Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Etyka nie tylko dla smyka. W erze cyfrowej w miasteczku Figurowo Geometryczne mieszkał pewien mały, wesoły chłopiec. Był najmłodszy z czwórki rodzeństwa,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Etyka nie tylko dla smyka. W erze cyfrowej w miasteczku Figurowo Geometryczne mieszkał pewien mały, wesoły chłopiec. Był najmłodszy z czwórki rodzeństwa,"— Zapis prezentacji:

1 Etyka nie tylko dla smyka

2 W erze cyfrowej w miasteczku Figurowo Geometryczne mieszkał pewien mały, wesoły chłopiec. Był najmłodszy z czwórki rodzeństwa, dlatego rodzice nazwali go Ćwiartek Parzysty. Sześcioletni Ćwiartek miał tylko jedną siostrę – starszą o dwa lata Różniczkę. Ze względu na jej urodę kochająca i troskliwa mama chciała nazwać ją Różyczką. Jednak dumny Pan Parzysty był tak podekscytowany, że źle zapisał jej imię. I tak pierwsza córka Państwa Parzystych stała się Różniczką. Ćwiartek i Różniczka spędzali razem całe dnie. W zabawach towarzyszyły im zaprzyjaźnione bliźnięta – Dzielnik i Dzielna. Zastanawiacie się, skąd takie imiona? Już wyjaśniam. Pewnego razu, kiedy rodzeństwo zostało samo w domu, do ogródka zakradł się włamywacz. Kiedy dzieci zobaczyły złodzieja, natychmiast wezwały pomoc. Wieść o ich odwadze szybko rozeszła się w miasteczku, w którym mieszkały. I to właśnie tamtego dnia wszyscy mieszkańcy zadecydowali, że na bliźnięta będą mówić Dzielna i Dzielnik. Na pewno domyślacie się, że w ten sposób chcieli docenić i uhonorować ich bohaterski czyn. Ćwiartek, Różniczka, Dzielnik i Dzielna doskonale czuli się w swoim towarzystwie. Czas upływał im nie tylko na figlach, ale również i na nauce. Ich ulubionym nauczycielem był niemłody już pan od matematyki. Nosił on dziwne długie wąsy, dlatego większość dzieci bardzo się go bała. Ale nie nasi bohaterowie. Pewnego dnia Dzielnik nazwał go Panem Sumiastym i z takim imieniem nie wydawał już się tak przerażający. Wręcz przeciwnie – okazał się doskonałym przewodnikiem po matematycznych przygodach.

3

4

5 Mały, wesoły, ma starszą siostrę, najmłodszy z rodzeństwa Troskliwa, kochająca Pomysłowa, zaradna, odważna, ma brata bliźniaka Ładna, starsza od brata o 2 lata

6 Pomysłowy, odważny, ma siostrę bliźniaczkę. Niemłody, znakomity przewodnik, ulubiony nauczyciel. Roztargniony, dumny.

7 Jabłko jakie? małe twarde słodkie pomarszczone czerwone Z zewnątrz różne, w środku wszystkie wyglądają jednakowo. Wszystkie mają pięcioramienną gwiazdę okrywającą nasiona.

8 Wiek, uroda nie mają aż tak wielkiego znaczenia jak pozytywne cechy charakteru.

9

10

11


Pobierz ppt "Etyka nie tylko dla smyka. W erze cyfrowej w miasteczku Figurowo Geometryczne mieszkał pewien mały, wesoły chłopiec. Był najmłodszy z czwórki rodzeństwa,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google