Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOLNE KOŁO EKO. Ta Planeta w naszych rękach …to nasz projekt, w ramach którego w ciągu mijającego już roku szkolnego odbyliśmy 3 spotkania z Wami, naszymi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOLNE KOŁO EKO. Ta Planeta w naszych rękach …to nasz projekt, w ramach którego w ciągu mijającego już roku szkolnego odbyliśmy 3 spotkania z Wami, naszymi."— Zapis prezentacji:

1 SZKOLNE KOŁO EKO

2 Ta Planeta w naszych rękach …to nasz projekt, w ramach którego w ciągu mijającego już roku szkolnego odbyliśmy 3 spotkania z Wami, naszymi młodszymi Koleżankami i Kolegami. W pracy nad projektem wykorzystywaliśmy wszystkie punkty Kodeksu szkolnego, z uwzględnieniem pkt 1, 2, 4, 6 i 7. KODEKS 2.0 1. TIK wykorzystujemy do poszerzania swojej wiedzy, odrabiania zadań i rozwijania zainteresowań. 2. Przestrzegamy zasad bezpiecznego korzystania z TIK i netykiety. 3. Telefony uczniów i nauczycieli są włączone podczas lekcji tylko wtedy, gdy korzystamy z nich, aby się uczyć lub dokumentować swoją pracę. 4. Umiejętnie i krytycznie korzystamy z Internetu. Zawsze podajemy źródło informacji i autora materiałów, z których korzystamy. 5. Nie ściągamy nielegalnych programów ani gier. 6. Uczymy korzystać z TIK członków rodziny (zwłaszcza starszych) i kolegów. 7. Nauczyciele proponują uczniom internetowe narzędzia – programy, strony, filmy, gry itp. – wspomagające uczenie się. Dają im także możliwość wykazania się umiejętnościami w zakresie TIK w trakcie lekcji lub w formie zadania domowego.

3 Ta Planeta w naszych rękach Jednak efekty końcowe naszej pracy skupiły się na celu nadrzędnym, jakim dla nas był pkt 6: Uczymy korzystać z TIK członków rodziny (zwłaszcza starszych) i kolegów. Ale nie tylko: aby móc przygotować dla Was piękne prezentacje (także i tą) spotkaliśmy się z fotografem i grafikiem komputerowym, który zdradził nam niektóre tajemnice robienia dobrych fotografii i wprowadził w świat obróbki zdjęć przy pomocy programów graficznych. Z pomocą naszych Koleżanek, które uczestniczą w zajęciach koła teatralno-matematycznego przygotowaliśmy dla Was malowanki oraz opracowaliśmy scenariusz przedstawienia.

4 Wykorzystywaliśmy więc między innymi: Microsoft Word – aby móc zapisać to, co planowaliśmy i realizowaliśmy i zaprojektować dla Was dyplomy Power Point – aby przygotować dla Was ćwiczenia i prezentacje Paint – aby przygotować rysunki Picasa – aby zdjęcia ulepszyć tablicę multimedialną aparat fotograficzny – aby zrobić pamiątkowe zdjęcia z naszych wspólnych spotkań komputer/laptop Internet – by wyszukać potrzebne informacje pocztę e-mail drukarkę – aby wydrukować potrzebne dokumenty kserokopiarkę – aby zrobić odpowiednią ilość kopii telefony komórkowe – aby mieć szybki kontakt ze sobą i panią Karoliną – aby móc Wam pokazać to wszystko, co dla Was przygotowywaliśmy (prezentacje, filmy, ćwiczenia)

5 Ta Planeta w naszych rękach Spotkanie 1 – grudzień 2010 ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII Przedstawiliśmy Wam różne sposoby uzyskiwania energii, mogliście także obejrzeć je na makiecie przygotowanej (z wielką pomocą pani Z. Księżyk) przez nas na konkurs o tym właśnie tytule. Wspólnie obejrzeliśmy film pt. „Zagrożenia Ziemi”, a także przypomnieliśmy sobie występujące w Polsce i na świecie znaki ekologiczne. Od tej chwili wszyscy z Was świetnie wiedzą, co one oznaczają i gdzie można je spotkać. Pożegnaliśmy Was prezentem – malowanką ekologiczną.

