Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BMX – nazwa roweru i rodzaju kolarstwa, które zostało zapoczątkowane w USA w latach 70. Sport ten uprawia się na torach ziemnych ze sztucznie przygotowanymi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BMX – nazwa roweru i rodzaju kolarstwa, które zostało zapoczątkowane w USA w latach 70. Sport ten uprawia się na torach ziemnych ze sztucznie przygotowanymi."— Zapis prezentacji:

1 BMX – nazwa roweru i rodzaju kolarstwa, które zostało zapoczątkowane w USA w latach 70.
Sport ten uprawia się na torach ziemnych ze sztucznie przygotowanymi przeszkodami, z użyciem rowerów na kołach 20-calowych , posiadających wzmocnioną i bardzo uproszczoną (bez przerzutek) konstrukcję. Poza tym BMX-y mogą mieć dowolny typ konstrukcji, masę i geometrię.

2 Dyscypliny BMX Street, czyli jazda w mieście, wskakiwanie na murki, poręcze itp., Vert, czyli skakanie na pionowych rampach. Flatland, czyli ewolucje wykonywane na płaskim terenie, podobnie jak niegdyś freestyle w skateboardingu, Park, czyli jazda w specjalnie zaprojektowanych parkach (zwanych też skateparkami) Dirt, czyli najczęściej używane określenie skoków na specjalnie zaprojektowanych do tych celów torach.

3 Street

4 Vert

5 Flatland

6 Park

7 Dirt

8 Nasz Idol Dawid Godziek (szamanek)-lat 19 sponsorzy (red-bull,dartbmx,avebmx) Rafał Kierc (skejcik)-lat 22 sponsorzy (dartbmx,ariba,ssg) Michał Basta-lat 20 sponsorzy (bmxlife,koka,arizona)

9 SZAMANEK

10 Kierc

11 Basta

12 Naszym ulubionym Idolem jest Garrett Reynolds
Garrett Reynolds urodził się w New Jersey. Przed ukończeniem 16 roku życia był postrzegany jako szalony rider, a jego sława zdążyła go wyprzedzić. Już w wieku 12 lat Garrett brał udział w zawodach, a na swoją pierwszą wygraną na Taz Tour musiał czekać zaledwie rok. Od tego momentu uważa się go za pełnoprawnego profesjonalnego zawodnika freestyle BMX. Jako 15 latek z powodzeniem startował na prestiżowych imprezach Dew Tour i X Games. Stylowa i pełna lekkości jazda oraz rewelacyjne umiejętności techniczne zapewniły mu uznanie na międzynarodowej scenie rowerowej. Szybko zyskał reputację jednego z najlepszych riderów BMX Street, pomimo tego, że był jedną z najmłodszych osób, które specjalizowały się w tej dyscyplinie.

13 Garrett Reynolds jest najlepszy w tym co robi nie brakuje mu płynnej jazdy , stylu. Jego sponsorzy to Red-Bull , Fiend , Nike, Cinema.W tej dyscyplinje nie ma sobie równych. .


Pobierz ppt "BMX – nazwa roweru i rodzaju kolarstwa, które zostało zapoczątkowane w USA w latach 70. Sport ten uprawia się na torach ziemnych ze sztucznie przygotowanymi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google