuką i historią Zamościa, które odbyły się w ramach projektu „O czym opowiada Zamość nocą”.

59 Na zakończenie p. Alicja Bańkowska opowiedziała o historii Zamościa i zapoznała zebranych z jedną z legend dotyczących naszego miasta.


Pobierz ppt "Upowszechnienie wiedzy na temat kultury, sztuki i historii Zamościa oraz promowanie czytelnictwa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google