Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

HIV A AIDS TWOJE ŻYCIE JA WYBIERAM ŻYCIE OBJAWY AIDS OBJAWY HIV ZAKAZIMY SIĘ PRZEZ NIE ZAKAZIMY SIĘ GDY TAK SIĘ NIE ZAKAZISZ DZIEN WALKI Z AIDS CIEKAWOSTKI.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "HIV A AIDS TWOJE ŻYCIE JA WYBIERAM ŻYCIE OBJAWY AIDS OBJAWY HIV ZAKAZIMY SIĘ PRZEZ NIE ZAKAZIMY SIĘ GDY TAK SIĘ NIE ZAKAZISZ DZIEN WALKI Z AIDS CIEKAWOSTKI."— Zapis prezentacji:

1

2 HIV A AIDS TWOJE ŻYCIE JA WYBIERAM ŻYCIE OBJAWY AIDS OBJAWY HIV ZAKAZIMY SIĘ PRZEZ NIE ZAKAZIMY SIĘ GDY TAK SIĘ NIE ZAKAZISZ DZIEN WALKI Z AIDS CIEKAWOSTKI POWIEDZ NIE! BIBLIOGRAFIA ZAKAŻENIA

3

4

5

6 WYSYPKI SUCHOŚC SKÓRY ŚWIERZBIĄCZKA ŁOJTOKOWE ZAPALNIE SKÓRY ZMIANY GRZYBICZE LEUKOPLAKIA WŁOCHATA

7 okresowa gorączka ubytek o 10% masy ciała powiększenie węzłów chłonnych okresowa lub przewlekła biegunka uczucie wyczerpania fizycznego i psychicznego

8

9 Wstrzykiwanie narkotyków za pomocą igły lub strzykawki, które używane były wcześniej przez osobę zakażoną. Jako niemowlę zakażone od matki w trakcie ciąży, porodu lub poprzez karmienie piersią. Pamiętaj! Żyć zdrowo, czy w chorobie wybór zależy od Ciebie Pamiętaj! Żyć zdrowo, czy w chorobie wybór zależy od Ciebie Kontakt seksualny z zakażonym partnerem.

10

11

12 Tego dnia na całym świecie, również w Polsce obchodzone są różnego rodzaju konferencje, akcje edukacyjne, happeningi, akcje dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Krajowe Centrum do spraw AIDS prowadzi również różne kampanie multimedialne właśnie w ramach Światowego Dnia Walki z AIDS. Symbolem solidarności z zakażonymi wirusem HIV jak i chorymi na AIDS jest czerwona wstążka. Dzień ten obchodzony jest pierwszego grudnia. Został on założony z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (w skrócie WHO) w roku 1988.

13 Czasem, aby nie żałować przez całe życie złej decyzji, wystarczy umieć powiedzieć NIE Gdy ktoś zaproponuje seks bez zabezpieczenia. Gdy ktoś zaproponuje narkotyk, alkohol lub inne środki psychoaktywne, które spowodują utratę zdolności kontrolowania własnych zachowań.

14

15

16

17

18 Z każdym dniem chyba coraz mniej wiem, coraz mniej czuję, bardziej boję się Boje się, że nie spojrzysz już na mnie tak samo, że odepchniesz mnie kiedyś na bok Może to urok mój, może wada, że ze śmiechu w płacz, a z żartu w gniew wciąż popadam Słowa tak łatwo tracą sens, za dużo ich jest Męczy mnie już ten strach, że coś jutro może być nie tak


Pobierz ppt "HIV A AIDS TWOJE ŻYCIE JA WYBIERAM ŻYCIE OBJAWY AIDS OBJAWY HIV ZAKAZIMY SIĘ PRZEZ NIE ZAKAZIMY SIĘ GDY TAK SIĘ NIE ZAKAZISZ DZIEN WALKI Z AIDS CIEKAWOSTKI."

Podobne prezentacje


Reklamy Google