Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Poczęstuj się książką… Każda znajdująca się tu książka, każdy tom, posiadają własną duszę. napisał, I to zarówno duszę tego, kto daną książkę napisał,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Poczęstuj się książką… Każda znajdująca się tu książka, każdy tom, posiadają własną duszę. napisał, I to zarówno duszę tego, kto daną książkę napisał,"— Zapis prezentacji:

1

2 Poczęstuj się książką…

3 Każda znajdująca się tu książka, każdy tom, posiadają własną duszę. napisał, I to zarówno duszę tego, kto daną książkę napisał, jak i dusze tych, którzy tę książkę przeczytali i tak mocno ją przeżyli, że zawładnęła ich wyobraźnią. Carlos Ruiz Zafon „Cień wiatru”

4 Jeśli lubisz te same „ciasteczka” co wszyscy Twoi koledzy, zapraszamy Cię do biblioteki na ucztę duchową i nie tylko….

5 Nasza biblioteka, to miejsce dla człowieka. Mnóstwo różnych książek tu na Ciebie czeka. Wypożyczasz książki, chodzisz do czytelni, bo te wszystkie tomy, to przyjaciele Twoi wierni. Nasza biblioteka, to miejsce dla każdego. Nigdy nie spotka Cię tutaj nic złego. Są tutaj też i cztery komputery, Możesz z nich korzystać bez żadnej afery.

6 Nasza biblioteka, to miejsce wspaniałe. Znajdziesz tu zbiory książek okazałe. Kółko biblioteczne pomoc gwarantuje, kiedy uczeń pilnie informacji potrzebuje

7 W bibliotece: -możesz sam wybierać i wypożyczać książki, -możesz sam wybierać i wypożyczać książki, -możesz się uśmiechać, -możesz się uśmiechać, - czytać czasopisma, - przeglądać ciekawe książki, - możesz myśleć i mieć spokój

8 W bibliotece chętnie Cię widzimy, nie stawiamy stopni, do niczego nie zmuszamy.

9 W bibliotece możesz wziąć udział w wielkim pisaniu po biblioteki ścianie, dostarczając ciekawych cytatów o książkach i nie tylko…

10 Jeśli jesteś wielbicielem pisania listów, to zapraszamy do napisania listu do kolegi pod hasłem „Hej, poczęstuję Cię dziś….”

11 Nie trzeba wielkich mieć bibliotek, by przyjacielem książki zostać. Piękną oprawę zdobną złotem, tekturka nam zastąpi prosta. Ale na pewno nie zawadzi półeczkę co dzień wytrzeć z kurzu i kilka książek tam zgromadzić. A potem więcej. Sporo. Dużo… z kurzu i kilka książek tam zgromadzić. A potem więcej. Sporo. Dużo…

12 Nie trzeba nigdy się obawiać, że książka zmęczy nas i znuży. Bo ona z nami chce rozmawiać, namówić chce nas do podróży, pocieszyć chce, rozśmieszyć nieraz, chce pofiglować, bawić, uczyć i kolorowy świat otwierać czarną literką: Nie trzeba nigdy się obawiać, że książka zmęczy nas i znuży. Bo ona z nami chce rozmawiać, namówić chce nas do podróży, pocieszyć chce, rozśmieszyć nieraz, chce pofiglować, bawić, uczyć i kolorowy świat otwierać czarną literką: cennym kluczem. cennym kluczem.

13 W bibliotece oczekujemy na Twoje propozycje ulubionych książek.

14 Czytanie książki jest, przynajmniej dla mnie, jak podróż po świecie drugiego człowieka. Jeżeli książka jest dobra, czytelnik czuje się w niej jak u siebie, a jednocześnie intryguje go, co mu się tam przydarzy, co znajdzie za następnym zakrętem.

15 Książki to także świat, i to świat, który człowiek sobie wybiera, a nie na który przychodzi. i to świat, który człowiek sobie wybiera, a nie na który przychodzi. Wiesław Myśliwski „Traktat o łuskaniu fasoli” Wiesław Myśliwski „Traktat o łuskaniu fasoli”

16 Temu, kto lubi książki, nigdy nie zabraknie wiernego przyjaciela." Władysław Orkan

17 Książki z naszej biblioteki odkryją przed Tobą nieznany świat tajemnic, przygód i dalekich podróży. Niech ten świat rozwija Twoją wyobraźnię, ciekawość i umiejętność.

18 Czytać albo nie czytać? Wybór należy do Ciebie. Jeśli wybierzesz czytanie, dajesz wiele różnych szans sobie. Otwierasz przed sobą możliwości, i z takim kapitałem wchodzisz Wybór należy do Ciebie. Jeśli wybierzesz czytanie, dajesz wiele różnych szans sobie. Otwierasz przed sobą możliwości, i z takim kapitałem wchodzisz w coraz doroślejsze życie. Ci, którzy czytają, potrafią mądrzej myśleć, mają większą wiedzę, podejmują lepsze decyzje, zwykle radzą sobie Ci, którzy czytają, potrafią mądrzej myśleć, mają większą wiedzę, podejmują lepsze decyzje, zwykle radzą sobie w życiu, w szkole i w późniejszej pracy. w życiu, w szkole i w późniejszej pracy.

19 „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” Wisława Szymborska

20 Wielki finał dnia z książką przy ciastku i herbatce w bibliotece w ostatni wtorek miesiąca. Przyjdź, podziel się swoimi wrażeniami.

21 Życzymy Wam wspaniałych przygód Życzymy Wam wspaniałych przygód w zaczarowanym świecie książek, zapraszamy do biblioteki. Będziecie tu zawsze mile widziani. Prezentację wykonała: Eleonora Mazur


Pobierz ppt "Poczęstuj się książką… Każda znajdująca się tu książka, każdy tom, posiadają własną duszę. napisał, I to zarówno duszę tego, kto daną książkę napisał,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google