Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja na temat: "Test znajomości przepisów gry w hokeja na lodzie TORUŃ 2008 / POPRAWKOWY Uwaga. Dla pytań testowych proszę zakreślić kółkiem, poprawne warianty A lub."— Zapis prezentacji:

1

2 Test znajomości przepisów gry w hokeja na lodzie TORUŃ 2008 / POPRAWKOWY Uwaga. Dla pytań testowych proszę zakreślić kółkiem, poprawne warianty A lub B. Test zalicza 80 % poprawnych odpowiedzi, tj. minimum 24 poprawne odpowiedzi i więcej.

3 2 Pytania 1,2,3 Na karcie odpowiedzi znajdują się 3 sytuacje meczowe  Podaj obok przykładów w której minucie zawodnicy wyjdą na lód.  Jeśli natychmiast po zakończeniu kary podaj czas + literę N.  Jeśli po bramce czas + litery PB.  Jeśli w przerwie czas + literę P Czas: 7 minut

4 3 Pytanie 4. Zawodnik podczas nagłego kontrataku zostaje zaatakowany z tyłu kijem trzymanym oburącz. Sędzia podyktował rzut karny i dodatkowo nałożył na zawodnika atakującego 10 min. Czy sędzia postąpił słusznie ? A – TAK B - NIE

5 4 Pytanie 5. Bramkarz nieatakowany przez przeciwnika mrozi krążek ręką w dozwolonej strefie. Sędzia główny sygnalizuje by ten grał krążkiem, lecz on nie reaguje. Sędzia przerywa grę i nakłada na bramkarza karę 2min za celowe opóźnianie gry. Czy Sędzia postąpił słusznie? A – TAK B - NIE

6 5 Pytanie 6. Zawodnik drużyny broniącej doznał kontuzji podczas toczącej się gry we własnej tercji obrony. Sędzia liniowy nie przerwał gry gdyż Sędzia główny był blisko sytuacji. Czy S ę dzia liniowy podjął właściwą decyzję ? A – TAK B - NIE

7 6 Pytanie 7. W 57 min meczu drużyna A gra w osłabieniu 3 : 5 Kapitan drużyny A zgłasza kij przeciwnika do pomiaru. Kij okazuje się legalny. Sędzia zarządził rzut karny. Czy decyzja sędziego jest słuszna? A – TAK B - NIE

8 7 Pytanie 8. Każdy błąd sędziego liniowego ( spalony, uwolnienie ) musi powodować wznowienie gry na środku lodowiska – błąd sędziowski A – TAK B - NIE

9 8 Pytanie 9. Sędzia kar popełnił błąd w wyniku czego zawodnik „odsiedział” za długo na ławce kar. W tym czasie ( ponadplanowy czas kary ) drużyna przeciwna zdobyła bramkę Decyzja Sędziego : A ) GOLB ) NIE MA GOLA

10 9 Pytanie 10. Kapitan drużyny niezawiniającej ma prawo zamienić rzut karny na karę 2 minutową A ) TAK B ) NIE

11 10 Pytanie 11. Do rozpoczęcia II-giej tercji drużyna nie ustawiła się w wymaganej ilości graczy (o jednego za mało). Sędzia główny chciał już rzucić krążek i rozpocząć grę lecz w ostatniej chwili zorientował się w sytuacji i gry nie rozpoczął. Zasygnalizował karę wskazując na ławkę graczy i nałożył karę mniejszą techniczną. Czy słusznie? A – TAK B - NIE

12 11 Pytanie 12. Zawodnik drużyny „A” z własnej tercji obronnej wystrzeliwuje krążek, który w tercji neutralnej odbija się od sędziego i wypada poza lodowisko. Wskaż prawidłowe miejsce wznowienia. A -Na punkcie wznowień tercji obronnej drużyny „A” B – W tercji neutralnej w miejscu odbicia

13 12 Pytanie 13. Parkany, odbijaczka oraz kij bramkarski, mogą być mierzone przez sędziego tylko w przerwie między tercjami. A – TAK B - NIE

14 13 Pytanie 14. Sędzia sygnalizuje karę na zawodnika drużyny A. Drużyna „B” jest w posiadaniu krążka we własnej tercji obronnej i dokonuje przedwczesnej wymiany bramkarza na gracza. Sędzia główny przerywa grę. Gdzie nastąpi wznowienie gry? A – w tercji obronnej drużyny „B” B – w tercji neutralnej przy niebieskiej linii drużyny „B”