6 Ta Planeta w naszych rękach

7

8

9 MALOWANKI

10 Spotkanie 2 – luty 2011 SEGREGACJA ODPADÓW Rozpoczęliśmy przypomnieniem informacji z naszego pierwszego spotkania. Nasi specjaliści od makiet wykonali dla Was makietę fabryki, która zanieczyszcza wodę i ogłosili konkurs na jej nazwę. Wspólnie obejrzeliśmy film pt. „Ty i środowisko” i teraz już wiemy m. in. jak i na czym możemy oszczędzać. Ogłosiliśmy także konkurs na LOGO i nazwę naszego koła. Dziś z przyjemnością wręczymy zwycięzcom dyplomy, które samodzielnie przygotowaliśmy. Wspólnie także segregowaliśmy odpady, na specjalnie dla Was przygotowanych ćwiczeniach na tablicy interaktywnej. Ta Planeta w naszych rękach

11

12

13

14

15 Niektóre Wasze propozycje nazwy maszyny: Brudzik – Weronika kl. I Fabryka brudu lub Zanieczyszczarka – Jarek kl. I Brudasek – Emilka kl. I Wodo-Brudonator – Jakub kl. II Fabryka zanieczyszczeń i brudu – Oliwia kl. III Zanieczyszczony świat – Wiktor kl. III Fabryka toksyn – Bartosz kl. III Fabryka Zielona Planeta – Natalia kl. III Najbardziej podobała nam się propozycja, którą podał Jakub z kl. IIIa FABRYKA BRÓD KAKAŁKO (pisownia oryginalna)

16 Niektóre propozycje nazwy naszego koła: Ekuś, Eksik, Klub Eko – Emilka kl. I Ekoland, Ekoświat – Mateusz kl. I Ekolodia – Zuzia kl. I Ekos – Ola kl. I Multi-eko – Jarek kl. I Przyroda to My – Eko Mani – Jakub kl. II Najbardziej podobała nam się propozycja, którą podała Patrycja z kl. Ib S-EKO - Szkolne EKO

17 W konkursie na LOGO naszego koła wzięły udział trzy klasy: klasa Ib z wychowawcą – panią Małgorzatą Bednarz klasa IIa z wychowawcą – panią Martą Brożek oraz klasa IIIa z wychowawcą – panią Tamarą Szczeklik. Serdecznie Wam dziękujemy za udział w konkursach i musimy powiedzieć, że wszystkie prace były bardzo piękne i trudno było nam wybrać.

18 propozycja LOGO - Daria z kl. IIIa

19 Spotkanie 3 – czerwiec 2011 BATERIE TRUJĄ ŚRODOWISKO Oczywiście po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was makiety – tym razem makietę baterii. Mogliście poznać różne ich rodzaje i zastosowanie w prezentacji, którą dla Was wykonaliśmy. Obejrzeliśmy film pt. „Jak działają inni?”, a także gazetkę ścienną, na której znajdowały się prace, które wykonaliście na ogłoszone przez nas konkursy. Pożegnaliśmy Was malowanką ekologiczno-matematyczną. Ta Planeta w naszych rękach

20

21

22

23 MALOWANKI EKOLOGICZNO-MATEMATYCZNE

24 Spotkanie z fotografem p. Piotrem Góryjowskim - kwiecień 2011 (wspólnie z kołem historycznym) Ta Planeta w naszych rękach

25

26 Spotkanie z grafikiem komputerowym p. Piotrem Góryjowskim - maj 2011 (wspólnie z kołem historycznym) Ta Planeta w naszych rękach

27

28 A teraz już żegnamy się z Wami – młodsze Koleżanki i Koledzy! Ponieważ jesteśmy uczniami klasy VI – za kilka dni staniemy się już absolwentami tej szkoły. Po wakacjach już się nie zobaczymy. Mamy nadzieję, że to, czego dowiedzieliście się o ekologii od nas, będziecie wykorzystywać na co dzień i poszerzać swoją wiedzę w trosce o naszą wspólną Planetę. Zapraszamy Was jeszcze na krótkie przedstawienie! Ta Planeta w naszych rękach

29

30

31

32 Zdjęcia: Dominika B, Karolina Góryjowska, Internet Gify: www.1gif.pl Opracowanie prezentacji: członkowie koła S-EKO


Pobierz ppt "SZKOLNE KOŁO EKO. Ta Planeta w naszych rękach …to nasz projekt, w ramach którego w ciągu mijającego już roku szkolnego odbyliśmy 3 spotkania z Wami, naszymi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google