Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PARADOKS NASZYCH CZASÓW

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PARADOKS NASZYCH CZASÓW"— Zapis prezentacji:

1 PARADOKS NASZYCH CZASÓW

2 Dziś mamy większe domy, ale mniejsze rodziny
Dziś mamy większe domy, ale mniejsze rodziny. Więcej wygód, ale mniej czasu.

3 Mamy większe wykształcenie z wieloma wiadomościami, ale mniej zdrowego ludzkiego zrozumienia i rozsądku.

4 Mamy więcej ekspertów, ale i więcej problemów, więcej medycyny, ale mniej dobrego zdrowia.

5 Mamy za mało beztroskiego śmiechu, za szybko się denerwujemy, wstajemy rano zbyt późno, czytamy za mało, za dużo oglądamy telewizji, jesteśmy za mało wyrozumiali.

6 Podwoiliśmy nasze posiadłości, ale pomniejszyli nasze wartości
Podwoiliśmy nasze posiadłości, ale pomniejszyli nasze wartości. Mówimy za dużo, kochamy za mało, kłamiemy za często.

7 Osiągamy więcej ilościowo, ale mniej jakościowo.
Nauczyliśmy się, jak zapracować na utrzymanie, ale nie nauczyliśmy się życia. Mamy wiele lat życia, ale nie potrafimy mu dodać dodatkowych lat. Osiągamy więcej ilościowo, ale mniej jakościowo.

8 Wydajemy więcej, ale mamy mniej.
Mamy wyższe budowle, ale mniejsze temperamenty, szersze ulice, ale zawężone punkty widzenia. Wydajemy więcej, ale mamy mniej. Kupujemy więcej, ale delektujemy się jeszcze mniej. Przybliżyliśmy Księżyc, a teraz mamy trudności z przejściem przez ulicę, aby spotkać sąsiada. Mamy atom, ale nie potrafimy rozłupać naszych uprzedzeń.

9 Osiągamy więcej ilościowo, ale mniej jakościowo.
Piszemy więcej, uczymy się mniej, planujemy więcej, ale realizujemy mniej. Nauczyliśmy się pośpiechu, ale nie wyczekiwania. Mamy wyższe dochody, ale mniejszą moralność. Budujemy więcej komputerów, żeby przechowywać więcej informacji, wytwarzać więcej kopii, aby mieć jak najmniej osobistych kontaktów. Osiągamy więcej ilościowo, ale mniej jakościowo. To są czasy Fast Foodów i wielkich ludzi z niskim charakterem.

10 Dwa dochody - ale więcej rozwodów.
Więcej mamy wolnego czasu - ale mniej rozrywek. Więcej rodzajów żywności - ale mniej odżywiania. Dwa dochody - ale więcej rozwodów. Piękniejsze domy - ale złamane ogniska rodzinne.

11 Dlatego proponuję to, żeby nic nie planować na specjalne okoliczności, tylko każdy kolejno przeżywany dzień uznawać za dzień specjalny. Szukajcie różnych rozwiązań, czytajcie więcej, siedźcie w celu podziwiania widoków. Spędzajcie więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi, jadajcie swoje ulubione potrawy i odwiedzajcie miejsca, które kochacie

12 Życie składa się z momentów cieszenia się nim, a nie z nadużywania go.
Pijcie z najpiękniejszego kryształowego szkła, nie żałujcie wydawać pieniędzy na najlepsze perfumy - używajcie ich na co dzień.

13 Nie używajcie w swojej mowie zwrotów w rodzaju „później” - „kiedykolwiek” i „nie teraz”.
Mówcie swojej rodzinie i swoim przyjaciołom, jak bardzo ich kochacie - Nie wzbraniajcie się przed dopuszczaniem w swoim życiu śmiechu i radości. Wierzcie, że każdy dzień, każda godzina i każda minuta zawsze jest tylko jednorazowa.

14 „później” nie prześlecie tego w ogóle.
Kiedy jesteście zanadto zapracowani, żeby znaleźć czas przesłać tę wiadomość komuś, kogo bardzo lubicie i o którego się także martwicie, nie mówcie, że zrobicie to „później”. Wierzcie mi, „później” nie prześlecie tego w ogóle. Tłumaczyła: Jadwiga Roik Modyfikował: Józef Czader


Pobierz ppt "PARADOKS NASZYCH CZASÓW"

Podobne prezentacje


Reklamy Google