15 14 Pytanie 15. Zawodnik ukarany zgodnie z przepisem „Nadmierna Ostrość w Grze” może otrzymać Karę Meczu za Niesportowe Zachowanie ale może też otrzymać Karę Meczu A – PRAWDA B- FAŁSZ

16 15 Pytanie 16. Bramkarz złamał kij, po czym podjechał do ławki i zabrał nowy kij. Sędzia nałożył na bramkarza karę 2 minut. Czy postąpił słusznie ? A – TAK B - NIE

17 16 Pytanie 17. Zawodnik został wyznaczony do wykonywania rzutu karnego. Przed jego wykonaniem kapitan drużyny przeciwnej zażądał pomiaru kija tego zawodnika. Kij okazał się nieprawidłowy. Sędzia nałożył karę i rzut karny wykonał inny zawodnik. Czy sędzia postąpił prawidłowo? A – TAK B - NIE

18 17 Pytanie 18. Drużyna żąda pomiaru kija bramkarza drużyny przeciwnej. Sędzia ogłosił, że pomiar odbędzie się w przerwie między tercjami. Czy decyzja była prawidłowa? A – TAK B - NIE

19 18 Pytanie 19. Zawodnik ciągnie przeciwnika za włosy. Sędzia główny nakłada na zawiniającego gracza karę 2 minut. Czy post ą pił słusznie ? A – TAK B - NIE

20 Relaks..... NIEDOZWOLONE „BĄKOWANIE” Przepis 555: Jeżeli jakikolwiek gracz bądź trener „puści bąka” podczas gry, sędzia natychmiast przerwie grę i nałoży karę mniejszą za „ niedozwolone bąkowanie”. Ukarany gracz bądź trener opuści lodowisko na czas 2 minut. Sygnalizacja

21 20 Pytanie 20. Czy dokonuje się pomiaru wyposażenia bramkarza pomiędzy dogrywką a rzutami karnymi? A – TAK B - NIE

22 21 Pytanie 21. Zawodnik drużyny będącej w osłabieniu, wystrzeliwuje krążek na uwolnienie. 5-ty zawodnik tej drużyny opuścił ławkę kar po wystrzeleniu krążka ale przed przekroczeniem przez niego linii bramkowej. Sędzia odgwizdał uwolnienie. Czy słusznie ? A – TAK B - NIE

23 22 Pytanie 22. Sędzia liniowy sygnalizuje odłożony spalony na drużynę „A”. Drużyna „B” broniąca wystrzeliwuje krążek poza lodowisko na wysokości swej tercji obronnej. Gdzie nastąpi wznowienie gry ? A – w tercji obronnej drużyny B B - (w tercji neutralnej przy linii niebieskiej Drużyny B)

24 23 Pytanie 23,24 Na karcie odpowiedzi znajdują się 2 sytuacje meczowe Podaj obok przykładów stan liczebny w danym czasie i/lub w której minucie zawodnicy wyjdą na lód. Czas: 3 minuty

25 24 Pytanie 2 5. Bramka nie może być zdobyta przez drużynę atakującą w czasie oznajmiania spalonego, chyba że drużyna broniąca umieści krążek w swojej bramce bez jakiegokolwiek kontaktu i udziału drużyny atakującej. A – Prawda B - Fałsz

26 25 Pytanie 2 6. Gracz został uderzony przez przeciwnika ręką i odpowiedział ciosem. Sędzia nałożył na zawodnika „oddającego” karę za ostrość w grze 2+2 min. Czy słusznie ? A – TAK B - NIE

27 26 Pytanie 2 7. Uwolnienie będzie „odgwizdane” jeśli bramkarz opuszcza pole bramkowe po wystrzeleniu krążka sprzed linii czerwonej środkowej i następnie powraca do pola bramkowego. A – TAK B - NIE

28 27 Pytanie 2 8. Gracz drużyny, której bramkarz został odwołany z lodu, p rzesunął bramkę gdy przeciwnik był w dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Sędzia nakazał wykonanie rzutu karnego. Czy słusznie ? A – TAK B - NIE

29 28 Pytanie 2 9. Podczas nagłego kontrataku, zawodnik zostaje faulowany z tyłu, przewraca się po czym wstaje i usiłuje zdobyć bramkę. Sędzia zarządził rzut karny, Czy postąpił słusznie ? A – TAK B - NIE

30 29 Pytanie 30. Bramkarz jednej z drużyn, po raz drugi w spotkaniu otrzymał karę za niesportowe zachowanie. Sędzia nakazał mu udać się do szatni. Czy sędzia postąpił słusznie ? A - TAK B- NIE