Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Legenda o Wandzie, co Niemca nie chcia Ł A. Nie ma już naszego króla Kraka! Ale jest jego córka Wanda! Jest mądra, sprawiedliwa i dobra. Kocha nas i nasz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Legenda o Wandzie, co Niemca nie chcia Ł A. Nie ma już naszego króla Kraka! Ale jest jego córka Wanda! Jest mądra, sprawiedliwa i dobra. Kocha nas i nasz."— Zapis prezentacji:

1 Legenda o Wandzie, co Niemca nie chcia Ł A

2 Nie ma już naszego króla Kraka! Ale jest jego córka Wanda! Jest mądra, sprawiedliwa i dobra. Kocha nas i nasz kraj Chip, chip, hura! Niech żyje Wanda! Niech ona obejmie władzę nad Krakowem.

3 Królu Rytgierze! W Krakowie mieszka piękna i mądra Wanda. Musi być moją żoną. Natychmiast przyprowadźcie ją tutaj! Człap, człap, człap Tup, tup, tup

4 Ajajaj! Jaka ona śliczna. Aż zaniemówiłem! A to kto? WANDA ??? Łałłł To Kraków? Jaki piękny gród.

5 Pani ! Przybywamy z Niemiec od księcia Rytgiera Przysyła Ci dary i prosi o Twoją rękę. Brzdęk, brzdęk, brzdęk.

6 Coooooo! Jesteś zuchwała Pani! To dla mnie zaszczyt ale nie zostanę jego żoną. Nie opuszczę ziemi, na której się urodziłam i ludu, który tak kocham ! Biada twej ziemi i twemu ludowi, jeśli księciu ręki odmówiłaś. Gdy nasz pan czegoś prośbą nie zyska, siłą zdobędzie.

7 Biada nam! Już po nas! Wszyscy zginiemy. Pani! Co z nami będzie? Nie zostawiaj nas!

8 Co tu zrobić? ????? Już wiem! Żoną Rytgiera nie zostanę, ale gród przed najazdem wroga uchronię! Lepiej umrzeć w wodach Wisły, niż narazić lud na cierpienie!. Plummm

9 To dla naszej Pani – Wandy usypaliśmy ten kopiec. Za jej odwagę i poświęcenie.

10 Kopiec Wandy w Krakowie do dziś sławi bohaterstwo dzielnej córki Kraka. Źródła http://www.bajkowyzakatek.eu/ Wikipedia Norbert P Mateusz K Paweł M Amelia T Milena K Emilia B Dziękujemy za uwagę. Zapraszamy do Krakowa na Kopiec Wandy.


Pobierz ppt "Legenda o Wandzie, co Niemca nie chcia Ł A. Nie ma już naszego króla Kraka! Ale jest jego córka Wanda! Jest mądra, sprawiedliwa i dobra. Kocha nas i nasz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google