Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

… w muzyce +. Częstotliwość wyrażamy w Hercach (Hz). Herc opisuje ilość cykli drgań wykonanych w czasie 1 sekundy np. 25Hz = 25 cykli drgań na sekundę.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "… w muzyce +. Częstotliwość wyrażamy w Hercach (Hz). Herc opisuje ilość cykli drgań wykonanych w czasie 1 sekundy np. 25Hz = 25 cykli drgań na sekundę."— Zapis prezentacji:

1 … w muzyce +

2 Częstotliwość wyrażamy w Hercach (Hz). Herc opisuje ilość cykli drgań wykonanych w czasie 1 sekundy np. 25Hz = 25 cykli drgań na sekundę. Świetnym przykładem jest struna w gitarze lub innym instrumencie strunowym np. kontrabas czy pianino.

3 Ułamki wykorzystuje się między innymi do dzielenia taktów i nut. 1 1/2 1/4 1/8 1/16 1/32

4 Ilość „chorągiewek” w można obliczyć również za pomocą logarytmu: (11) w = - ( log2 s + 2 ) Przy czym s jest wartością nuty jako ułamek. Na przykład dla 1/32 otrzymujemy: w = - ( log2 1/32 + 2 ) = - ( -5 + 2 ) = 3

5 Natężenie prądu ma wpływ na słuchanie muzyki w słuchawkach, głośnikach komputerowych czy w radiu. Im większe natężenie prądu przepływające przez głośniki tym te, grają głośniej

6 Prędkość przepływu powietrza przez gwizdek, trąbkę, puzon czy też flet ma znaczny wpływ na głośność wytwarzanego przez nie dźwięku.

7 Najcichszy pokój na świecie znajduje się w Minneapolis w stanie Minnesota. Wytłumia on 99,99% procent wszystkich dźwięków co daje maksymalne natężenie dźwięku -9dB. Badania wykazały, że dorosły człowiek nie jest w stanie wytrzymać tam 45 minut ponieważ po ok. 40 minutach zaczynają się silne halucynacje, a człowiek zaczyna słyszeć ruch płuc, przepływ krwi a nawet bicie własnego serca i upadek małej gąbeczki od słuchawek :D

8

9  Artur Boniecki IID  Michał Drews IID  Mateusz Makurath IID


Pobierz ppt "… w muzyce +. Częstotliwość wyrażamy w Hercach (Hz). Herc opisuje ilość cykli drgań wykonanych w czasie 1 sekundy np. 25Hz = 25 cykli drgań na sekundę."

Podobne prezentacje


Reklamy Google